Black Friday w „Polityce”

Rabaty na prenumeratę cyfrową do -50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Pawłowicz komentuje samobójstwo 14-letniego Kacpra: To wina lewackich ideologów

Krystyna Pawłowicz Krystyna Pawłowicz Lukas Plewnia / Flickr CC by 2.0
Facebookowy wpis Pawłowicz wywołał burzę. Zarówno po lewej, jak i po prawej stronie opinii publicznej.

Ponad 10 dni temu Polskę obiegła wiadomość o samobójczej śmierci 14-letniego Kacpra. Trzy dni po rozpoczęciu roku szkolnego chłopak nękany przez rówieśników popełnił samobójstwo.

Przyczyną śmierci chłopaka była najprawdopodobniej homofobia. Rówieśnicy gimnazjalisty wyśmiewali jego strój, fryzurę, kilkakrotnie go pobili. Kacper w rozmowie z mamą ujawnił, że koledzy mu dokuczają, nazywają „gejem”. Odbywało się to wszystko przy milczącej aprobacie nauczycieli i dyrektora gimnazjum w Łasku. Nikt nie dostrzegł, a może nie chciał dostrzec, że w szkole dzieje się coś złego.

Własną interpretację tego, co stało się w szkole Kacpra, przedstawiła Krystyna Pawłowicz. Jej zdaniem uczniowie zareagowali prawidłowo i słusznie zaszczuli Kacpra, bo tego rodzaju lewacka patologia (jak dbanie o włosy) powinna być tępiona. A że czasem dojdzie do tragedii, no to już trudno.

„Liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania – nienaturalne postawy i relacje, a potem, gdy te zaburzone zachowania są przez rówieśników brutalnie wytykane, i w skrajnych sytuacjach kończą się tragicznie, to lewaccy ideolodzy patologii obyczajowych odwracają kota ogonem i fałszywie, bezczelnie lamentują nad »morderczą nietolerancją« rówieśników” – napisała na Facebooku posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

„Nie siejcie patologii, nie będzie jej śmiertelnego żniwa. Nie demoralizujcie dzieci i młodzieży, dajcie im żyć w spokoju, zgodnie z naturą przeżyć ich dzieciństwo i młodość” – napisała na Facebooku.

Wpis Pawłowicz wywołał burzę

Na wpis Pawłowicz ostro zareagowali między innymi działacze partii Razem. „Nie ma słów na bydlactwo, którego dopuściła się dziś Krystyna Pawłowicz. Te podłe słowa o śmierci dziecka to hańba dla Sejmu i dla Polski” – napisał Adrian Zandberg, zaś jego kolega z partii Piotr Czerniewski zainteresował się, czy posłanka potrafi jeszcze spojrzeć sobie w oczy w lustrze. „Co widzi dr hab. Krystyna Pawłowicz, kiedy patrzy w lustro?” – pyta retorycznie.

Słów krytyki nie szczędzili również prawicowi publicyści. „Wpis p. Pawłowicz jest równie głupi i bezduszny jak dywagacje Korwina o niepełnosprawnych dzieciach i równie nie do obrony. Opamiętajcie się” – napisał Rafał Ziemkiewicz.

Pawłowicz skrytykowała również znana blogerka Kataryna. „Boże, co za hiena”, „Nikt przyzwoity nie powinien z nią rozmawiać po tym, co napisała o dziecku, które się zabiło”, „Jak się po wpisie Pawłowicz czują inne dzieci homoseksualne? A jak rozgrzeszeni i zachęceni ich potencjalni prześladowcy? Podła!” – tweetowała.

A na to wszystko odezwała się była szefowa „Wiadomości” Marzena Paczuska, która poradziła wszystkim... by się wyluzowali.

Jak można być tak bezdusznym?

Czytaj także:
Samobójstwo 14-latka. Rówieśnicy wytykali mu, że jest gejem
Nigdy wcześniej tylu Polaków nie popierało legalizacji związków osób tej samej płci

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Autorzy artykułów naukowych zaskakująco często się mylą. I co z tego?

Badacze bardzo często przedstawiają odkrycia, wnioski z badań i efekty eksperymentów, które okazują się fałszywe. Nauka ma jednak wbudowane rozmaite mechanizmy ich korekty. I pozostaje najlepszym sposobem na zdobywanie rzetelnej wiedzy o świecie.

Rafał Zwolak
29.11.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną