Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI
Beata Szydło nie ma politycznego znaczenia i nie podejmuje samodzielnych decyzji nawet w sprawie rządu, któremu teoretycznie przewodzi. Jak to możliwe, że cieszy się dużą popularnością i zaufaniem?
Okładka nowego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka nowego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

Premier Beata Szydło pełni specyficzną funkcję w polskim życiu publicznym. Choć nie ma politycznego znaczenia i nie podejmuje samodzielnych decyzji nawet w sprawie rządu, któremu teoretycznie przewodzi, cieszy się dużą popularnością i zaufaniem – co potwierdzają kolejne sondaże. Jest zatem coś szczególnego w tej postaci, co zjednuje jej sympatię dużej części Polaków, choć wielu innych nie może się nadziwić, jak to możliwe, skoro mówimy o kimś upokarzanym, przejmująco nieistotnym, powtarzającym zgrane frazesy. A jednak… O fenomenie Beaty Szydło w najnowszym wydaniu POLITYKI pisze nasz publicysta Rafał Kalukin.

Co jeszcze w najnowszej POLITYCE?

Rozmowa Anny Dąbrowskiej i Ewy Siedleckiej z I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf o tym, czy polskie sądownictwo zdoła się oprzeć atakom władzy. Artykuł Adama Szostkiewicza o politycznej zmianie dostrzegalnej u części biskupów katolickich zaniepokojonych rosnącym radykalizmem PiS. Analiza Sławomira Sierakowskiego na temat dyktatury i tyranii, które mają długą tradycję we wschodniej części Europy.

A także: co państwo ukrywa przed obywatelami, o najmłodszych zabójcach i ich motywacjach, o przygotowaniach do przyszłorocznej imprezy Mr Gay Europe, która ma odbyć się w Polsce, oraz o coraz popularniejszych aparthotelach, czyli wynajmowanych na krótki czas mieszkaniach, co powoduje niezadowolenie sąsiadów.

Warto też zapoznać się z opowieścią o słynnym przedwojennym kurorcie Zaleszczyki, znanym przede wszystkim z dramatycznego okresu września 1939 r., ale mającym ciekawą historię. Również z tekstem o Maryli Rodowicz, głównej gwieździe nadchodzącego (po licznych perturbacjach) festiwalu w Opolu. Polecam też przewodnik po polskich parkach rzeźb.

W istocie polecam cały numer, bardzo różnorodny, na każdy gust i pogodę. Gorąco zachęcam do zakupu POLITYKI z kolejną książką z naszego cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem są to „Wiersze współczesnych polskich poetów”.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną