Rynek

Chrapka na Żabkę

Cwana Żabka

Wspólna konferencja Żabki i Microsoftu o wizji sklepów przyszłości. Wspólna konferencja Żabki i Microsoftu o wizji sklepów przyszłości. Filip Błażejowski/Gazeta Polska / Forum
Żabka ściągnęła na siebie gniew związkowców, ale to ona okazała się bodaj największym wygranym niedzielnego ograniczania handlu. Także dlatego że międzynarodowy właściciel sieci nieźle zna się na politycznym lobbingu.
Żabka opanowała większość ruchliwych ulic dużych miast.Andrzej Bogacz/Forum Żabka opanowała większość ruchliwych ulic dużych miast.

Pod koniec września pod jedną z Żabek w Radomiu doszło do zaskakującej demonstracji. Setka uczniów z pobliskiego Zespołu Szkół Technicznych domagała się... hot dogów i demokracji. Ich niezadowolenie wzbudził fakt, że hot dogów nie starcza dla wszystkich chętnych. Sieć obiecała poprawę, ale sama jest sobie winna. Żabki, znane przez lata przede wszystkim jako niewielkie sklepy, gdzie można szybko zrobić drobne zakupy, postanowiły zainwestować w małą gastronomię. Dziś można tam wypić kawę i herbatę, zjeść hot doga albo zapiekankę.

Polityka 47.2019 (3237) z dnia 19.11.2019; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Chrapka na Żabkę"

Czytaj także

Ludzie i style

Na północ od Madrytu – kastylijskim szlakiem zamków i wina

Niecałe trzy godziny lotu do hiszpańskiej stolicy i krótka jazda samochodem przenoszą nas w samo serce Krainy Zamków. Teraz jest najlepszy moment, bo tłumy turystów zniknęły, a winiarze z La Rioja czekają z poczęstunkiem.

Paweł Moskalewicz
25.11.2019