Zdarzyło ci się zabrać z pracy do domu papier do drukarki, kawę, może coś większego? Tak? Cofnij: nie zabrać – lecz ukraść.
Wskutek zmian klimatu boreliozę diagnozuje się u nas już niemal przez cały rok. Przypadków rzadszego, ale bardzo poważnego kleszczowego zapalenia opon mózgowych do kwietnia tego roku rozpoznano trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie rok temu. A to nie wszystkie choroby, którymi zakażamy się od kleszczy.
Polskie wino skrzy się mozaiką smaków znacznie ciekawszą niż angielskie. Belgię i Danię wyprzedziliśmy już dawno, zaczynamy gonić Morawy i Słowację.
Dlaczego niektórzy ludzie nie chcą, nie potrafią lub wręcz obawiają się kochać.
Gdy Rosja napadła na Ukrainę, Rzeszów stał się miastem przyfrontowym, pierwszym dużym, w jakiej takiej bezpiecznej odległości od granicy. Jak się dzisiaj tu żyje?
Rozmowa z Markiem Kondratem o potrzebie ucieczki z klatki ocen, roli czystego zachwytu w życiu i biznesie i o tym, dlaczego nie chodzi już do teatru.
Wielu z nas nęka myśl, że nie zasłużyliśmy na swoje sukcesy. I że ktoś nas wkrótce zdemaskuje.
W szeregach prawicy gorączka. Trwa walka o miejsce na wyborczych listach. Wszystkie chwyty dozwolone.
Ketamina może być wybawieniem dla chorych na depresję, którym tradycyjne leki nie przynoszą ulgi.
Po polskiej stronie granicy z Białorusią od jesieni 2021 r. znaleziono już 39 trupów, a tylko w tym roku 11. Szczątków ludzi, którzy nie przeżyli wędrówki z piekła do piekła, szukają w lasach lokalni aktywiści: naukowcy, dziennikarze, prawnik, budowlaniec.
Budowę kolei dużych prędkości przejęła niedawno spółka CPK – ta sama, która jest odpowiedzialna za powstanie megalotniska w Baranowie. Planuje inwestycje kolejowe z rozmachem, bez względu na koszty. Byle uzasadnić swoje istnienie.
Rozmowa z psycholożką społeczną prof. Tessą West o tym, dlaczego w relacjach ze współpracownikami czasem trudno wytrzymać i jak sobie radzić, by nie wybuchać.
Władza obiera coraz ostrzejszy kurs: coraz większa korupcja, ekstremalne zachowania ministra Czarnka, absurdy gospodarcze, a poparcie dla PiS nie spada. Przemysław Sadura i Sławomir Sierakowski wyjaśniają, dlaczego, i przekonują, że dla opozycji jedynym wyjściem jest wspólna lista.