Ludzie i style

Hasła Wi-Fi z lotnisk całego świata na jednej mapie

Éole Wind / Flickr CC by 2.0
Czekanie na lotnisku to męka, szczególnie jeżeli nie ma się dostępu do internetu. Na szczęście istnieje pewien sposób, żeby temu zaradzić...

Czekanie na spóźniony samolot jest prawdopodobnie jedną z najbardziej frustrujących rzeczy na świecie. Kawa i jedzenie na lotniskach są niewyobrażalnie drogie, a jeżeli mamy pecha, to akurat tego dnia port przeżywa istne oblężenie i nie ma gdzie usiąść. Jedną z niewielu rzeczy, które mogą pomóc w oderwaniu myśli od niekorzystnych warunków, jest internet. No właśnie: tylko jak zdobyć hasło do darmowego, lotniskowego Wi-Fi?

Z pomocą wszystkim czekającym na lot pospieszył bloger Anil Polat, który stworzył interaktywną mapę zawierającą loginy i hasła do sieci Wi-Fi ponad 130 lotnisk z całego świata. Mapa jest regularnie aktualizowana i sprawdzana, a z czasem może zostać uzupełniona o nowe lotniska.

Łatwo zauważyć, że aby sprawdzić dane na mapie, trzeba mieć podłączenie do internetu. Całe szczęście mapę można ściągnąć na telefon przed wyjściem z domu i nie obawiać się czekania na spóźniony samolot.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama