Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Co Kaczyński zrobi z Ziobrą, jak pomóc Ukraińcom przetrwać zimę, skąd w Polsce aż tyle „cesarek”, jak napaść na Ukrainę odbierają Rosjanie – to tylko wybrane tematy z najnowszej „Polityki”. Polecam całe wydanie naszego tygodnika i życzę miłej lektury!
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy bogatą ofertę aktualnych i interesujących tematów, między innymi:

Czy Jarosław Kaczyński pozbędzie się ministra Ziobry, aby dostać europejskie pieniądze, czy zostawi Ziobrę, aby zachować władzę w Sejmie? – o tym dylemacie szefa PiS i możliwych scenariuszach pisze Wojciech Szacki.

Jak pomóc Ukraińcom przetrwać zimę w czasie wojny, czyli o piecach, generatorach i innym sprzęcie, który można wysłać wschodnim sąsiadom – pisze Marcin Piątek.

Przewrót śląski, czyli jak opozycji udało się przejąć władzę w tym ważnym politycznie regionie – analizuje Jan Dziadul.

• Paweł Reszka, laureat tegorocznej nagrody dziennikarskiej Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, opowiada o tym, jak wygląda praca korespondenta wojennego i jak powstawał jego słynny artykuł „Śmierć i Margarita”.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

Wegetarianizm ma swoją bardzo interesującą polityczną historię, także teraz ma silne ideowe konteksty – opowiada o tym w wywiadzie dr Natalia Mętrak-Ruda.

• Skąd w Polsce tyle „cesarek”, dlaczego Polki boją się naturalnych porodów – tę sprawę wyjaśnia Agata Szczerbiak.

Komornik to zawód wysokiego ryzyka, nie tylko z powodu ogólnego hejtu, jaki spotyka tę branżę, ale także za sprawą fizycznych napaści – o komornikach i zabójstwie dokonanym na jednej z komorniczek pisze Norbert Frątczak.

O cmentarzu, który – dosłownie – zapadł się pod ziemię, i o życiu nad zamkniętą kopalnią – pisze Marcin Kołodziejczyk.

Kim jest słynny Marcin W., pojawiający się w tzw. aferze podsłuchowej, i na czym się dorobił – wyjaśnia Marek Czarkowski.

• O tym, jak Ukraina staje się poligonem dla najnowszych broni i sprawdzianem jej użyteczności w realnych warunkach bojowych – pisze Marek Świerczyński.

Jak odbierają wojnę Rosjanie – w reportażu Mai Wolny.

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”: jak Polacy przetrwali pierwszą zimę okupacji w 1939 r.; o kradzieżach w muzeach; tajemnice ludzkiego zapachu; o słynnych komiksowych „Fistaszkach” Charlesa M. Schulza; o piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze.

Polecamy też załączony do numeru Prezentownik „Polityki”, czyli nasze porady, jaki wybrać świąteczny prezent dla rodziny i bliskich przyjaciół.

Polecam całe wydanie naszego tygodnika i życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama