10 sposobów na konstruktywne zabicie czasu w pracy, której nie lubisz
Jak przetrwać mękę codziennej rutyny, gdy wykonywana praca nie sprawia nawet najmniejszej przyjemności? Oto kilka rad.
.
Brooke Lark/StockSnap.io

.

.
Mali Maeder/StockSnap.io

.

.
John-Mark Kuznietsov/StockSnap.io

.

.
Léa Dubedout/StockSnap.io

.

.
Carl Heyerdahl/StockSnap.io

.

.
m01229/Flickr CC by 2.0

.

Nie każdemu udaje się od razu trafić do wymarzonej pracy. Prawdopodobnie większość ludzi musi w pewnym momencie swego życia spędzić jakiś czas na stanowisku, którego nie lubi. Jak przetrwać mękę codziennej rutyny, gdy wykonywana praca nie sprawia nawet najmniejszej przyjemności? Oto kilka rad:

1. Pozyskuj kontakty

I wcale nie musi chodzić o kontakty w samym miejscu pracy. Dzięki mediom społecznościowym możemy fizycznie siedzieć w znienawidzonym przez nas biurze, a wirtualnie skupiać się na pozyskiwaniu kontaktów w branży, w której chcielibyśmy zaistnieć.

Dlatego warto uaktualnić konta na LinkedIn, GoldenLine czy Twitterze. I pokazać się światu od jak najlepszej strony.

2. Przygotuj zaplecze pod przyszły sukces

Wysiadywanie obowiązkowych godzin w pracy, za którą się nie przepada, nie przeszkadza w konsekwentnym budowaniu zaplecza pod naszą przyszłą działalność. Warto założyć skrzynkę mailową o odpowiednio poważnie brzmiącym adresie oraz wyposażyć się w wizytówki.

Wiesz, że w przyszłości Twoja działalność będzie wymagała strony internetowej? Przesiadywanie w nudnej pracy jest idealnym momentem na zastanowienie się nad tym, jak powinna wyglądać nasza witryna i czym będzie się odróżniać od konkurencji.

3. Wykorzystaj czas na naukę

Nieważne, jak dobrze jesteś przygotowany do swojej wymarzonej pracy – zawsze można podnieść kwalifikacje. Dlatego warto zastanowić się nad swoimi brakami merytorycznymi i, o ile to możliwe, wykorzystać nadmiar czasu w pracy przejściowej na pozbycie się ich.

Pomocne mogą się okazać rozliczne platformy internetowe, np. coursera.org, które oferują wykłady online (m.in. o tematyce biznesowej), prowadzone przez wykładowców z najlepszych międzynarodowych uczelni.

4. Wykorzystaj czas na refleksję

Bardzo często ludzie skupiają się na tym, że czegoś nie chcą już więcej robić, ale zupełnie zapominają o zastanowieniu się nad tym, co właściwie chcieliby robić w zamian. Dlatego warto wykorzystać czas, który spędzamy w nudnej pracy, na poważną refleksję dotyczącą przyszłości. Gdzie widzimy się za kilka miesięcy czy lat? Jak chcielibyśmy osiągnąć swoje cele i jak wygląda rynek pracy, do którego aspirujemy?

Czytaj także

Rynek: aktualności i komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj