TVN pod ostrzałem pytań Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
SDP opublikowało listę pytań, którą skierowało do Adama Pieczyńskiego, redaktora naczelnego TVN24. Stowarzyszenie najwyraźniej nie jest zadowolone z materiału „Superwizjera”.
maszerują patrioci
Adam Stępień/Agencja Gazeta

maszerują patrioci

Stowarzyszenie wprost zarzuca redakcji zatajenie przestępstwa. Do nagrania części materiału doszło w kwietniu 2017 roku (chodzi o obchody urodzin Adolfa Hitlera, który przyszedł na świat 20 kwietnia 1889 roku). Pełny materiał ukazał się w minioną niedzielę, 20 stycznia 2018 roku.

SDP zdaje się oburzone tą sytuacją, ignorując fakt, że materiał dotyczył przede wszystkim działalności stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, ale znalazły się w nim także nagrania z festiwalu Orle Gniazdo, który odbywa się w lipcu, czy nagranie z „happeningu” wieszania portretów eurodeputowanych PO z listopada 2017 roku.

Stowarzyszenie dopytuje także o to, kto podjął decyzję o niepoinformowaniu organów ścigania, a także, co chyba najbardziej oburzające, domaga się wyjawienia szczegółów śledztwa. „Jakie czynności podjęła redakcja, jakie były etapy śledztwa i czego dotyczyły, ile osób prowadziło śledztwo, jakie kwalifikacje dziennikarskie reprezentują pracownicy wydelegowani do tych prac [sic!] i kto nadzorował produkcję całego reportażu?” – wyrzuca z siebie pytania warszawski zarząd SDP.

Skład zarządu tworzy galeria postaci szeroko znanych. Prezesem jest szef TVP2 Marcin Wolski, wiceprezesem posłanka PiS Joanna Lichocka, w skład zarządu wchodzi także Marzena Paczuska, do niedawna szefowa „Wiadomości” TVP.

Szokujący materiał TVN

Przypomnijmy, pytania SDP odnoszą się do materiału zaprezentowanego przez telewizję TVN24 w programie „Superwizjer”. Tytuł materiału to „Polscy neonaziści”. To ważne, bo Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich pyta o reportaż zatytułowany „Z kamerą wśród neonazistów”, co rodzi podejrzenia, że członkowie SDP nie potrafią odróżnić tytułu internetowego na stronie TVN od faktycznego tytułu materiału.

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj