Życie kibiców z dala od stref kibica

Jako Polak, jako kibic. Scenki z życia podczas Euro
Kibicem piłkarskim bynajmniej nie jestem, ale patriotą polskim jak najbardziej – wyjaśnia pan Krzysztof, majster budowlany, który ku zaskoczeniu znajomych udekorował obejście na biało-czerwono.
Chris ze sklepikarkami z Bazarku Różyckiego.
Anna Musiałówna/Polityka

Chris ze sklepikarkami z Bazarku Różyckiego.

Strefa kibica Pod Wisienką

W strefie kibica w barze Pod Wisienką w Nasielsku już od południa gromadzą się goście. Miejsca warto zaklepać wcześniej. Te koło toalety już zajęte.

Ta strefa to dzięki państwu Frączakom. Prowadzą obok sklep spożywczy. Jako jeden z niewielu ostał się w okolicy. Duże markety wykończyły konkurencję. – Mamy stałych klientów, od lat nas odwiedzają. Teraz jest taki czas, niech się wszyscy cieszą – mówi pani Frączak, wydając stałemu klientowi piwo mocne Śląskie. W strefie jest wystrój, jak trzeba – drewniane ławy i stoły, flaga i biało-czerwony szalik. „Wszyscy jesteśmy drużyną narodową”. Na środku miejsce na ekran. Na razie puste. Telewizor z domu państwa Frączaków wjeżdża dopiero po 17. Plazma, 42 cale albo i więcej, zakrywa napis, że „Monika R. to suka”. Plazmę z kolei ochrania przykręcana pleksa. Jeden małolat rzucił w telewizor butelką. Trzeba uważać.

W strefie kibica Pod Wisienką są zasady. Nie wolno śmiecić. Nie ma gorzały. Tylko piwo i papieros, piwo i papieros. Piwem każdy z każdym się dzieli. Jak przynosi skrzynkę, to dla wszystkich. Weselej tak razem oglądać. Niby na wsi, ale jest ekipa. Jest Edzio-Rusek. Rusek to ksywa. Dlatego, że rosyjski ma opanowany. Odkąd się zaczęło Euro, tylko koszulki zmienia. A na piersi przypina tę samą biało-czerwoną wstążkę.

Jest też Bogumił, czyli Boguś.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną