Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Dziennikarski protest. Zebraliśmy 912 podpisów, dziękujemy!

Magdalena Filiks Magdalena Filiks Facebook / Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl
Środowisko dziennikarskie – od największych nazwisk i tytułów po małe media lokalne i branżowe – zabrało głos przeciw kłamstwu mediów publicznych, które może krzywdzić. Samobójcza śmierć Mikołaja Filiksa poruszyła serca ludzi mediów.

Ostatnie podpisy pod „Dziennikarskim protestem po tragicznej śmierci Mikołaja Filiksa" (tekst – niżej), który ogłosiliśmy 7 marca 2023, dołączyliśmy jeszcze w czwartek, „po terminie”. W środę maile spływały jeden za drugim (wiadomo, na ostatnią chwilę). Późnym wieczorem dołączył publicysta Rafał Kalukin z „Polityki" (jako 37. osoba z tego tygodnika, w tym komplet naczelnych z Jerzym Baczyńskim). Tuż po nim Katarzyna Jabłońska z „Więzi". Chwilę potem Piotr Krawczyk, szef redakcji sportowej Telewizji Toya (Łódź).

Są też dziennikarze z Polskiego Radia

Jako jedna z ostatnich podpis przysłała Joanna Sławińska z Programu 1 Polskiego Radia (jeszcze dopytywała, czy mail dotarł). Także w środę wieczorem do protestu dołączyła Aldona Łaniewska-Wołk, redaktorka i publicystka kulturalna PR, publikująca także „w papierze”. „Bardzo proszę o dołączenie mnie do listy protestujących przeciw naruszaniu zasad dziennikarstwa” – napisał Marcin Pesta z Redakcji Publicystyki Programu 2 PR.

Głosów z publicznego radia jest razem sześć. Widać, że są tam (odważne) osoby, które chcą się odciąć od metod pracy TVP Info i Radia Szczecin. Jest też dziewięcioro pracowników TVP, ale wszyscy „byli", w tym b. prezes Janusz Daszczyński (2015-2016).

Kluczowe dla nas było też i jest okazanie solidarności z Magdą Filiks i jej rodziną, bo możemy sobie tylko wyobrażać, jak przeżywają one samobójczą śmierć niespełna 16-letniego Mikołaja. Ten gest wsparcia jest tym bardziej potrzebny, że śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura Zbigniewa Ziobry, a i media publiczne nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i niewykluczone są „przecieki ze śledztwa”, które będą wskazywały na winnych tragedii w rodzinie, Platformie Obywatelskiej, a może jeszcze gdzie indziej. Zwłaszcza że Magda Filiks jako aktywistka społeczna i polityczka zaszła tej władzy za skórę („Gazeta Wyborcza" pisze wręcz o „zemście" na niej).

Na ostatnią chwilę lub już po

Przed godz. 20. Wieczorem podpis przysłał reporter TVN24 Wojciech Bojanowski, znany choćby z nagrodzonego Grand Pressem 2020 reportażu „Niech toną” ze statku ratującego uchodźców, a ostatnio z korespondencji z Ukrainy.

Protest podpisali niemal wszyscy naczelni i naczelne ( i/ lub wice) największych i najważniejszych mediów (gazet, tygodników, portali, stacji radiowych i tv), w środę dołączyła Dominika Kozłowska (miesięcznik „Znak"). Wyjątkiem jest Polsat News (i portal Interia.pl) oraz „Super Express” – tytuły, które nie popierały też poprzednich kampanii dziennikarskich (patrz niżej). Protestowali tylko ich pojedynczy dziennikarze i dziennikarki.

W środę napisała do nas Natalia Tomczak: „Witam, nie jestem z zawodu dziennikarką ani nie mam takiego wykształcenia. Jeżeli chodzi o mój dorobek, to mogę się pochwalić zredagowaniem dwóch artykułów, które znalazły się w Akademickim Informatorze Osób Niepełnosprawnych (AION) i aperiodyku »Silne!«. Czy mogę prosić o podpisanie pod protestem, czy to raczej jest za mało?". Uznaliśmy, że wystarczy – jako start Natalii do naszego wspaniałego zawodu.

Agnieszka Kublik powiększyła liczbę zgłoszeń z „Gazety Wyborczej" do 76 (w tym legenda „Wyborczej" Helena Łuczywo). „Popieram protest środowiska dziennikarskiego po śmierci Mikołaja Filiksa. To nasz obowiązek mówić NIE takim metodom, milcząc sprzeniewierzamy się najważniejszym zasadom naszego zawodu – uczciwości i poszanowaniu godności każdego człowieka" – napisała Agnieszka Mosór. Przedstawia się jako dziennikarka niezależna, była pracownica Polsatu.

Przy okazji: Deklaracje „dziennikarz niezależny czy freelancer" (31 podpisów) przyjmowaliśmy z zaufaniem, nie prowadząc dziennikarskiego śledztwa. Musieliśmy natomiast z ogromną przykrością odmówić przyjmowania podpisów osób spoza branży.

„Proszę o dopisanie mojego nazwiska do osób protestujących przeciw skandalicznym, nielicującym z etyką dziennikarską działaniom tzw. mediów publicznych, które doprowadziły do śmierci Mikołaja Filiksa" - napisał Krzysztof Petek, „pisarz i publicysta" (ze strony www.krzysztofpetek.pl dowiadujemy się, że także podróżnik, a nawet detektyw).

Kto jeszcze podpisał

Dziś (w czwartek, 16 marca 2023) rano dołączyła jeszcze Ewa Milewicz, świetna przed laty dziennikarka „Gazety Wyborczej", a wcześniej dzielna aktywistka podziemnej „Solidarności", bo zauważyła, że mogą podpisywać także dziennikarskie emerytki i emeryci.

„Jako były. Dziennikarz z miłości do zawodu, już dość dawno niepraktykujący – ostatni etat: zastępca redaktora naczelnego »Gazety Poznańskiej«, popieram całym sobą. I żadnych kontaktów z mediami publicznymi w kształcie takim, w jakim są obecnie" - taki wpisem swój podpis opieczętował Jacek Prześluga powiększając grono byłych i emerytowanych do 42 osób (4,6 proc. podpisów).

Uwaga! Jeśli jakiś dziennikarz czy dziennikarka chce znaleźć się na tej liście, proszę wysłać maila bezpośrednio do mnie (piotr.pacewicz@oko.press).

Protest podpisało aż 10 osób, które zdobyły najważniejszą polską nagrodę dziennikarską Grand Press, czyli tytuł Dziennikarza Roku: Jacek Żakowski, Monika Olejnik, Bianka Mikołajewska, Bertold Kittel, Tomasz Sekielski, Jerzy Jurecki, Andrzej Morozowski, Konrad Piasecki, Artur Domosławski, Marcin Kącki oraz Mariusz Szczygieł (także laureat Nike 2019). A także Cezary Łazarewicz, laureat Nagrody Nike 2017.

Podpisała też wielokrotnie nagradzana (w kraju i na świecie) pisarka i reporterka Anna Bikont. A także Dorota Borodaj, laureatka tegorocznej nagrody im. Teresy Torańskiej za „Spowiedź pogranicznika” (reportaż w OKO.press).

Nas, jako organizatorów, cieszy każdy podpis, zarówno ten „słynny”, jak i ten mniej znany. Z wielką radością wpisywaliśmy na listę osoby z mediów lokalnych (nj24.pl, czyli „Nowin Jeleniogórskich", Radia Ostrowiec, „Tygodnika Ziemi Śremskiej", „Gazety Kołobrzeskiej", Telewizji Aleksandrów i dziesiątek innych), a także z tytułów branżowych („Gazety Uniwersyteckiej”, „Gazety Przemysłu Drzewnego”, Narty.pl, „Kontynentów", Eurosportu…).

Jako jeden z ostatnich podpisał protest Zbigniew Machej, felietonista miesięcznika „Tramwaj Cieszyński" – a przede wszystkim znakomity poeta. A także Joanna Ryńska z magazynu „Rynek Instalacyjny" i wypasionego (przepraszam za słowo) portalu Strefa Instalatora.

Jak ocenić wynik 912 podpisów?

Łukasz Lipiński wicenaczelny „Polityki", współorganizator: „W tygodniku »Polityka« pod dokumentem podpisało się 37 dziennikarzy, znacząca część zespołu. Wszyscy byliśmy wstrząśnięci śmiercią nastolatka, ta tragedia wyzwoliła silne emocje. A jednocześnie stała się okazją, żeby postawić poważne pytania o granice naszego zawodu. Jak to w ogóle możliwe, że w tego rodzaju nagonce biorą udział osoby podpisujące się jako dziennikarze? Jak można tak drastycznie łamać wszystkie zasady obowiązujące w naszej branży – w służbie publicznej, jaką jest dziennikarstwo. I, co chyba najgorsze, dlaczego śmierć nastolatka nie stała się okazją do refleksji po stronie tzw. mediów publicznych i prawicowych, tylko sygnałem do kolejnej podłej kampanii przeciwko opozycji i innym mediom? Orwell by tego nie wymyślił. Te najnowsze manipulacje i kłamstwa dodatkowo zmotywowały wiele osób do protestu".

Marzyło nam się 1000 podpisów, bo w naszej poprzedniej dziennikarskiej akcji przeciwko Lex TVN (patrz dalej) było ich ponad 1200. Ale tamtym zamachem na wolną telewizję opinia publiczna żyła tygodniami, dramat w rodzinie Magdaleny Filiks musiał ustąpić absurdalnej bitwie o Jana Pawła II – taka jest brutalna prawda o kampanii wyborczej i mediach w ogóle. Optymistycznie ocenialiśmy, że uzbieramy może 800 podpisów. Czyli wyszło więcej niż optymizm, mniej niż marzenia.

W akcji zbierania podpisów brali też udział Karol Sykała i Martyna Rusjan (oboje z OKO.press).

Ile zgłoszeń z jakich redakcji?

Ostateczna kolejność wygląda tak. Nie jest to ranking zaangażowania, który musiałby uwzględniać wielkość redakcji, to chyba jasne dla wszystkich:

 • „Gazeta Wyborcza” – 78 podpisów;
 • Onet – 60;
 • TVN24 – 42;
 • OKO.press – 38;
 • „Polityka” – 37;
 • Wirtualna Polska – 29;
 • Radio Nowy Świat – 18;
 • „Newsweek” – 18;
 • Radio Zet – 17;
 • TOK FM - 16;
 • Press – 11;
 • Radio 357 – 11;
 • naTemat - 9;
 • „Rzeczpospolita” – 7;
 • Polskie Radio - 6;
 • „Dziennik Gazeta Prawna” – 5;
 • „Tygodnik Nie” – 5;
 • „Fakt” – 5;
 • Tygodnik „Angora” – 5;
 • „Tygodnik Powszechny” – 4;
 • „Reset Obywatelski” – 3;
 • Radio Merkury – 4;
 • „Super Express” – 3;
 • Polsat News – 3;
 • Miesięcznik „Odra” – 2;
 • „Więź” – 4;
 • VideoKOD – 2;
 • „Dziennik Łódzki” – 2;
 • RMF.FM – 1.

Warto dodać, że redakcja RMF.FM miała zastrzeżenia nie tyle do potrzeby zabrania głosu przez środowisko dziennikarskie, co do samej treści protestu i dlatego kierownictwo stacji go nie poparło. A było już za późno, by uwzględnić ich uwagi.

Czwarty raz zabieramy głos

To już czwarta w ostatnich trzech latach akcja naszego środowiska. Poprzednio:

 • apelowaliśmy do policji o niepodejmowanie działań ograniczających pracę mediów i żądaliśmy natychmiastowego zwolnienia zatrzymanej fotoreporterki Agaty Grzybowskiej (ponad 500 podpisów w listopadzie 2020) – z inicjatywy Bianki Mikołajewskiej (wtedy w OKO.press);
 • występowaliśmy w obronie Telewizji TVN zagrożonej przez Lex TVN (w lipcu 2021 roku; ponad 1200 podpisów) – z inicjatywy Mariusza Jałoszewskiego (OKO.press) i Wojtka Czuchnowskiego („Gazeta Wyborcza");
 • w kampanii „Dziennikarze na granicy!" apelowaliśmy o zniesienia zakazu pracy dziennikarzy w strefie przygranicznej wprowadzonego we wrześniu 2021 rozporządzeniem o stanie wyjątkowym (apel podpisało ponad 40 redakcji największych polskich mediów) – z inicjatywy redakcji OKO.press.

Protest po śmierci Mikołaja podpisujemy indywidualnie, tak żeby każda dziennikarka i każdy dziennikarz mógł zabrać głos. Od największych mediów po najmniejsze, branżowe, specjalistyczne. Papierowe, internetowe, stacje radiowe i telewizyjne. Lokalne i ogólnopolskie.

Dziennikarski protest po tragicznej śmierci Mikołaja Filiksa

Przypominamy treść podpisywanego dokumentu:

„Tragiczna śmierć niespełna 16-letniego Mikołaja Filiksa stała się wyzwaniem dla opinii publicznej, a zwłaszcza dla naszego środowiska, bo mogły się do niej przyczynić działania osób przedstawiających się tak jak my – jako dziennikarze i dziennikarki. Media publiczne – Radio Szczecin oraz TVP Info – informując 29 grudnia 2022 roku o wyroku z grudnia 2021 roku, dotyczącym osoby skazanej za czyny pedofilskie, zrobiły to bowiem w sposób, który pozwolił na łatwą identyfikację, że ofiarą było dziecko szczecińskiej posłanki Koalicji Obywatelskiej Magdaleny Filiks.

Jako dziennikarki i dziennikarze jesteśmy oburzeni tak rażącym brakiem zasad i odpowiedzialności za słowo.

Atak podjęły media publiczne i tzw. prawicowe, wypowiadali się politycy PiS, w mediach społecznościowych pojawiły się obrzydliwe insynuacje pod adresem rodziny posłanki. Wiele wskazuje, że uderzenie w polityczkę i jej syna, miało posłużyć do skompromitowania opozycji.

Wyrażamy nadzieję, że – nawet jeśli nie jest to możliwe w obecnych warunkach politycznych – w przyszłości dojdzie do pełnego wyjaśnienia, jak było możliwe tak skandaliczne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej, oraz do ukarania osób odpowiedzialnych za rażące złamanie podstawowych reguł naszego zawodu. W szczególności mamy tu na myśli redaktora naczelnego Radia Szczecin Tomasza Duklanowskiego, autora pierwszego materiału, który rozpoczął tragiczną w skutkach nagonkę na posłankę Filiks i jej najbliższych, ale także inne osoby, które brały i wciąż biorą udział w tym procederze.

Podpisując ten apel, wzywamy do tego, żeby do czasu wyjaśnienia sprawy i ukarania winnych, nie przyjmować zaproszeń do programów TVP, TVP Info, a także Radia Szczecin. Nawet w najbardziej rozgorączkowanej rzeczywistości politycznej musimy stawiać sobie granicę – jest nią krzywda niewinnego człowieka, w szczególności dziecka.

Zachęcamy dziennikarzy i dziennikarki wszystkich mediów, od ogólnopolskich po lokalne i branżowe, do indywidualnego podpisywania tego protestu. Informację o podpisaniu protestu prosimy wysyłać na adres protest@oko.press, podając swoje imię nazwisko i redakcję/afiliację dziennikarską.

Warszawa, 7 marca 2023".

Ostateczna lista 912 podpisów

Anton Ambroziak OKO.press
Dorota Abramowicz tygodnik "Zawsze Pomorze"
Jacek Amsterdamski WP.PL
Janusz Anderman "Gazeta Wyborcza"
Marcin Antosiewicz dziennikarz niezależny, wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula
Sabina Augustynowicz Grupa Medium
Jerzy Baczyński Tygodnik "Polityka"
Mateusz Baczyński Onet.pl
Sylwia Bagińska redakcja WP Wiadomości
Magdalena Bajer była przewodnicząca REM
Edyta Baker Tygodnik NIE
Jerzy Banaś dziennikarz niezależny
Dorota Bandurska Towarzystwo Dziennikarskie
Aneta Bańkowska WP.pl
Miłosz Baran Onet.pl
Joanna Barańska Onet.pl
Katarzyna Barczyk-Sikora Onet.pl
Dominik Bąk Dziennik Super Nowości
Maciej Bąk Radio ZET
Jerzy Bąk Dziennikarz na emeryturze. Stowarzyszenie Dziennikarzy RP, oddział w Katowicach
Adriana Bąkowska Radio Nowy Świat
Bartosz Bednarczuk Katowice Telewizja TVS
Tomasz Bednarzak Fakt
Janusz Bekas Gazeta Przemysłu Drzewnego
Andrzej Berut Były dziennikarz radiowy i prasowy
Marek Beylin "Gazeta Wyborcza"
Beata Bialik WP.pl
Sebastian Białach Dziennik Wschodni
Bogdan Białek b. red. nacz. Charakterów , emeryt
Krzysztof Białkowski Radio ZET
Wojciech Biedak były dziennikarz Radia Merkury Poznań
Kamila Biedrzycka Super Express/Express Biedrzyckiej.
Beata Biel TVN24
Jędrzej Bielecki Rzeczpospolita
Wiktoria Bieliaszyn "Gazeta Wyborcza"
Martyna Bielska Onet.pl.pl
Anna Bikont pisarka, reporterka "Gazety Wyborczej"
Seweryn Blumsztajn Towarzystwo Dziennikarskie
Karolina Błaszkiewicz Onet.pl
Piotr Błoński discovery.com senior news digital editor
Krzysztof Bobiński Towarzystwo Dziennikarskie
Grażyna Bochenek dziennikarka
Krzysztof Boczek OKO.press, magazyn PRESS
Aleksandra Boćkowska Freelancerka
Aleksandra Boćkowska freelancerka
Wojciech Bojanowski TVN24
Rafał Bolanowski "Gazeta Wyborcza" Rzeszów
Małgorzata P. Bonikowska Dziennik Gazeta, Kanada
Maciej Borkowski publicysta
Dorota Borodaj dziennikarka niezależna
Katarzyna Borowiecka Radio 357
Katarzyna Bosacka TVN
Małgorzata Bos-Karczewska Polonia.nl
Michał Broniatowski Onet.pl.pl
Dariusz Bruncz ekumenizm.com
Kazimierz Brzezicki Poprawny.pl
Andrzej Brzezicki dziennikarz niezależny
Andrzej Brzeziecki Dziennikarz
Maciej Brzeziński Auto Świat
Edyta Brzozowska Onet.pl.pl
Artur Brzozowski "Gazeta Wyborcza" Wrocław
Andrzej Buda nj24.pl (dawne Nowiny Jeleniogórskie)
Leszek Budrewicz Emerytowany dziennikarz, Gazeta Wyborcza, Wieczór Wrocławia, Radio Wrocław
Stasia Budzisz freelancerka
Joanna Bujakiewicz "Gazeta Wyborcza"
Adam Buła "Gazeta Polska w sieci"
Mariusz Burchart "Gazeta Wyborcza"/"Duży Format"
Piotr Burda Portal Narty.pl
Katarzyna Burda Newsweek
Paweł Burlewicz komentator Eurosportu
Krzysztof Burnetko Tygodnik "Polityka"
Dawid Burzacki Dziennik Śledczy
Mateusz Burzyk miesięcznik "Znak"
Jacek Cegiełka Miesięcznik "KINO"
Artur Celiński Magazyn Miasta
Marcin Celiński Reset Obywatelski
Kamila Ceran Radio TOK FM
Dorota Ceran ceran.press
Tomasz Chaciński były dziennikarz Radia Szczecin
Patryk Chilewicz red.nacz. "Vogule Poland"
Maja Chitro ELLE Polska Culture Features Director
Marcin Chłopaś Newsweek
Wojciech Chmura emerytowany dziennikarz Tygodnika Nad Wartą, Radia Echo, Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej
Aleksander Chodura "Gazeta Wyborcza" Katowice
Bogusław Chrabota Rzeczpospolita
Mikołaj Chrzan "Gazeta Wyborcza"
Magdalena Chrzczonowicz OKO.press
Władysław Chutowski emerytowany dziennikarz
Bartosz Chyż TVN24, wydawca Konkret24
Elżbieta Cichocka emerytowana dziennikarka Gazety Wyborczej
Wojciech Cieśla Fundacja Reporterów
Joanna Cieśla-Hanke Tygodnik "Polityka"
Jan Cipiur publicysta ekonomiczny
Grzegorz Crowd Media Gazeta.pl
Zuzanna Csató emerytowana dziennikarka
Darek Cychol Tygodnik Fakty po Mitach
Szymon Cydzik "Rzeczpospolita"
Tomasz Cylka "Gazeta Wyborcza" Poznań
Jan Cywiński "Gazeta Wyborcza"
Kamila Czaja artPAPIER
Marek Czarkowski Tygodnik Przegląd
Katarzyna Czarnecka Tygodnik "Polityka"
Jacek Czarnecki Radio ZET
Jacek Czekalski Telewizja Aleksandrów
Paweł Czernich Onet.pl
Kuba Czernikiewicz Onet.pl
Anna Czerwińska Fakty TVN
Michał Czubak Portal Tydzien.net.pl
Wojciech Czuchnowski "Gazeta Wyborcza"
Mariusz Czykier Eurosport
Marek Czyż Radio ZET
Dariusz Ćwiklak Newsweek
Rafał Dajbor freelancer
Jolanta Danak emerytowana dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów
Michał Danielewski OKO.press
Jerzy Danilewicz Wydawnictwo Bauer
Marta Danilewicz "Gazeta Wyborcza" Poznań
Piotr Danisz TVN24 Warszawa
Roman Daszczyński Portal Gdansk.pl
Janusz Daszczyński były prezes TVP, Towarzystwo Dziennikarskie
Zuzanna Dąbrowska "Rzeczpospolita"
Justyna Dąbrowska-Cydzik Wirtualnemedia.pl
Monika Dąbrowska-Kuchna Wydawnictwo Bauer
Michał Dąbrowski ESKA Łódź
Jakub Demiańczuk Tygodnik "Polityka"
Kinga Dereniowska Dziennik Super Nowości
Paweł Deresz dziennikarz
Piotr Derlukiewicz były dziennikarz ""Gazeta Wyborcza" Trójmiasto"
Dominika Długosz-Gierszewska Newsweek
Emilia Dłużewska „Gazeta Wyborcza”
Bożena Dobrzyńska Portal MójRadom.pl
Jarosław Dobrzyński Monitor Szczeciński
Tomasz Dodatni Publicysta
Eliza Dolecka Zdrowie.gazeta.pl
Wojciech Domagała Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP z siedzibą w Paryżu
Jerzy Domański Tygodnik "Przegląd"
Artur Domosławski Tygodnik "Polityka"
Tomasz Dostatni OP, publicysta
Krzysztof Dowgird emerytowany dziennikarz, Towarzystwo Dziennikarskie
Piotr Drabik Radio ZET
Kamila Drecka freelancerka
Katarzyna Droga Twój Styl
Bogumił Drogorób "Super Brodnica"
Teresa Drozda podcast Drozdowisko
Anna Dryjańska NaTemat
Idalia Dubicka Tygodnik NIE
Krzysztof Dubrowski red. nacz. tygdonika "LOKALNA Gazeta Powiatu Żagańskiego"
Marzena Duchnowicz Radio ZET
Maciej Duda TVN
Jędrzej Dudkiewicz "Wysokie Obcasy"
Dawid Dudko Onet.pl Kultura
Anna Dudzińska Radio 357
Maksymilian Dura Portal Defence24.pl
Bogdan Duraj chojnice.com
Natalia Durman Onet.pl, red. wideo
Jan Dziadul Tygodnik "Polityka"
Iga Dzieciuchowicz TVN24
Malwina Dziedzic TVN24
Piotr Dzięciołowski dziennikarz
Kamil Dziubka Onet.pl
Jakub Dźwilewski Telewizja Kędzierzyn-Koźle, DobraGazeta.pl
Maria Eichler Chojnice, Chojniczanin.pl
Michał Engelhardt wolny strzelec
Dariusz Faron Wirtualna Polska
Dariusz Fedor Kontynenty
Michał Fedorowicz WP.pl
Bartłomiej Feretycki telewizja NEWS24
Paweł Figurski Wirtualna Polska
Łukasz Fikus Kapituła dziennikarska Nagrody im. Dariusza Fikusa
Daniel Flis OKO.press
Kacper Forreiter Onet.pl
Beata Frąckowiak-Piotrowicz Jarocin, magazynona.pl
Norbert Frątczak Tygodnik "Polityka"
Dominika Frydrych Wirtualna Polska
Piotr Frydryszek emerytowany dziennikarz radiowy z Poznania
Tomasz Furman "Rzeczpospolita"/Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet”
Ewa Furtak "Gazeta Wyborcza"
Wojtek Fusek b.dziennikarz "Gazety Wyborczej" (26 lat)
Jan Fusiecki dwumiesięcznik "PRESS"
Łukasz Gadzała Onet.pl
Piotr Gajdziński Miesięcznik Odra
Marcin Galent Kwartalnik "Zdanie"
Magdalena Gałczyńska Onet.pl.pl
Krystyna Garbicz OKO.press
Grzegorz Gauden dziennikarz
Tomasz Gawiński Tygodnik Angora
Maciej Gawlikowski freelancer
Cezary Gawryś Kwartalnik Więź
Hubert Grzegorz Gerek Pułtuska Gazeta Powiatowa
Joanna Gergont Radio Ostrowiec
Ola Gersz naTemat
Angela Getler Telewizja News 24
Ryszard Giedrojć emeryt. dziennikarz
Anna Gielewska Fundacja Reporterów
Aleksandra Gielewska emerytowana dziennikarka, była red. nacz. "Służby Zdrowia"
Hanna Maria Giza klcw.pl
Maciej Głogowski Radio TOK FM
Karolina Głowacka Radio TOK FM
Witold Głowacki OKO.press
Monika Głuska-Durenkamp freelancerka
Robert Gmiterek Kwartalnik Przestrzeń Pogranicza
Anna Goc "Tygodnik Powszechny"
Miłosz Gocłowski Radio Zet
Ewa Godlewska Czas Czchowa
Adam Gogacz Cogitantium
Dariusz Gołębiewski Bolec.Info
Anna Tess Gołębiowska - Kmieciak dziennikarka niezależna
Maciej Łukasz Gołębiowski Stowarzyszenie Twórców i Dziennikarzy Radia Publicznego
Karolina Kaja Gołuchowska Ofeminin, Onet.pl
Jerzy Gonczarski dziennikarz niezależny
Tomasz Gorazdowski Radio 357
Anna Gorczyca "Gazeta Wyborcza"
Marta Gordziewicz TVN24
Katarzyna Gorzkiewicz Tygodnik Angora
Michał Gostkiewicz WP.PL
Hubert Gościmski współprac. lokalnych mediów świdnica
Żaneta Gotowalska WP.pl
Dominika Górna Tydzień Ziemi Śremskiej
Tomasz Górnicki Super Nowości
Danuta Górszczyk Emerytowana redaktorka Gazety Krakowskiej
Beata Grabarczyk Radio Nowy Świat
Jarosław Grabowski "Gazeta Wyborcza"
Robert Graczyk Komputer Świat, Onet.pl
Małgorzata Gradkowska Portal "Zawsze Pomorze"
Barbara Gregorczyk Radio Nowy Świat
Renata Grochal Newsweek
Magdalena Grochowska freelancerka
Joanna Grotkowska Program 2 Polskiego Radia
Joanna Grotkowska Publicystka, Redakcja Muzyczna, Program 2 PR
Brygida Grysiak TVN24
Łuaksz Grzegorczyk naTemat
Ela Grzeszczuk Dziennikarka TV Toya Łódź
Alicja Grzybiak dziennikarka
Aleksander Gurgul "Gazeta Wyborcza"
Piotr Guzik Tygodnik O!Polska i portal opolska360.pl
Adrian Hadasz Press.pl
Jakub Halcewicz Kwartalnik "Więź"
Piotr Halicki Onet.pl
Beata Harasimowicz prezes Story Production, 24 lata redaktor i reżyser w TVP (do 2016 r)
Jacek Harłukowicz Onet.pl
Jan Hartman Tygodnik "Polityka"
Weronika Henszel Poznań, Fakt
Marek Henzler Tygodnik "Polityka"
Józef Herold Tenis Magazyn
Ryszard Hetnarowicz K6 Info
Rafał Hirsch publicysta
Natalia Hübner TVN24
Jacek Hugo-Bader "Gazeta Wyborcza"
Maciej Huzarewicz Lwowek24.pl
Roman Imielski "Gazeta Wyborcza"
Andrzej Iwanowski emerytowany dziennikarz
Ewa Jabłońska Super Express
Katarzyna Jabłońska Kwartalnik "Więź"
Witold Jabłoński Monitor Szczeciński
Irmina Jach Goniec.pl
Dariusz Jachno freelancer
Andrzej Jacyna emeryt. dziennikarz "Nowego Dzienika" (w Nowym Jorku)
Rafał Jagła Gazeta Tygodniowa
Tomasz Jakubowski "Gazeta Wyborcza"
Grzegorz Jakubowski Gazeta Finansowa
Karol Jałochowski Polityka/Pulsar
Mariusz Jałoszewski OKO.press
Jan Janczy Radio Nowy Świat
Mariusz Janicki Tygodnik "Polityka"
Tomasz Janicki Radio SUPER.FM
Kuba Janicki freelancer
Maciej Januchowski Wasze Radio
Ewa Jarczyk Telewizja Toruń
Dariusz Jarmuła freelancer
Katarzyna Jaroch Gazeta Stołeczna
Marek Jarzębski emerytowany naczelny "Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego"
Sławomir Jasicki Gazeta Kołobrzeska
Anna Jasińska Twój Styl
Jolanta Jasińska-Mrukot Opowiecie.Info, Opolska
Tadeusz Jasiński "Dziennik Trybuna", "Nie"
Lidia Jastrzębska emerytowana dziennikarka
Martyna Jaszczolt TVN24
Maja Jaszewska freelancerka
Adam Jaśkow Kwartalnik "Zdanie"
Tomasz Jaworski TVN24
Arkadiusz Jażdżejewski Radio Weekend FM
Leszek Jażdżewski Liberte!
Tomasz Jeleński Radio 357
Magda Jethon Radio Nowy Świat
Piotr Jeziorowski TVN24, Magazyn Polska i Swiat"
Marcin Jędrasiewicz RASP
Kacper Jędrzejczak Info-Kętrzyn24.pl
Agnieszka Jędrzejczyk OKO.press
Andrzej Jonas The Warsaw Voice
Jan Józefowski Portal wPoznaniu.pl
Agnieszka Jóźwicka dziennikarka niezależna
Witold Jurasz Onet.pl
Jerzy Jurecki Tygodnik Podhalański
Aneta Juśkiewicz Onet.pl
Katarzyna Kaczorowska Tygodnik "Polityka" , Wrocław
Grażyna Kaim Tygodnik Przełom
Lena Kaletowa emerytowana dziennikarka
Rafał Kalukin Tygodnik "Polityka"
Katarzyna Kalus money.pl, Wirtualna Polska
Maciej Kałach Onet.pl
Maciej Kamiński emerytowany dziennikarz
Jerzy Kamiński freelancer
Wojciech Kamiński Fundacja Agory
Piotr Kanikowski dziennikarz i red. nacz. portalu 24Legnica.pl
Mateusz Kapera RadioZET.pl
Paweł Kapusta WP.PL
Szymon Karpe Dziennikarz
Magdalena Karst-Adamczyk "Wysokie Obcasy"
Łukasz Karusta TVN24
Anita Karwowska "Gazeta Wyborcza"
Jakub Karyś Towarzystwo Dziennikarskie
Eryk Kawecki student dziennikarstwa
Marcin Kącki "Gazeta Wyborcza"
Magdalena Kicińska Pismo.Magazyn Opinii
Łukasz Kijek Gazeta.pl
Bertold Kittel TVN24
Jowita Kiwnik Deutsche Welle
Sebastian Klauziński OKO.press
Ryszard Kluszczyński Rocznik Art Inquiry, Kwartalnik Przegląd Kulturoznawczy
Patryk Knapczyk Wieści z Powiatu, ibytow.pl
Karol Kobos TVN24
Bartosz Kocejko OKO.press
Andrzej Kocjan Radio ZET
Katarzyna Kojzar OKO.press
Katarzyna Kolenda - Zaleska TVN24
Anna Kolmer przewodnicząca Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej "Pomorze Zachodnie"
Janusz Kołodziej Tele Pro
Magdalena Kołodziej "Gazeta Wyborcza"
Mateusz Kołodziej Portal "Śląska Opinia"
Mikołaj Kołyszko Podcast Religioznawczy
Zbigniew Konarski Magazyn Gospodarczy "Nowy Przemysł"
Ewa Konarzewska - Michalak Miesięcznik "Życie Uniwersyteckie"
Andrzej Konaszewski Miesięcznik "TELEKABEL" & digital tv
Andrzej Konaszewski Agencja Prasowa AKPress, miesięcznik "TELEKABEL & digital tv"
Natalia Kondratiuk - Świerubska Gazeta.pl
Agata Kondzińska "Gazeta Wyborcza"
Andrzej Koneszko TVN24
Wacław Jerzy Koniecpolski Tygodnik Fakty po Mitach
Kinga Konieczny freelancerka
Jagoda Koprowska emerytowana dziennikarka
Maria Kornaga Radio 357
Stanisław Kornatowski TVN24
Jakub Korus Newsweek
Karolina Korwin-Piotrowska Canal+, Antyradio
Angelina Kosiek "Gazeta Wyborcza" w Kielcach
Arkadiusz Kosiński kierownik ds. online „Zawsze Pomorze”
Arkadiusz Kosiński "Zawsze Pomorze"
Marcin Kowalczyk Fakt
Klaudia Kowalczyk Radio Nowy Świat
Jacek Kowalczyk Tygodnik "Polityka"
Paweł Kowalczyk Brzeg24.pl
Michał Kowalewski TVN24
Robert Kowalski OKO.press
Patrycja Kozak Bolec.Info
Maciej Kozielski Press.pl
Dominika Kozłowska red.nacz. Miesięcznika "Znak"
Dariusz Koźlenko "Dziennik Gazeta Prawna"
Andrzej Krajewski Towarzystwo Dziennikarskie
Tomasz Krankowski emerytowany dziennikarz
Violetta Kraskowska Wydawnictwo Bauer
Leszek Kraskowski Reporterzy Online
Violetta Krasnowska Tygodnik "Polityka"
Michał Krasucki Radio ZET
Stanisław Krawczyk Magazyn Kontakt
Piotr Krawczyk szef redakcji sportowej Telewizji Toya (Łódź)
Michał Krawiel WP.pl
Marek Krzciuk Telewizja TOYA Łódź
Edward Krzemień OKO.press
Agnieszka Krzemińska Tygodnik "Polityka"
Marcin Krzemiński Radio TOK FM
Tomasz Krzemiński Radio TOK FM
Iwona Krzyżak Portal LM.pl
Marek Książek Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Olsztyn
Agnieszka Kublik Gazeta Wyvborcza
Waldemar Kuchanny Tygodnik NIE
Jarosław Kuisz Kultura Liberalna
Jacek Kuklewski Video-KOD
Wojciech Kukliński Ekoszalin.pl
Marek Kukliński Stowarzyszenie Dziennikarzy
Magdalena Kulej Radio ZET
Marta Kuligowska TVN24, Magazyn "Polska i świat"
Marek Kuliński Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej
Waldemar Kumór dziennikarz
Natalia Kurcak redaktorka Kobiera Gazeta.pl
Krystyna Kurczab - Redlich pisarka i publicystka
Natalia Kurczak Kobieta Gazeta.pl
Roman Kurkiewicz z-ca red. nacz. Tygodnika "Przegląd"
Jarosław Kurski "Gazeta Wyborcza"
Bożena Kuszela Portal Stargardzka.pl
Wiesława Kusztal Superbrodnica.pl
Tomasz Kuzia Fakt.pl
Adrianna Kuzko "Gazeta Wyborcza"
Dorota Kuźnik naTemat
Jan Kwasowski "Gazeta Wyborcza"
Mariusz Kwaśniewski dziennikarz radiowy z Poznania
Paweł Kwaśniewski Fat Frogs Media
Beata Kwiatkowska Radio 357
Leszek Kwiecień "Magazyn Dzierżoniowski"
Anna Kwiecinska-Marek "P'tit Journal de Pont Du Bois" (Francja)
Adam Lach Press Club Polska
Marek Lasyk Fotoreporter Agencja REPORTER Warszawa
Jan Latała "Gazeta Wyborcza"
Karolina Leczkowska Radio ZET
Iwona Legędź Miesięcznik Strażak
Magdalena Lemańska Forbes.pl
Radosław Leniarski "Gazeta Wyborcza"
Iwona Leończuk Wydawnictwo Bauer, Tele Świat / TV14 / To i Owo
Adam Leszczyński OKO.press
Zofia Leśniewska Tygodnik "Polityka"
Katarzyna Leśniowska Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Olsztyn
Karolina Lewicka TOK FM
Marcin Lewicki Press Club Polska
Napoli Libero Ceran.press
Jacek Liberski bloger i felietonista, Klub Swobodnej Myśli
Mateusz Ligęza Radio ZET
Małgorzata Linettej była dziennikarka Głos Wielkopolski Poznań
Łukasz Lipiński Tygodnik "Polityka"
Agnieszka Lipka - Barnett Radio Nowy Świat
Marek Lis Portal nj25.pl , Nowiny Jeleniogórskie
Daniel Lis freelancer
Jakub Loska TVN24BIS
Aleksandra Lubańska - Czubak "Wysokie Obcasy"
Andrzej Lubowski Studio Opinii
Aldona Łaniewska-Wołłk Polskie Radio
Paweł Ławiński Onet.pl
Bartosz Ławski Overdrive
Cezary Łazarewicz dziennikarz, pisarz, publicysta
Bernard Łętowski Bolec.Info
Wojciech Łobodziński OKO.press
Dominik Łowicki "Gazeta Wyborcza"
Krzysztof Łoziński Studio Opinii, Towarzystwo Dziennikarskie
Helena Łuczywo "Gazeta Wyborcza"
Łukasz Łukasiewicz Signs.pl
Marcin Łukawski Radio 357
Sebastian Łupak Wirtualna Polska Gdańsk
Beata Łyżwa-Sokół freelancerka
Magdalena Mach "Gazeta Wyborcza"
Zbigniew Machej miesięcznik "Tramwaj Cieszyński"
Agnieszka Maciejewska dziennikarka
Beata Maciejewska "Gazeta Wyborcza"
Miroslaw Maciorowski związany z "Gazetą Wyborczą"
Ksenia Maćczak - Szumska Radio Nowy Świat
Ksenia Maćczak - Szumska Radio Nowy Świat
Mateusz Madejski Business Insider
Marcin Maj Onet.pl
Krzysztof Majak Onet.pl
Bartek Majcher freelancer (dawniej "Gazeta Wyborcza Bydgoszcz")
Janusz Majcherek publicysta
Marcin Majchrowski Program 2 Polskiego Radia
Nina Makowiecka Emerytowana dziennikarka TVP
Marcin Makowiecki Emerytowany dziennikarz Życia Gospodarczego
Mariusz Malinowski Video-KOD
Damian Maliszewski "Gazeta Wyborcza" ("Duży Format", "Wysokie Obcasy")
Mikołaj Maluchnik OKO.press
Agata Małkowska-Szozda "PRESS"
Małgorzata Maniszewska emerytowana dziennikarka
Marcin Mann Radio Nowy Świat
Wojciech Mann Radio Nowy Świat
Andrzej M. Mańkowski portal PGO24.PL
Jaśmina Marczewska Onet.pl
Marcin Marczewski Bolec.Info
Kazimierz Marczewski Bolec.Info
Jacek Marczewski Press Club Polska
Urszula Markowska Słupsk, Tramwaj Słupski
Anna Marton TVN24
Andrzej Maślankiewicz Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej
Marcin Matuzik Euroobserver
Marcin Maziarz Magazyn67.pl
Wojciech Mazowiecki b. dziennikarz "Gazety Wyborczej"
Elżbieta Mazur Radio TOK FM
Natalia Mazur "Gazeta Wyborcza"
Wawrzyniec Mąkinia Radio Afera, Poznan
Wawrzyniec Mąkinia Radio Afera
Joanna Mąkosa Radio ZET
Jakub Medek Radio TOK FM
Małgorzata Meszczyńska była dziennikarka radiaCENTRUM Kalisz
Krzysztof Mich b. dziennikarz "Expressu Wieczornego" i "Super Expressu"
Klaudiusz Michalec Wirtualna Polska
Cezary Michalski publicysta
Patryk Michalski Wirtualna Polska
Małgorzata Mierzejewska emerytowana dziennikarka Telewizji Polskiej
Marek Mierzwiak Radio Katowice
Anna Mierzyńska OKO.press
Piotr Mieśnik do lutego 2023 naczelny Wirtualnej Polski
Magda Mieśnik Wirtualna Polska
Magda Mieśnik Wirtualna Polska
Marek Mikołajczyk Wirtualna Polska
Bianka Mikołajewska WP.PL
Jarosław Mikołajewski "Gazeta Wyborcza"
Dalia Mikulska reporterka
Dariusz Milejczak Telewizja WTK
Ewa Milewicz b.dziennikarka "Wyborczej"
Marcin Mindykowski "Gazeta Wyborcza Trójmiasto"
Aldona Minorczyk-Cichy Trybuna Górnicza, nettg.pl
Weronika Mirowska prezeska Fundacji Grand Press
Marek Misiak freelancer
Bogdan Miś Towarzystwo Dziennikarskie
Patryk Miś Onet.pl
Arkadiusz Miśta dziennikarz niezależny
Jerzy Modlinger Towarzystwo Dziennikarskie
Maciej Moraczewski Lomianki.Info
Andrzej Morozowski TVN24
Adam Moskal portal Domek i Ogródek
Paweł Moskalewicz Dwutygodnik Forum
Maciej Moskwa fotoreporter
Agnieszka Mosór dziennikarka niezależna, b. dziennikarka Polsatu
Aneta Mościcka dziennikarka prawna
Marcin Mroczko Onet.pl
Rafał Mrowicki Wirtualna Polska
Barbara Mrozińska-Badura Telewizja Toya
Bogusław Mrukot Tygodnik O!Polska
Ryszard Mulek przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk
Konrad Mzyk Onet.pl.pl
Małgorzata Nabel-Dybaś Radio Zachód
Piotr Najsztub Reset Obywatelski
Krzysztof Nakonieczny Onet.pl
Witold Nartowski freelancer
Krystyna Naszkowska „Gazeta Wyborcza”
Bożena Navicka freelancerka
Joanna Neumann kiedyś w TVP, dziś w No Future Team
Jan Niebudek Radio Nowy Świat
Michał Niedbalski Presserwis, Press.pl
Jan Niemaszek Polskie Radio Rzeszów
Jerzy Niemczuk Tygodnik Szczytno
Lech Nijakowski Kwartalnik "Zdanie"
Michał Nikodem TVN24
Jacek Nizinkiewicz Rzeczpospolita
Jacek Nizinkiewicz Redaktor "Rzeczypospolitej"
Michał Nogaś "Gazeta Wyborcza" , Książki. Magazyn do Czytania , 8:10 Podcast Gazety Wyborczej
Ewa Nosarzewska Kultura Liberalna
Łukasz Nosarzewski Express Elblag
Zbigniew Noska Tygodnik Nowy , Piła
Leszek Nowacki Wiadomości Wrzesińskie
Włodzimierz Nowak OKO.press
Tomasz Nowak "Rzeczpospolita"
Rafal Nowak-Bończa red. nacz. portalu Life in Krakow
Nina Nowakowska była dziennikarka Radia Merkury
Tadeusz Nowakowski Nowa Gazeta Polska, Sztokholm
Maciej Nowakowski "Gazeta Wyborcza"
Jerzy Nowicki Kurier Podlaski
Mariusz Nowik TVN24
Tomasz Nyczka "Gazeta Wyborcza" Poznań
Dorota Nygren Stowarzyszenie Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego
Julian Obrocki Motor Presse Auto Motor i Sport
Michał Ogórek Tygodnik Angora
Krystyna Okulewicz-Rabij agencja Press Photo
Daniel Olczykowski Onet.pl
Andrzej Olejniczak Newsweek
Agnieszka Olejniczak Dziennik Łódzki
Monika Olejnik TVN
Kamil Olek Świat Gwiazd, grupa Iberion
Aneta Olender naTemat
Grażyna Olewniczak Towarzystwo Dziennikarskie
Dominika Olszyna Onet.pl
Radosław Omachel Newsweek
Janusz Omyliński grupa naTemat
Szymon Opryszek reporter OKO.press
Jan Ordyński Towarzystwo Dziennikarskie
Tomasz Oryński "BitskeListy"
Grzegorz Osiecki "Dziennik Gazeta Prawna"
Jan Osiecki dziennikarz, autor książek
Jarosław Osowski "Gazeta Wyborcza" Stołeczna
Tomasz Otocki Przegląd Bałtycki
Adam Ozga Radio TOK FM
Piotr Pacewicz OKO.press
Katarzyna Pachelska Ślązag.pl, z-ca red. nacz.
Adam Pachołek Radio Klang
Paulina Pacuła OKO.press
Paweł Pacut Towarzystwo Dziennikarskie, b. dziennikarz TVP, b. działacz opozycji
Tomasz Pajączek Onet.pl
Zdzisław Pająk emerytowany dziennikarz Polskiego Radia "PiK" w Bydgoszczy
Zbigniew Pakuła Kwartalnik Miasteczko Poznań
Dagmara Pakuła Onet.pl
Marek Palczewski Tygodnik Angora
Patryk Pallus Wirtualnemedia.pl
Jacek Pałasiński dziennikarz, publicysta, korespondent
Paweł Pałasz magazyn Lizard
Krzysztof Panasik emerytowany dziennikarz
Arkadiusz Panasiuk dziennikarz niezależny
Bartosz Panek Stowarzyszenie Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego
Maria Pankowska OKO.press
Andrzej Papliński dziennikarz niezależny
Jacek Parol Studio Opinii, Towarzystwo Dziennikarskie
Wiesław Paszta Wolny strzelec
Waldemar Paś "Gazeta Wyborcza"
Bartosz Paturej Onet.pl
Jacek Pawlak Radiospacja
Katarzyna Pawlicka WP.pl
Aleksandra Pawlicka "Newsweek"
Roman Pawłowski OKO.press
Zbigniew Pendel Tygodnik "Polityka"
Kacper Peresada Magazyn PRESS
Marcin Pesta red. nacz. tygdonika "LOKALNA Gazeta Powiatu Żagańskiego"
Krzysztof Petek pisarz, publicysta
Remigiusz Pękala Tygodnik Fakty po Mitach
Maciej Piątek Portal ino.online
Dionizy Piątkowski Jazz Forum
Agnieszka Zofia Piechowska Przegląd Piaseczyński
Szymon Piegza Onet.pl
Bogdan Pieklik red. nacz. Telewizja Internetowa tv24 Suwalszczyzna
Mateusz Pielka Eska.pl
Jolanta Pieńkowska TVN24
Tomasz Pietraszak były redaktor TVP3 Bydgoszcz
Mikołaj Pietraszewski Radio ZET
Dominik Pinkowski Onet.pl
Jan Piński Wieści24.pl
Ela Piotrowska Radio Eska Łódź
Magdalena Piotrowska-Grot artPAPIER
Mirosław Piwowarek Warszawa, Wydawnictwo Bauer, redaktor
Bartłomiej Plewnia TVN24
Elizeusz Plichta Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w Niemczech
Miłosz Ploch "Fakt", kierownik sekcji wideo
Zbigniew Pluciński Gdynia, dziennikarz niezależny
Arkadiusz Płachta Onet
Alina Pochwat-Cicha Polskie Radio Rzeszów S.A.
Joanna Podgórska "Polityka"
Artur Podgórski Tygodnik "Polityka"
Marcin Pomianowski były dziennikarz Głosu Wielkopolskiego
Janusz Poniewierski Kraków, miesięcznik "Znak"
Marta Popławska "Gazeta Krotoszyńska", portal krotoszynska.pl
Natalia Poręba-Maj Onet.pl
Joanna Postrożna Onet.pl
Darek Potasznik Tuba Ostrowa
Remigiusz Półtorak WP.pl
Katarzyna Pruchnicka Radio357
Tadeusz Prusiński publicysta
Jacek Prześluga b. dziennikarz, osttanio zastępca redaktora naczelnego Gazety Poznańskiej
Aleksandra Przybylska TVN24
Karol Przygoda Forum Media2
Marcin Pulit Life in Kraków
Sebastian Pypłacz Śląska Opinia
Piotr Pytlakowski Tygodnik "Polityka"
Patryk Rabiega Radio Nowy Świat
Aleksander Rabij agencja Press Photo
Piotr Rachtan Monitor Konstytucyjny (monitorkonstytucyjny.eu)
Tomasz Raczek Radio Nowy Świat
Ewa Raczyńska Onet.pl
Michał Radkowski WP.pl
Ewa Ragan Onet.pl
Szymon Ratajczak Viaplay
Filip Ratkowski Kwartalnik "Zdanie"
Agnieszka redakcja polska Deutsche Welle Newsweek
Tomasz Reich NowaWarszawa.pl
Paweł Piotr Reszka "Gazeta Wyborcza"
Paweł Reszka Tygodnik "Polityka"
Marcin Ręczmin "Gazeta Wyborcza"
Barbara Rogalska była dziennikarka TVP
Katarzyna Rogatka Gazeta Tygodniowa
Tadeusz Rogoyski b. dziennikarz Polskiego Radia, Telewizji Miejskiej Rzeszów i dziennika Super Nowości
Piotr Rogoziński Onet.pl
Krzysztof Rojowski Portal Śląska Cieszyńskiego Ox.pl
Anna Rokicińska Radio Nowy Świat
Jacek Romacki fotoreporter freelancer
Dorota Roman "Gazeta Wyborcza"
Adam Romer red.nacz. "Tenisklub" i portalu tenisklub.pl
Dorota Ronge-Juszczyk Radio Merkury Poznań
Krystian Rosiński WP.pl
Magdalena Rosłaniec Zwierciadlo.pl
Dariusz Rostkowski dziennikarz niezależny
Marcin Rotkiewicz Tygodnik "Polityka"
Lena Rowicka Dziennik Płocki
Alicja Rucińska TVN24
Andrzej Rudke Radio 357
Ryszard Rudnik Czas na Opole
Jolanta Rudnik 40 lat w Polskim Radio, teraz wolny strzelec
Michał Ruszczyk Crowd Media
Paweł Rutkiewicz Forbes.pl
Elżbieta Rutkowska "Dziennik Gazeta Prawna"
Marcin Rybak "Gazeta Wyborcza"
Włodzimierz Rychliński Dziennik Łódzki
Adrianna Rymaszewska goniec.pl
Alek Rynkiewicz dziennikarz, edytor, redaktor, freelancer
Joanna Ryńska magazyn Rynek Instalacyjny, portal Strefa Instalatora
Magdalena Rzejak Tygodnik NIE
Jerzy Sadecki niezależny publicysta
Konrad Sadurski "Newsweek"
Wojciech Sadurski publicysta
Grzegorz Sajór Radio 357, Press, Forbes Women
Piotr Salak Radio RMF FM
Michał Samul TVN24
Maciej Sandecki dziennikarz "Gazeta Wyborcza" Trójmiasto
Łukasz Sawala Radio ZET
Elżbieta Sawicka Towarzystwo Dziennikarskie
Karol Sawicki emerytowany dziennikarz
Janusz Schwertner Onet.pl
Tomasz Sekielski Newsweek
Thierry Semo "P'tit Journal de Pont Du Bois" (Francja)
Tadeusz Seroka emerytowany dziennikarz
Tadeusz Seroka emeryt. dziennikarz, b.prezes zarządu PR Rzeszów
Paweł Sękowski Kwartalnik "Zdanie", Towarzystwo Dziennikarskie
Ewa Siedlecka Tygodnik "Polityka"
Dawid Siedzik WP.pl
Justyna Sielicka Gazeta Tygodniowa
Monika Sieradzka Deutsche Welle
Jacek Sieradzki emerytowany red.nacz miesięcznika "Dialog"
Bartosz Sierpniowski roztocze.net
Dominika Sitnicka OKO.press
Robert Sitnicki Canal+
Paweł Sito Reset Obywatelski, Radiospacja
Jakub Sito Radio Chillizet
Paula Skalnicka "Gazeta Wyborcza"
Jan Skórzyński publicysta
Andrzej Skworz Press
Klaudiusz Slezak Radio Nowy Świat
Joanna Sławińska "PANI"
Przemysław Sławiński Polsat News
Wojciech Słowakiewicz Wspinanie.pl
Martyna Słowik Miesięcznik Znak
Paweł Smoleński Agora
Grzegorz Smolicz Przeclaw24
Zbigniew Smółko Freelancer
Aleksandra Sobczak "Gazeta Wyborcza"
Filip Sobczak redaktor naczelny Ototorun.pl
Leszek Sobieraj Tygodnik Twoje Tychy
Ryszarda Socha Tygodnik "Polityka"
Mateusz Sosnowski TVN24
Jerzy Sosnowski Radio Nowy Świat, Kwartalnik "Więź"
Maciej Stacherski Magazyn whiteMAD
Jakub Stachowiak Superwizjer TVN
Jan Stanisławski Onet.pl
Andrzej Stankiewicz Onet.pl
Romuald Stankiewicz freelancer
Mikołaj Starzyński Newsweek
Wojciech Stasiak freelancer
Piotr Stasiński "Gazeta Wyborcza"
Rafał Stec "Gazeta Wyborcza"
Wiesław Stefaniak emeryt TVP
Joanna Stempień TVN24BIS
Kuba Stojanowski kiedyś Radio Merkury
Paulina Stolarek - Marat WP.pl
Sabina Strózik artPAPIER
Joanna Strzałko reporterka, freelanserka
Patryk Strzałkowski Gazeta.pl
Krzysztof Strzelecki Tygodnik Siedlecki
Paweł Strzelecki Autor bloga
Tomasz Strzemieczny "Gazeta Tygodniowa"
Monika Stukonis "PANI"
Anna Stuligrosz - Biedak była redaktorka TVP Poznań
Donata Subbotko "Gazeta Wyborcza"
Justyna Suchecka TVN24
Łukasz Suda Radio Kolor 103 FM
Marcin Suder Freelancer, Lipków
Piotr Sworakowski Meloradio
Michał Szadkowski Newsweek
Katarzyna Szajowska Tygodnik "NIE"
Michał Szała nowinylokalne.pl
Katarzyna Szatyłowicz Polsat News
Wojciech Szczapa Romanowski metropoliabydgoska.pl
Paulina Szczepaniak Red. naczelna Telewizji Proart, Ostrów Wielkopolski
Dominik Szczepański Gazeta.pl
Jarosław Szczepański publicysta
Robert Szczerbaniak Łódź, publicysta, dziennikarz od 1989 roku
Agata Szczerbiak Tygodnik "Polityka"
Joanna Szczęsna emerytowana dziennikarka "Gazeta Wyborcza"
Agata Szczęśniak OKO.press
Agata Szczygielska-Jakubowska "Gazeta Wyborcza" Bydgoszcz
Mariusz Szczygieł Wydawnictwo Dowody
Bernadeta Szczypta Polskie Radio Rzeszów
Wojciech Szeląg Interia
Paula Szewczyk "Wysokie Obcasy"
Mariusz Szmidka Portal "Zawsze Pomorze"
Jacek Szmidt Twój Styl
Izabela Szolc Tygodnik NIE
Marta Szostkiewicz freelancerka
Adam Szostkiewicz Tygodnik "Polityka"
Iwona Szpala "Gazeta Wyborcza"
Bartosz Szpojda Portal Bushandbiwak.pl
Andrzej Szramka SDRP/Olsztyn/ emeryt
Dariusz Szreter Portal "Zawsze Pomorze"
Przemysław Szubartowicz publicysta
Hanna Szukalska-Kocejko OKO.press
Diana Szwajcer Onet.pl
Jakub Szymanek portalspozywczy.pl
Konrad Szymański emerytowany dziennikarz
Miłosz Szymański Podcast "Za Rubieżą"
Jakub Szymczak OKO.press
Agnieszka Szymkiewicz Swidnica24.pl
Janusz Szymonik Katowice, Trybuna Górnicza , portal netTG.pl
Leszek Szymowski Tygodnik Angora, Dwutygodnik Najwyższy Czas, SzymowskiTV
Łukasz Śmierciak Magazyn miejski Opole i kropka
Joanna Śpiechowicz Onet.pl
Andrzej Świątek były dziennikarz Głos Wielkopolski Poznań
Aleksander Świeyskowski emerytowany dziennikarz TVP
Małgorzata Święchowicz Newsweek
Ryszard Tański Dwutygodnik Puls Powiatu
Jacek Taran Tygodnik Powszechny
Marcin Terlik Onet.pl
Julia Theus OKO.press
Wojciech Tochman reporter
Władysław Tocki Kontakty
Michał Tomasik Radio TOK.FM wydawca
Zuzanna Tomaszewicz naTemat, dział Kultura
Natalia Tomczak redaktorka w Akademickim Informatorze Osób Niepełnosprawnych (AION) i aperiodyku "Silne!": "Słysząc inaczej"
Juliusz Tomczuk Portal Brzeg.com.pl
Piotr Topoliński Radio Nowy Świat
Katarzyna Trębacka reporterka
Paweł Truszczyński Radio ZET
Krzysztof Tubilewicz Radio 357
Witold Turant publicysta
Krzysztof Turowski emerytowany dziennikarz, Towarzystwo Dziennikarskie
Monika Tutak-Goll "Wysokie Obcasy"
Marek Twaróg Press.pl
Eugeniusz Twaróg Puls Biznesu
Marcin Twaróg Radio Eska
Marcin Tyc Parcele, Historia Bez Cenzury
Ewa Tyszko TV Toya Łódź
Dominik Uhlig "Gazeta Wyborcza"
Krzysztof Ulanowski dziennikarz niezależny
Tomasz Ulanowski "Gazeta Wyborcza"
Piotr Ulanowski fotoreporter współprac. "Newsweek Polska"
Jerzy Undro Press Club Polska
Mariusz Urbanek Tygodnik "Odra", Towarzystwo Dziennkarskie
Anna Wacławik-Orpik Radio TOK FM
Kuba Wajdzik Portalmedialny.pl
Adam Wajrak "Gazeta Wyborcza"
Ewa Walas Gazeta.pl
Karolina Walczowska Onet.pl
Weronika Waldon Onet.pl
Paweł Walewski Tygodnik "Polityka"
Natalia Waloch Wysokie Obcasy/ Agora
Marcin Walter Radio Kolor
Monika Waluś Onet.pl
Marek Wałuszko portal Gdansk.pl
Marcel Wandas OKO.press
Artur Warcholiński TVN24
Ryszard Warta były dziennikarz Nowości. Dziennika Toruńskiego
Jan Krzysztof Wasilewski niezależny wydawca
Diana Wawrzusiszyn Onet.pl
Kornel Wawrzyniak Tygodnik "Przegląd"
Jakub Wątor Magazyn Spider’s Web+
Jerzy Weber emerytowany dziennikarz "Z dnia na dzień" (1982); "Solidarność AR" (1982-1985)
Jakub Wencel "Gazeta Wyborcza"
Marcin Wesołek kierownik działu Sport "Gazeta Wyborcza"
Piotr Wesołowski TvToya
Bartosz Węglarczyk Onet.pl
Miłosz Węglewski Newsweek
Maciej Wiącek Radio Płock FM
Mirosław Wieczorek News4Media
Wojciech Wieczorek red.nacz. tygodnika "Twoje Tychy"
Bartosz Wieliński "Gazeta Wyborcza"
Dominika Wielowieyska "Gazeta Wyborcza" , TOK FM
Janusz Wiertel Towarzystwo Dziennikarskie
Iza Wierzbicka OKO.press
Jagienka WIlczak Tygodnik "Polityka"
Przemysław Wilczyński "Tygodnik Powszechny"
Judyta Wilgocka "Gazeta Wyborcza"
Michał Wilgocki "Gazeta Wyborcza"
Marcel Wilk Lwowek24.pl
Przemysław Wiszniewski Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita
Joanna Wiśniowska "Gazeta Wyborcza"
Radomir Wit TVN24
Piotr Witek TVN24
Mariusz Włoch Super Nowości, Rzeszów
Jarosław Włodarczyk Press Club Polska, International Association of Press Clubs
Paweł Wodniak FaktyOswiecim.pl
Jola Wodniak FaktyOswiecim.pl
Zofia Wojciechowska dziennikarka niezależna
Grzegorz Wojciechowski Lewicowy Dolny Śląsk
Tomasz Wojciechowski Skiinfo.pl
Jakub Wojciechowski freelancer
Jakub Wojtaszczyk Magazyn Replika
Cezary Wojtczak Polskie Radio PiK
Dawid Wojtowicz naTemat
Marta Woźniak "Gazeta Wyborcza"
Karolina Wójcicka "Dziennik Gazeta Prawna"
Rafał Wójcik "Gazeta Wyborcza"
Aleksy Wójtowicz Warszawa, Magazyn Szum
Natalia Wrocławska Śląska Opinia
Piotr Wróbel Auto.dziennik.pl
Jakub Wróblewski Wiadomości Blisko Ciebie
Andrzej Wrzeszcz emerytowany dziennikarz
Alan Wysocki naTemat
Grzegorz Wysocki Gazeta.pl
Katarzyna Wyszomierska Towarszystwo Dziennikarskie
Patrycjusz Wyżga Wirtualna Polska
Marek Zaborski TV Toruń
Marcin Zaborski TVN24
Michał Zaczyński freelancer
Adam Zadworny "Gazeta Wyborcza"
Agnieszka Zagner Tygodnik "Polityka"
Sławomir Zagórski OKO.press
Maciej Zakrocki TOK FM
Wawrzyniec Zakrzewski Radio TOK FM
Marcin Zaremba Warsztaty dziennikarskie na WH UW „Polityka”
Aleksandra Zawisza-Wiatrowska Sieciowa Telewizja Obywatelska Video-KOD
Wiesław Zdanowicz b. dziennikarz i red. nacz. tygodnika "Dzień za Dniem" (Lubuskie)
Daniel Zdanowski Redaktor Klik
Marta Zdzieborska Press
Edyta Zielińska-Dao Quy "Gazeta Wyborcza"
Robert Zieliński TVN24
Ewa Zielniewicz-Kaczmarek dziennikarka niezależna
Urszula Ziemska Onet.pl
Anna Zimny-Zając MedOnet.pl
Małgorzata Ziółkowska dawniej Radio Grudziądz
Katarzyna Ziółkowska-Dąbek radio Eska Śląsk
Grzegorz Zmuda Emerytowany dziennikarz Polskiego Radia Katowice
Piotr Zorć Radio TOK FM
Ernest Zozuń Radio 357
Anna Zych Trybuna Górnicza , nettg.pl
Adam Zys Magazyn whiteMAD
Paulina Zywar Onet.pl
Krzysztof Zyzik Tygodnik O!Polska
Jacek Żakowski Tygodnik "Polityka"
Agnieszka Żądło Newsweek
Aleksandra Żelazińska Tygodnik "Polityka"
Małgorzata Żerwe Gdańsk-Berlin, do 2018 Radio Gdańsk, obecnie freelance
Małgorzata Żochowska Radio ZET
Tomasz Żółciak "Dziennik Gazeta Prawna"
Grzegorz Żurawiński emerytowany dziennikarz
Marcin Żyła Tygodnik Powszechny
Szymon Żyśko dziennikarz niezależny

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama