„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Czym uwodzi nacjonalizm i o prawicy na prawo od PiS. O Ryszardzie i Przemysławie Czarneckich, z którymi kłopot ma prezes Kaczyński. A także o nowej odsłonie lex Czarnek. To tylko wybrane tematy z najnowszej „Polityki”. Zapraszam do lektury!
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy cotygodniową porcję interesujących i aktualnych artykułów oraz wywiadów. Między innymi:

Czym uwodzi nacjonalizm, jaki tu działa psychologiczny mechanizm, dlaczego tak chętnie korzysta z tej ideologii populistyczna władza – zjawisko analizuje Ewa Wilk.

O prawicy na prawo od PiS, co tam się dzieje oraz o sporach wokół zbliżającego się Marszu Niepodległości – pisze Rafał Kalukin.

Czy miliony Ukraińców z powodu zimna i braku elektryczności znowu ruszą na Zachód? Czy Polska jest przygotowana na kolejną falę uchodźców? Jak zmieniają się polskie nastroje wokół ukraińskich uciekinierów wojennych – piszą Norbert Frątczak i Łukasz Lipiński.

O Ryszardzie i Przemysławie Czarneckich, ojcu i synu, z których każdy ma swoje kłopoty, a kłopoty z nimi ma prezes Kaczyński – opowiadają Anna Dąbrowska i Violetta Krasnowska.

• Marcin Gutowski, autor książki „Bielmo”, w rozmowie z Martyną Bundą mówi o trwającym dekady tuszowaniu pedofilii w Kościele katolickim i rozważa, na ile współodpowiedzialny za ten proceder mógł być Jan Paweł II.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

O nowej odsłonie lex Czarnek, o tym, jak ta kolejna lansowana przez PiS ustawa wpłynie na życie szkoły oraz losy edukacji domowej – pisze Joanna Cieśla.

O imperialnych planach budowy kilku elektrowni atomowych w Polsce – pisze Adam Grzeszak.

Czy Niemcy nadal będą inwestować w Polsce? – analizuje Cezary Kowanda.

Ponadto w nowym numerze „Polityki”: Dniepr – kręgosłup Ukrainy; wielki powrót Luli, czyli co teraz czeka Brazylię; o Szwedzie, który został polskim królem; jak młodzi Amerykanie uciekali przed poborem w czasie wojny wietnamskiej; nowy sezon serialu „Crown” – czyli bezlitosna krytyka brytyjskiej monarchii, oraz Rosja według Szczepana Twardocha.

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama