Kraj

PiS się puszy

Politycy PiS wychodzą z założenia, że jest tak, jak oni mówią. Elektorat nie będzie niczego sprawdzał, bo jest wierzący
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zaprzeczył, by za rządów Platformy pogorszył się stan bezpieczeństwa obywateli i zarzucił w tej mierze kłamstwo prezydenckiemu urzędnikowi Michałowi Kamińskiemu. Prezydent Kaczyński zaś przypomniał, że ostrzegał w swoim czasie premiera Tuska, iż Ćwiąkalski nie gwarantuje kontynuacji „walki z przestępczością”, jaka miała miejsce za rządów PiS. Statystyki przyznają jednak rację Ćwiąkalskiemu.

W kategoriach głównych, umyślnych przestępstw, zagrażających życiu i zdrowiu – a to ich liczba, a nie partyjna propaganda, stanowi o bezpieczeństwie – policja w 2008 r. odnotowała mniej przypadków niż w dwóch poprzednich latach, kiedy urzędował Zbigniew Ziobro.

Zdumiewa, jak wielu komentatorów dało się nabrać na krzykliwe konferencje prasowe i marsowe miny Ziobry, którego obsadzili w roli szeryfa, co było i śmieszne, i straszne. Dziwi, jak łatwo tandetna socjotechnika zastąpiła poczucie rzeczywistości. Wypada zatem zapytać, gdzie te wielkie, przełomowe procesy ludzi z „układu”, gdzie błyskotliwe akty oskarżenia, o prawomocnie skazanych już taktownie nie wspominając. Gdzie choćby ławy oskarżonych, zapełnione przez oficerów z „przestępczej” WSI?

Politycy PiS wychodzą z założenia, że jest tak, jak oni mówią, a nikt, a już zwłaszcza zaprzyjaźniony elektorat, nie będzie niczego sprawdzał, bo jest wierzący. Dlatego mogą wmawiać, że za ich władzy gospodarka była solidarna, choć nie ma na to żadnych dowodów, publiczne media były apolityczne, choć to nieprawda, a polityka zagraniczna dała Polsce podmiotowość, mimo że nikt tego nie zauważył. Cała IV RP została głównie opowiedziana i teraz te niedopracowane fabuły konfrontuje się z realiami rządów Tuska. Kto chce, może się tym napawać.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Jak PGNiG dosala Zatokę Pucką

Dlaczego mieszkańcom nadmorskiego Kosakowa przeszkadza, że morze jest słone?

Ryszarda Socha
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną