Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Wrzaski, bójki, picie alkoholu i ogradzanie się parawanami, wrzaski i bójki – w najnowszym wydaniu piszemy o „Buraczanych plażach”. O czym jeszcze przeczytacie w nowej POLITYCE?
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Jak kogoś dopadną tabloidy, paparazzi, plotkarskie portale, brukowa prasa kolorowa, to łatwo już nie odpuszczą. Wszystko nadaje się do przerobu na pseudosensacje: wypadek samochodowy aktorki, ciąża, rozwód, zbrodnia, czyjeś pieniądze, sukcesy, ale jeszcze lepiej porażki i upadki.

Najlepiej zrobić z tego serial, tak aby publiczności nie dać wytchnąć ani na moment. Redaktorzy tabloidowych mediów nie raz tłumaczyli, że robią to wszystko dla spragnionych takich właśnie wiadomości odbiorców. Ale czy z drugiej strony nie jest tak, że to tabloidy narzucają swój gust i widzenie świata, przyczyniając się do obniżenia jakości życia publicznego? Tabloidowej kuchni przyjrzał się i opisał ją Juliusz Ćwieluch w okładkowym artykule „Mordochwyt”. Bardzo polecam ten interesujący materiał.

Drugi ważny temat to polskie wakacyjne obyczaje, które zwłaszcza na plażach mocno podupadły. Picie alkoholu, głośne rozmowy telefoniczne, ogradzanie się parawanami, wrzaski i bójki to już niemal codzienność.

A zwrócić uwagę strach, bo nie wiadomo, na kogo się trafi. „Demokratyzacja” wypoczynku sprawiła, że dawne normy, wymogi dobrego wychowania straciły na znaczeniu. Każdy wypoczywa i bawi się jak chce, a jak się komuś nie podoba, to jego problem… No właśnie, tylko jego? Tym tematem zajął się w najnowszej POLITYCE Dariusz Koźlenko w artykule „Buraczane plaże”.

Ponadto: o tajemnicach wirusów, o lansowaniu przez rodziców coraz młodszych dzieci do showbiznesu, o tym, co zamierza i dokąd zmierza Jarosław Gowin oraz o wielkiej aferze przemytu narkotyków na jachcie, w którą zamieszani są Polacy.

Zachęcam do przeczytania także wszystkich pozostałych artykułów. Miłej lektury.

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego 

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj