Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Co, gdzie i za ile jedzą Polacy. Czy Morawiecki przestanie być premierem. Co z tym węglem – wystarczy go czy nie. Gdzie znajdują zatrudnienie wojewódzcy radni PiS. Wstrząsająca historia uprowadzonej i dręczonej 14-latki – to tylko wybrane tematy z najnowszego numeru „Polityki”. Życzę inspirującej lektury.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” znajdziecie Państwo wiele atrakcyjnych materiałów, z tematem okładkowym włącznie – to zlecony przez nasz tygodnik sondaż: co je Polak, gdzie, za ile, z kim; ilu z nas nie je mięsa, a ilu okazyjnie, jak wielu to wegetarianie, weganie; ilu Polaków uważa, że ma nadwagę, jakie potrawy są w Polsce najpopularniejsze. Wyniki badania, wykonanego dla nas przez pracownię Kantar, są bardzo interesujące, zachęcam do zapoznania się z tabelami i omówieniem Martyny Bundy.

Ponadto w nowym wydaniu „Polityki”:

• Premier Morawiecki jest teraz w najtrudniejszym czasie od momentu objęcia funkcji, dlaczego mu nie idzie, czy może stracić stanowisko, kto kopie pod nim dołki, czy prezes Kaczyński uratuje mu fotel szefa rządu – o tym piszą Anna Dąbrowska i Malwina Dziedzic.

• Węgiel, paląca sprawa; jest na składach, jak twierdzi władza, czy go nie ma, jak uważa opozycja, za ile można go kupić, czy rząd zdąży przed zimą z importem (a od tego może zależeć polityczny los władzy) – sprawdził i opisał Norbert Frątczak.

• Gdzie znaleźli zatrudnienie radni wojewódzcy PiS i dlaczego są to głównie spółki skarbu państwa, ile tam zarabiają, jak to się ma do walki z nepotyzmem, którą ogłosił rok temu prezes Kaczyński – o tym w tekście Anny Dąbrowskiej.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• O osobliwym parku religijno-martyrologicznym, gdzie wśród eksponatów jest makieta tupolewa – pisze Marta Mazuś.

• Skąd się bierze bezdomność kobiet, czym różni od bezdomności mężczyzn, jak można im pomóc – o tym z kulturoznawczynią Sylwią Górą, autorką książki na ten temat, rozmawia Joanna Cieśla.

• Porwana za 20 zł, czyli wstrząsająca historia uprowadzonej i dręczonej 14-latki – pisze Violetta Krasnowska.

• Co się dzieje z cukrem i jego cenami, dlaczego nagle go zaczęło brakować, czy to tylko panika, czy rzeczywisty problem z dostawami – sprawę opisuje Joanna Solska.

• O tym, jak rosyjski Gazprom prowadzi politykę zagraniczną i jest filarem władzy Putina – pisze Jacek Poprzeczko.

• O tym, jak po kilku miesiącach wojny rozmraża się polityka wewnętrzna Ukrainy, a prezydent Zełenski podejmuje decyzje personalne wobec swoich ludzi i napotyka krytykę – pisze Ziemowit Szczerek.

• O FC Barcelonie, czyli do jakiej drużyny przeszedł Robert Lewandowski i czy ma ona szansę powrócić na piłkarski szczyt – opowiada Marcin Piątek.

A także: o kryzysie kubańskim, o wysychających rzekach, o brytyjskich szkołach dla elit, o coraz krótszych przebojach na Spotify, o książkach dla młodych oraz o Funduszu Wczasów Pracowniczych – jak to kiedyś było...

Jeszcze więcej interesujących materiałów znajdziecie Państwo w najnowszej „Polityce”. Życzę inspirującej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyjątkowo długie wolne po Nowym Roku. Rodzice oburzeni. Dla szkół to konieczność

Jeśli ktoś się oburza, że w szkołach tak często są przerwy w nauce, niech zatrudni się w oświacie. Już po paru miesiącach będzie się zarzekał, że rzuci tę robotę, jeśli nie dostanie dnia wolnego ekstra.

Dariusz Chętkowski
04.12.2024
Reklama