Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Ziobro nie gwarantuje bezstronności śledztwa ws. morderstwa Pawła Adamowicza

Zbigniew Ziobro Zbigniew Ziobro mat. pr.
Żadne śledztwo w Polsce, którym interesuje się władza polityczna, nie zasługuje na zaufanie co do jego rzetelności, odkąd prokuraturą rządzi Zbigniew Ziobro.

Śledztwo w sprawie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza obejmie także sprawę zabezpieczenia imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Naszą rolą i moją jako prokuratora generalnego jest zapewnić, aby w tej sprawie było prowadzone rzetelne, profesjonalne śledztwo” – zapowiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Stronnicza prokuratura Zbigniewa Ziobry

Oczywiście trzeba zbadać zabezpieczenie imprezy. Tyle że żadne śledztwo w Polsce, którym interesuje się władza polityczna, nie zasługuje na zaufanie co do jego bezstronności i rzetelności, odkąd prokuraturą rządzi Zbigniew Ziobro i odkąd obowiązuje prawo, które daje mu pełną władzę nad każdym śledztwem i każdym prokuratorem. Zaczęło się od śledztwa w sprawie niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego na polecenie Beaty Szydło. Zmieniono bodaj pięciu prokuratorów, zanim uzyskano decyzję prokuratury oczekiwaną przez kierownictwo polityczne.

W sprawie wypadku premier Szydło prokuratorzy także usiłowali stawić opór poleceniu, że jedynym winnym jest kierowca seicento. Trzech prokuratorów poprosiło o wyłączenie ich z tego śledztwa, a postanowienie o zamknięciu sprawy bez badania roli kierowcy z BOR podpisał ich przełożony. Śledztwo w sprawie głosowania „kolumnowego” w Sejmie umorzono mimo nakazu prowadzenia go przez sąd, mimo doniesienia sądu o składaniu fałszywych zeznań przez kilkudziesięciu polityków PiS z premierem i ministrami na czele. I mimo zeznań innych posłów PiS potwierdzających, że posłom opozycji celowo uniemożliwiano udział w głosowaniu i składanie wniosków formalnych.

TVP zrzuciło odpowiedzialność na WOŚP

Telewizja rządowa już sugeruje, że były nieprawidłowości w zabezpieczeniu imprezy, a więc winny jest organizator, czyli Jerzy Owsiak. Nie ma możliwości, by jakikolwiek prokurator działał dziś w sposób niezależny. Odebrało mu tę możliwość prawo o prokuraturze napisane na zamówienie Zbigniewa Ziobry i uchwalone przez PiS.

Polska prokuratura jest tak wiarygodna i bezstronna jak Zbigniew Ziobro. Zapewnienie Ziobry, że osobiście dopilnuje rzetelności i wiarygodności w tej sprawie, jest symboliczne.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną