1. Kolekcja 11 filmów Akiry Kurosawy. Długo wyczekiwana klasyka w pięknym wydaniu plus świetny dokument o Kurosawie i najdłuższa istniejąca wersja „Siedmiu samurajów”.
2. „Anioły w Ameryce”. Mistrzowska ekranizacja dramatu Tony’ego Kushnera o początkach epidemii AIDS. To jedno z najważniejszych wydarzeń w amerykańskiej telewizji w ostatnich latach. Za kamerą Mike Nichols, a na ekranie m.in. Al Pacino i Meryl Streep.
3. „Batman: Początek” Historia superbohatera podana w atmosferze dramatu jako wiarygodna opowieść o człowieku ogarniętym niezdrową pasją. Najlepsza wysokobudżetowa ekranizacja komiksu w tym roku.
4. „Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów”. Kino SF bombastyczne do tego stopnia, że przypomina operę. Ale jednocześnie świetny przykład możliwości kina „cyfrowego”. W wydaniu DVD m.in. 80-minutowy dokument o realizacji kluczowej 49-sekundowej sceny – jeden z najlepszych materiałów prezentujących poziom trudności przy realizacji superwidowisk.
5. „Iniemamocni”. Co byłoby, gdyby superbohaterzy przeżywali kryzys wieku średniego? Znakomity film familijny w ładnym 2-płytowym wydaniu.
6. „Przyjaciele”. Wszystkie sezony serialu w jednym pakiecie. Bolesne dla portfela, ale to jednak kilkadziesiąt godzin rozrywki przy jednym z najlepszych sitcomów w historii telewizji.
7. „Krucjata Bourne’a/Tożsamość Bourne’a”. W jednym wydaniu dwie części opowieści o agencie cierpiącym na amnezję. Świetne kino rozrywkowe dla dorosłego widza.
8. „Kung Fu Szał”. Pod głupim tytułem kryje się najlepszy rozrywkowy film roku. Wirtuozersko nakręcona mieszanka kina gangsterskiego, komedii i sztuk walki.
9. Wajda: „Popiół i diament”, „Kanał”, „Wesele”, „Lotna”. Dwa arcydzieła, jeden klasyk i jedna pozycja wątpliwa, ale jako pakiet to wydanie powinno stać na półce każdego kinomana.
10. „Na tropie zła”. Film nazywany nowym „Francuskim łącznikiem”. Mocne kino policyjne, wydane niestety bez dodatków. Przykład wyższości amerykańskiego kina niezależnego nad hollywoodzkim.