Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Dlaczego kwestia płci i ich różnych opcji budzi tak duże emocje, także polityczne? Co wynika z partyjnych sondaży, czy zwiastują przełom? W jaki sposób prezes Kaczyński gra na kilku fortepianach? I jeszcze więcej do przeczytania w najnowszym wydaniu naszego tygodnika.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy wiele interesujących i aktualnych tematów, między innymi:

Kim są osoby niebinarne i dlaczego kwestia płci i ich różnych opcji budzi tak duże emocje, także polityczne – o tym w raporcie Agaty Szczerbiak i Aleksandry Żelazińskiej.

Co wynika z partyjnych sondaży, czy zwiastują one przełom, czy pokazują stan stagnacji, kto idzie w górę, a kto spada – analizują Joanna Sawicka i Wojciech Szacki.

• O tym, w jaki sposób prezes Kaczyński gra na kilku fortepianach i dlaczego premier Morawiecki, prezydent Duda i minister Ziobro to – mimo różnic – trzech tenorów w jednym chórze – pisze Cezary Michalski.

• O tym, że populizm może być dobry i zły, i od czego to zależy – pisze Marek Migalski.

Katarzyna Pawlikowska w rozmowie z Joanną Podgórską omawia interesujące badania postaw społecznych i politycznych, z których wynika, że aktywne i progresywne Polki coraz bardziej uciekają bardziej konserwatywnym i wycofanym Polakom.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

Kim są gigerzy, jak zarabiają na życie i co ta nowa forma pracy zapowiada – pisze Joanna Cieśla.

Lekarze weterynarii: od empatii do wypalenia. Dlaczego leczenie zwierząt staje się coraz trudniejsze, jaki wpływ na to mają koszty terapii, a jaki postawa właścicieli zwierząt – o tym w raporcie Agnieszki Sowy.

• O tajemniczej śmierci bezdomnego prezesa – słupa, „zatrudnionego” przez pewną firmę – w tekście Violetty Krasnowskiej.

Uchodźcy zza białoruskiej granicy wychodzą z ośrodków, co się z nimi dalej dzieje? – sprawdziła Marta Mazuś.

Czterodniowy tydzień pracy, czy to się może udać? – na to pytanie odpowiada w swoim tekście Joanna Solska.

Kto zostanie premierem Wielkiej Brytanii za Borisa Johnsona – analizuje Łukasz Wójcik.

• O Tairze, najsłynniejszej ratowniczce wojennej – pisze Agnieszka Lichnerowicz.

Skąd się biorą pogodowe ekstrema – tłumaczy Andrzej Hołdys.

20 serialowych kamieni milowych, czyli o serialach wszech czasów – piszą Jakub Demiańczuk i Aneta Kyzioł.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o luksusowych lumpeksach; o tym, czy słodziki szkodzą; jak Raymond Chandler przekuł kryminał w literaturę; co Polacy oglądali na wideo w latach 80. i 90; oraz o ogrodzie Pendereckich w Lusławicach.

I jeszcze więcej do przeczytania w najnowszym wydaniu naszego tygodnika, gorąco zachęcam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Gra o tron u Zygmunta Solorza. Co dalej z Polsatem i całym jego imperium, kto tu walczy i o co

Gdyby Zygmunt Solorz postanowił po prostu wydziedziczyć troje swoich dzieci, a majątek przekazać nowej żonie, byłaby to prywatna sprawa rodziny. Ale sukcesja dotyczy całego imperium Solorza, awantura w rodzinie może je pogrążyć. Może mieć też skutki polityczne.

Joanna Solska
03.10.2024
Reklama