Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Najnowsze wydanie „Polityki” Najnowsze wydanie „Polityki” Polityka
Na wyjątkowo długą majówkę przygotowaliśmy wiele aktualnych tematów i dwa specjalne dodatki. W numerze między innymi: co ujawniają komisje śledcze, rozmowa z Radosławem Sikorskim, kto w Polsce kradnie rowery, co to jest pokolenie Erasmusa, czy Kościół może się sam naprawić. A następny numer w środę 8 maja. Miłego czytania!
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Przekazujemy Państwu specjalny, podwójny numer „Polityki” (172 strony) na wyjątkowo długą w tym roku majówkę, będzie zatem co i kiedy czytać. Przygotowaliśmy wiele aktualnych, interesujących tematów, a także dwa dodatki, pierwszy to „Art Salon”, poświęcony niezwykłym projektom architektonicznym oraz ich utalentowanym twórcom, oraz drugi, pod hasłem „20 lat Polski w Unii Europejskiej”. Oto wybór naszych propozycji:

Złodzieje rowerów, czyli kto kradnie rowery, gdzie trafiają, jaka jest wykrywalność takich przestępstw, jak się zabezpieczyć przed kradzieżami – o tym wszystkim pisze Juliusz Ćwieluch.

Co ujawniają komisje śledcze, czy przyczyniają się do rozliczenia rządów PiS, co udało się odkryć, na jakie trudności natrafiają śledczy, jak zachowują się świadkowie – analizuje Rafał Kalukin.

O powrocie Polski do Unii Europejskiej po rządach PiS mówi szef MSZ Radosław Sikorski w rozmowie z Markiem Ostrowskim i Łukaszem Wójcikiem.

• Co to jest pokolenie Erasmusa, jak ten program zmienił życie wielu młodych ludzi – o tym w tekście Jędrzeja Winieckiego.

• Skąd się wzięły czarne wizje Zielonego Ładu, czym ten program jest naprawdę, jakie ma cele i kto jest jego wrogiem – pisze Edwin Bendyk.

„Klucz do Kaczyńskiego” – publikujemy przedpremierowo fragment najnowszej książki Roberta Krasowskiego poświęconej liderowi PiS: jaka jest jego wizja polityki, państwa, władzy, co nim kieruje, jakie są główne cele.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• Polityka, życie społeczne to także walka na symbole, godła, flagi, logo i znaki. Jaką rolę pełnią, do czego służą, jak organizują zbiorową wyobraźnię – pisze Ewa Wilk.

Coraz więcej dorosłych osób stwierdza u siebie objawy spektrum autyzmu, skąd ta rosnąca liczba, czy zawsze rzeczywiście chodzi o autyzm – wyjaśnia Joanna Cieśla.

Lukas Podolski, czyli nowe role słynnego piłkarza, związanego w Polsce z Górnikiem Zabrze – o tym pisze Marcin Piątek.

• Czy polski Kościół jest w stanie sam się naprawić, czy biskupi dostrzegają własne błędy, jaka przyszłość czeka hierarchów i polski katolicyzm – mówi o tym Ignacy Dudkiewicz w rozmowie z Jakubem Halcewiczem.

O schronisku, gdzie ptaki odzyskują zdrowie i wracają do natury, i o ludziach, którzy pomagają zwierzętom – pisze Joanna Podgórska.

Co się stało z Boeingiem, skąd się biorą ostatnie problemy techniczne samolotów tej firmy – w tekście Andrzeja Lubowskiego.

• Polskie wojsko bez prochu, czyli o problemach przemysłu zbrojeniowego z produkcją amunicji – pisze Juliusz Ćwieluch.

Kobiety kontra Trump, czyli o obyczajowych i prawnych kłopotach republikańskiego kandydata na prezydenta USA – w artykule Mariusza Zawadzkiego.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: ukraińska kultura w wojennych czasach; Eurowizja i antysemityzm; dlaczego dzikie zwierzęta wchodzą do miast; pluton w Los Alamos; życie seksualne na polskiej wsi; Zendaya – globalna idolka; kobiece sieci wsparcia; architektura dla zwierząt; jakie wino do grilla.

To wciąż nie wszystkie propozycje z najnowszego numeru naszego tygodnika, zapraszam do lektury całości wydania, każdy znajdzie coś dla siebie. A następny numer za dwa tygodnie, w środę 8 maja. Miłego czytania!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama
Reklama