Rynek

ZŁOTA 44 prezentuje profesjonalną piwniczkę na wina przeznaczoną dla mieszkańców

ZŁOTA 44 prezentuje profesjonalną piwniczkę na wina przeznaczoną dla mieszkańców ZŁOTA 44 prezentuje profesjonalną piwniczkę na wina przeznaczoną dla mieszkańców mat. pr.
Z okazji święta wina Beaujolais Nouveau ZŁOTA 44 prezentuje profesjonalną piwniczkę na wina przeznaczoną dla Mieszkańców.

Jedne z największych winnic, piwnic i przechowalni win usytuowane są między innymi w Mołdawii. Milestii Mici i Cricova przyciągają znanych kolekcjonerów ze świata, ale także turystów. Setki kilometrów korytarzy prowadzą do tysięcy butelek jednych z najlepszych na świecie trunków, które w dogodnych warunkach leżakują, by pozwolić swoim najlepszym cechom rozwinąć się, zanim zostaną otwarte. Czy istnieje możliwość przechowywania cennych win bliżej, ale w tak samo profesjonalny sposób? Tak, nawet w zaciszu własnego domu. Przy okazji Beaujolais Nouveau prezentujemy wyjątkową piwnicę na wino w apartamentowcu ZŁOTA 44.

ZŁOTA 44 prezentuje profesjonalną piwniczkę na wina przeznaczoną dla mieszkańcówmat. pr.ZŁOTA 44 prezentuje profesjonalną piwniczkę na wina przeznaczoną dla mieszkańców

Wydawałoby się, że idealnym miejscem na eksponowanie drogocennych win jest przestrzeń mieszkalna. W salonie lub kuchni kolekcja trunków mogłaby wkomponować się w design pomieszczenia, cieszyć oko i dyskretnie zachęcać do degustacji. To propozycja na krótką metę, przydatna przy założeniu, że wina nie będą wymagały starzenia. Celem profesjonalnej przechowalni win jest bowiem sam proces dojrzewania trunku i jego leżakowanie w celu osiągnięcia pełni szlachetności, a także przechowywanie dojrzałych win tak, aby nie straciły swojej najwyższej jakości. Piwniczka musi więc sprostać wyśrubowanym wymaganiom. Niegdyś to podziemna piwnica stanowiła gwarancję odpowiedniej temperatury i wilgotności, dziś parametry są elektronicznie kontrolowane.

Idealne warunki dla szlachetnych trunków

ZŁOTA 44 oferuje swoim mieszkańcom możliwość odpłatnego skorzystania z profesjonalnej piwniczki, która może pomieścić ponad dziewięć tysięcy butelek wina, któremu nieprzerwanie zapewniane są idealne warunki. Wszystkie butelki leżakują w pozycji horyzontalnej. Wino dojrzewając lubi spokój i ciszę więc dostęp do piwniczki na ZŁOTEJ 44 jest maksymalnie ograniczony. Jest ona odseparowana od części użytkowych. Ściany, strop i podłogę zaizolowano materiałem chroniącym przed zmianami temperatury oraz membranami paroszczelnymi. Wyposażona jest też w odpowiednio izolacyjne drzwi. Półki zaprojektowano tak, aby zredukować wibracje. Nie można wymarzyć sobie lepszych warunków dla realizacji pasji jaką jest wino.

ZŁOTA 44 prezentuje profesjonalną piwniczkę na wina przeznaczoną dla mieszkańcówmat. pr.ZŁOTA 44 prezentuje profesjonalną piwniczkę na wina przeznaczoną dla mieszkańców

Specjaliści są zgodni, że temperatura, którą preferuje wino, powinna być przede wszystkim stała i wynosić między dziesięć, a szesnaście stopni Celsjusza. Za właściwe warunki temperaturowe w piwniczce na ZŁOTEJ 44 odpowiada klimatyzator Wine Master SP100, który utrzymuje nieprzerwanie stałą temperaturę w przedziale od czternastu do szesnastu stopni Celsjusza. Piwniczka jest pozbawiona wpływu warunków atmosferycznych, a światło nie emituje promieniowania UV, szkodliwego dla trunków, natężenie dostosowano tak, aby panował przyjemny półmrok. Nie docierają tu żadne dźwięki i zapachy. Niezwykle ważna w procesie leżakowania win szlachetnych jest wilgotność. Zbyt suche powietrze negatywnie wpłynie na korek, wysuszając go, co jednocześnie spowoduje obkurczenie struktury i uszkodzenie wina. Za sprawą mniejszej przyległości korka do ścian butelki przestanie pełnić on funkcję izolatora. Do wnętrza butelki dostanie się powietrze, a proces oksydacji wina może spowodować pogorszenie smaku. Zbyt duża wilgotność także może negatywnie wpłynąć na korek, powodując jego pleśnienie. Piwniczka ZŁOTEJ 44 wyposażona jest w nawilżacz Carel humiDisk utrzymujący stałą, idealną wilgotność w przedziale sześćdziesiąt pięć do siedemdziesięciu pięciu procent.

Piwniczka wyposażona przez profesjonalistów

„ZŁOTA 44 oferuje mieszkańcom przestrzeń do przechowywania szlachetnych trunków. Pasja wina wymaga czasu, często wielu lat, aby obserwować proces dojrzewania po to, by finalnie cieszyć się efektem własnej cierpliwości. Takich doznań chcemy dostarczać mieszkańcom apartamentowca. Zdajemy sobie sprawę z wyjątkowości tego udogodnienia i oferujemy wsparcie profesjonalnego wine advisora. Dodatkowo każdemu nowemu nabywcy apartamentu w ZŁOTEJ 44 oferujemy możliwość konsultacji z profesjonalnym sommelierem, który zbada preferencje mieszkańców i doradzi odpowiednie wina do skompletowania własnej piwniczki. To usługa rzadko spotykana nawet w Europie, a wyjątkowa także na świecie. To także jeden z przykładów troski i indywidualnego podejścia do mieszkańców ZŁOTEJ 44.” mówi Christopher Zeuner, Head of AMSTAR Europe, współwłaściciela ZŁOTEJ 44.

Złota 44mat. pr.Złota 44

„Piwniczka ZŁOTEJ 44 to z pewnością wyjątkowa propozycja dla mieszkańców apartamentowca. Szlachetne wina wymagają odpowiedniego przechowywania. Profesjonalnie przygotowane miejsce i serwis to niewątpliwie cenne udogodnienie.” – mówi Jan Bester, Sommelier Winkolekcja. Szlachetne wina to często też kosztowna inwestycja. Warto pomyśleć o bezpiecznym ich przechowywaniu. ZŁOTA 44 zapewnia całodobową ochronę, a wejście do piwniczki możliwe jest jedynie po odblokowaniu drzwi.

Specjaliści zwracają uwagę na konieczność regularnej degustacji partii starzejących się trunków. Większość apartamentów ZŁOTEJ 44 wyposażono w sprzęt AGD marki Gaggenau, w tym w specjalne chłodziarki na wino. Tam trunek może oczekiwać na otwarcie w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Mieszkańcy mogą też wykorzystać zaprojektowaną do degustacji przestrzeń sąsiadującą z piwniczką. Zaaranżowana z wykorzystaniem naturalnych materiałów, zanurzona w przygaszonym świetle strefa tworzy idealne miejsce, w którym miłość do wina, mimo panującego półmroku, widać bardzo wyraźnie.

W ofercie biura sprzedaży ZŁOTEJ 44 pozostaje już mniej niż 13 proc. apartamentów w tym dwa penthouse’y na 52. piętrze apartamentowca.

Więcej o ZŁOTA 44

Inwestorami apartamentowca ZŁOTA 44 są fundusz inwestycyjny zarządzany przez AMSTAR, który nabywa, realizuje i zarządza nieruchomościami na wybranych rynkach w Europie, USA i innych krajach na całym świecie oraz BBI Development SA-spółka deweloperska notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji na www.zlota44.com lub info@zlota44.com

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021
Reklama