Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Czy wspólna lista opozycji jest jeszcze możliwa; dlaczego nawet największe afery i skandale nie szkodzą PiS; jak o higienę i wygląd dbają polscy mężczyźni; czy czeka nas powtórka krachu z 2008 r. – to tylko wybrane tematy z najnowszej „Polityki”. Zapraszamy do lektury całego numeru.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” naszym głównym tematem jest tzw. wspólna lista opozycji w zbliżających się wyborach do Sejmu. Czy ten pomysł jest jeszcze realny, dlaczego budzi takie opory w części anty-PiS-u, co musiałoby się stać, aby powrócono do tej koncepcji, czy byłaby to gwarancja pokonania obecnego obozu władzy? O klątwie jednej listy i czy można ją przełamać pisze w okładkowym tekście Rafał Kalukin.

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”:

• Marcin Duma, szef sondażowni IBRiS, w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem mówi o tym, kim jest dzisiaj dla Polaków Jan Paweł II, że niekoniecznie jest to postać tylko ze świata religijnego, i zastanawia się, czy spór o papieża może wpłynąć na wynik wyborów.

Dlaczego nawet największe, zdawałoby się, afery i przekręty ze strony PiS nie działają, dlaczego nie wpływają na sondaże? Istnieją konkretne powody tłumaczące to zdumiewające zjawisko – opisuje je Mariusz Janicki.

• O zapominanej już katastrofie humanitarnej na polsko-białoruskiej granicy, o sytuacji prawnej i moralnej z tym związanej i o tym, czy można coś jeszcze zrobić dla imigrantów – pisze w poruszającej relacji Piotr Pytlakowski.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

Jak o higienę i wygląd dbają polscy mężczyźni, co się tu zmienia, jakie są różnice pokoleniowe, co wchodzi do powszechnego obyczaju, a co z oporami – o tym, na podstawie własnych badań, opowiada dr Anna Wójtewicz w rozmowie z Pauliną Błaszkiewicz.

Dwóch księży zmarło w tajemniczych okolicznościach, czy te przypadki miały ze sobą coś wspólnego? Sprawę z Sosnowca opisuje Norbert Frątczak.

Raper Adam „Łona” Zieliński w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem mówi o współczesnej, przedwyborczej Polsce, społecznych nastrojach i politycznej gorączce – czy przekują się w działania i decyzje przy urnach?

Dlaczego rolnicy masowo dzisiaj protestują i co może z tego politycznie wyniknąć – pisze Joanna Solska.

Czy rozlewający się po świecie kryzys bankowy może okazać się powtórką krachu z 2008 r.? – analizuje Andrzej Lubowski.

I jeszcze w nowej „Polityce”: • Izrael na progu rewolty; • czy wojna może być humanitarna; • multimedialne wystawy: kit czy hit?; • na czym polega ludowy antyklerykalizm; • nowy album Depeche Mode oraz • o legendzie Barbie: od lalki do ikony.

Zapraszamy do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama