Dlaczego panowie lubią kobiece piersi
Jak słońce, jabłka, pomarańcze
Kobiece piersi to od zawsze fascynujący obiekt erotyczny i artystyczny. Ostatnio także – a nawet coraz bardziej – medyczny.
Niektóre tak piękne, że zapiera w piersi dech i powinny dostać nakaz chodzenia do pasa nago.
Bartek Sadowski/Forum

Niektóre tak piękne, że zapiera w piersi dech i powinny dostać nakaz chodzenia do pasa nago.

Jej zęby jak trzody owiec postrzyżonych. Wargi niby wstęga karmazynowa. Piersi jak dwoje bliźniątek u sarny” – wielbi fragmenty ukochanej król Salomon w „Pieśni nad pieśniami”. Piersi powinny być okrągłe. Wszystko, co piękne nam i bliskie, wyrasta z krągłości lub półokrągłości. Takie jest słońce, księżyc, jabłko, obrączka, siatkówka w oku, twarz matki, którą rozpoznajemy najpierw ze wszystkich rzeczy świata. Pierś na początku życia czujemy tylko po zapachu, nie po kształcie, umyj jedną z piersi, a noworodek zacznie ssać nieumytą.

Są jak dwie pomarańcze – mówi Dorota Wellman, dziennikarka, w albumie „Piersi w Polsce: pokazujemy piękno, aby je chronić” Rafała Olejniczaka i Katarzyny Biegańskiej. W albumie tym, który ma zachęcać kobiety do badania piersi, prezentują (lub zasłaniają) piersi swe Baar, Czubówna, Dancewicz, Grochola, Mensah, Olejnik, Peszek, Stenka, Werner i inne znane, lecz nie z tego, że są znane.

Apetyczne i czyste. Dobrze się mieściły w rękach mężczyzn, którzy mnie kochali. Nie da się ich rozłożyć na boki ani spłaszczyć. Zawsze mnie wyprzedzają, są wszędzie pierwsze – wyznaje Dorota Wellman. Jej piersi sprężyście uginają się pod ciężarem, sutek piękny. Już na pierwszy rzut oka widać: mieszczą się, że hej.

Z sutkami bywa różnie. Raz są jak podstawki do opierania sztućców na stole, raz sterczące, lecz nieprzesadnie, z ciemną aureolą lub jasną, to znów tak delikatną, że prawie poświatową.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną