Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Internauci cierpią przez prezesa PiS. Sprawdź, czemu jest winien

Krystian Maj / Forum
Posłanka Nowoczesnej poskarżyła się na wysokie temperatury panujące w Sejmie. Z odpowiedzią pospieszyli jej internauci z nowym hasztagiem #cierpieprzezJarka.

Za oknami upał. Wielu szczęśliwców może w tym czasie liczyć na ulgę, którą daje klimatyzacja, niestety nasi posłowie i posłanki najwyraźniej do nich nie należą. Na panujące w Sejmie upały poskarżyła się w rozmowie z „SuperExpressem” posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Wielgus wspomniała o niedogodnościach związanych z wysokimi temperaturami panującymi podczas obrad Sejmu. Co więcej, okazało się, że zna ona bezpośrednią przyczynę takiego stanu rzeczy: „W jednej z książek o Jarosławie Kaczyńskim jest napisane, że prezes PiS lubi temperaturę 26 stopni. To przez niego jest nam tak gorąco w Sejmie”.

Na pytanie, czy to właśnie upodobania prezesa są powodem upałów w gmachu przy Wiejskiej, odpowiedziała rezolutnie: „Może to brzmi absurdalnie, ale wydaje mi się, że tak”.

Na wypowiedź posłanki natychmiast zareagowali użytkownicy Twittera. Za pomocą hasztagu #cierpieprzezJarka skarżą się na wszystkie spotykające ich nieszczęścia, za które odpowiedzialny jest – wedle ich podejrzeń – sam Jarosław Kaczyński. Wybraliśmy najciekawsze z nich: 

Reklama
Reklama