Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Dziwne opowieści prezesa Kaczyńskiego – o coś w nich chodzi? Czy opozycja nie za szybko cieszy się z możliwej przegranej PiS? Jak usunąć z internetu swoje ślady. O rapowanej historii „Solidarności” oraz odwrocie Donalda Trumpa – to tylko wybrane tematy z najnowszego numeru „Polityki”. Zapraszam do lektury!
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” interesujące tematy z wielu dziedzin, między innymi:

• O co chodzi z tymi coraz dziwniejszymi opowieściami prezesa Kaczyńskiego podczas jego spotkań z wyborcami? Czy jest w tym jakaś kontrolowana polityczna myśl, czy tylko luźny ciąg skojarzeń – na to trudne pytanie stara się odpowiedzieć Rafał Kalukin.

Rapowana historia „Solidarności” – czy to jest możliwe? Okazuje się, że powstaje i zaraz będzie miał premierę musical, w którym główne postaci to Lech Wałęsa, Władysław Frasyniuk i Jacek Kuroń – o tym brawurowym przedsięwzięciu pisze Aneta Kyzioł.

Czy opozycja aby nie za szybko uznała, że obóz władzy znalazł się na równi pochyłej i tylko należy spokojnie poczekać, aż się po niej stoczy? – wady takiego przekonania analizuje Mariusz Janicki.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

Czy PiS w końcu przechytrzy Komisję Europejską w sprawie KPO, czy odwrotnie – zastanawia się, w naszej rubryce „Ogląd i Pogląd”, były europoseł Marek Migalski.

Jak usunąć z internetu swoje ślady – radzi Anna Dobrowolska.

• Przemoc w rodzinie – o nieznanej skali domowych dramatów pisze Katarzyna Kaczorowska.

O pustoszejących półkach w bankach żywności i co to oznacza dla potrzebujących – pisze Zbigniew Borek.

Jakie ryby kupować, a jakich lepiej unikać – wyjaśnia Ryszarda Socha.

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”: czy sankcje na Rosję rzeczywiście działają; Trump w odwrocie; dokąd zmierza politycznie Izrael; niezwykłe losy dwóch ornitologów z Auschwitz; jak zmieniają się ulice polskich miast; o autobiografii Bono, lidera U2, oraz o dzisiejszym Sokołowsku, niegdyś znanym polskim uzdrowisku.

Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Reklama
Reklama