Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Reklama

Mea pulpa

Robert Korzeniowski, polski chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski w tej przedziwnej dyscyplinie, wystąpił w reklamie samochodu Suzuki SX4. Tym samym udowadniając, że na sportowej emeryturze też można dojść do pieniędzy. Jedno nas tylko nurtuje – co może wiedzieć o samochodach człowiek, który całe życie chodził piechotą?

• Dla wielu fanów to był szok. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji i to teraz. Po latach medialnych sukcesów Mandaryna, czyli Marta Wiśniewska, rezygnuje ze śpiewania. Wcześniej co prawda śpiew zrezygnował z Mandaryny, ale widocznie z powodu znacznych kłopotów z odsłuchem nigdy to do niej nie dotarło.

• Teraz telewizja, która chce się liczyć na rynku, musi posiadać własny program kulinarny. Nie inaczej będzie w kanale FOX Life. Wyprodukują oni własny show zatytułowany dowcipnie „Coś tu się kroi”. Będzie to propozycja dla singielek, które wyznają zasadę „przez żołądek do serca”. Czterech śmiałków będzie walczyć o ten fragment organizmu uczestniczki, by w efekcie pozyskać pozostałe.

Iwona Węgrowska kolejny miesiąc świętuje swe amerykańskie zaślubiny. Po licznych ceremoniach weselnych wokalistka nagrała pieśń dla małżonka zatytułowaną „Las Vegas”. Jak sama wyznaje, napisali ją dla niej specjalnie Sinatra, Eminem i Dr Dre. Są takie piosenki, po których wykonaniu traci się twarz. W tym przypadku, niestety, jest już za późno.

• To był ewidentnie arcytydzień arcybiskupa Michalika. Wykonał on numer, o którym marzą wszystkie gwiazdy pop. Jedną sprytną wypowiedzią trafił na pierwsze strony gazet całego świata. Popularność przylgnęła do niego jak dziecko do księdza. Papież Franciszek prosi o Kościół ubogi i oszczędny. U nas zaczęło się od oszczędnego myślenia.

• Moja ulubiona TV Republika w natarciu. Stacja niepokornych chce pozyskać z rynku 8,5 mln zł, oferując w zamian swoje akcje. Tym samym możesz zostać, czytelniku, współwłaścicielem Wildsteina, Sakiewicza, Ziemkiewicza, Gargas czy Gmyza. Cena została ustalona na 510 zł za sztukę. A sztuk tam, jak widać, co niemiara.

• To miało być medialne wunderwaffe. Telewizyjna wersja „Bonnie and Clyde”. On – aktor z przeszłością, ona – dziennikarka z jeszcze większą. Monika Richardson i Zbyszek Zamachowski w porannym „Pytaniu na śniadanie”. Niestety, po krótkim i burzliwym okresie podbijania anteny duet się rozchodzi. On będzie znowu robił to, co umie, a ona jak zwykle.

• Z każdym miesiącem ubywa gwiazd, postaci i celebrytów nieobciążonych potrzebą literackiego wypróżnienia. Do tej utalentowanej gromadki dołączył krajowy Rambo, czyli detektyw Rutkowski. Jego książka, zatytułowana „Prawdziwa historia”, przynosi przede wszystkim zaskakujące pytania niejakiego Krzysztofa Pyzia: „O której pan zasypia?”, „Sypia pan w ciągu dnia?”, oraz nie mniej dramatyczne: „Na jak długo jeździ pan w góry?”. Parafrazując pytającego – z góry wiem, że zaśniecie.

• Co bardziej czujni obserwatorzy mogą ją pamiętać z ostatniej edycji programu „X Factor”. Kasia Lins, posiadaczka bluesowego głosu, tupetu, atrakcyjnych pośladków i nie mniej atrakcyjnej mamy. Właśnie wydała swój debiutancki album zatytułowany „Take My Tears”. Na albumie wokalistka potwierdza wszystkie swoje atuty. Z wyjątkiem mamy.

Rafał Maserak, nieco już zapomniany tancerz i casanova, wrócił z impetem do medialnej gry. Po czterech miesiącach od momentu, kiedy w Toruniu zwymyślał policjantów na służbie „wulgarnym odpowiednikiem nazwy męskiego przyrodzenia”, grożąc im jednocześnie zwolnieniem z pracy, wreszcie usłyszał zarzuty. Rafałowi grozi kara, że wreszcie ktoś go potraktuje serio.

• To będzie koncertowy przebój. Na rynku fonograficznym ukazała się właśnie płyta Czesława Mozila, znanego szerzej jako Czesław Śpiewa, zatytułowana lirycznie „Grać! Nie srać!”. Jest to wybór nagrań z blisko 25 zarejestrowanych koncertów artysty. Od rockowych spelun, przez sale gimnastyczne, po sale filharmonii. Jak wynika z tytułu, dzieło jest dość spójne. Podczas niektórych występów publiczność jest nietrzeźwa, a podczas większości lider.

• To wydarzenie zelektryzowało medialne salony. Marzena Rogalska, znana dziennikarka i przyjaciółka Joanny Brodzik, została usunięta z programu „Pytanie na śniadanie”, bo wystąpiła w reklamie sieci Biedronka. Skandal. Jeśli chodzi o mnie, to ja bym ją usunął z reklamy Biedronki za prowadzenie „Pytania na śniadanie”.

Polityka 42.2013 (2929) z dnia 15.10.2013; Kultura; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Reklama"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pierwsza matura po deformie. Żeby zdać, trzeba szczęścia albo wielkich pieniędzy

Żeby przejść przez maturę, trzeba mieć dużo zdrowia albo spore pieniądze. A najlepiej jedno i drugie – mówią rodzice i nastolatki z pierwszego rocznika wykształconego w szkołach zreformowanych przez Annę Zalewską. Za sto dni podchodzą do trudniejszych niż dotąd egzaminów.

Joanna Cieśla
31.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną