Kraj

To było ostatnie wydanie „Teleexpressu” z Maciejem Orłosiem: Do zobaczenia w innym miejscu

Polityka
Z Telewizją Polską był związany przez 25 lat. Przyczyn swojego odejścia jeszcze nie ujawnia.

„Teleexpress” w telewizyjnej Jedynce prowadził od 1991 roku. I choć to z tym z programem informacyjnym jest przede wszystkim kojarzony, to na ekranie pojawiał się też przy innych okazjach – jako konferansjer (m.in. podczas festiwali w Opolu i Sopocie), gospodarz programów „A to Polska właśnie”, „Oko w oko”, „Trochę kultury”, „300 procent normy”. Za pracę w telewizji regularnie odbierał branżowe nagrody: Wiktory i Telekamery.

Maciej Orłoś miał najdłuższy staż pracy w „Teleexpressie” – przypominają WirtualneMedia.pl. Druga jest pod tym względem Beata Chmielowska-Olech, która dołączyła do zespołu w 2001 r.

Od sierpnia kierownikiem redakcji „Teleexpressu” jest Klaudiusz Pobudzin. Programowi znacząco spadła oglądalność – z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że program w lipcu oglądało aż o 25,91 proc. mniej osób niż w zeszłym roku (zebrał w sumie 2,18 mln widzów).

„Odchodzę z TVP, ale nie chcę i nie mogę na razie mówić ani o przyczynach rezygnacji z pracy w Telewizji Polskiej ani o planach na najbliższą przyszłość” – wyjaśniał w wywiadzie dla WirtualnychMediów.pl. „Press” podaje, że Orłoś prawdopodobnie prowadzi właśnie rozmowy z Wirtualną Polską, która w grudniu ma uruchomić kanał telewizyjny.

„Proszę nam tego nie robić” – piszą fani na Facebooku.

I na koniec nie mam dla państwa żadnej śmiesznostki – powiedział Maciej Orłoś po emisji ostatniego „Teleexpressu”, który poprowadził w środę, 31 sierpnia. – Żegnam się z państwem i chciałbym podziękować za te ponad 25 lat spotkań w „Teleexpresie” i w innych programach. Do zobaczenia w innym miejscu.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Polska bordową wyspą

Mimo antysmogowego wzmożenia marsz do oczyszczenia polskiego powietrza będzie długi.

Jędrzej Winiecki
01.12.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną