Kraj

Co zmienią te wybory – zapraszamy na debatę Polityki Insight i tygodnika „Polityka”

Wojciech Leliński / Polityka
Ile partii przekroczy próg? Jak czytać sondaże? Już w piątek 4 października w redakcji tygodnika „Polityka” dyskusja socjologów i politologów, naukowców i praktyków badań.

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 13 października mogą przekształcić polską scenę polityczną na lata. Zdaniem wielu obserwatorów to najważniejsze głosowanie w kraju od wyborów czerwcowych w 1989 r. Zgodnie z sondażami rządzący PiS utrzymuje przewagę nad opozycją, ale wciąż nie jest przesądzone, czy wystarczy to do utrzymania władzy. Konkurują z nim trzy komitety opozycyjne, które w wyborach europejskich szły razem, oraz skrajnie prawicowa Konfederacja.

Jak cztery lata rządów PiS i zbliżająca się do końca kampania wyborcza zmieniły polską politykę? Ile partii przekroczy próg wyborczy i znajdzie się w Sejmie? Jak czytać liczne i często sprzeczne ze sobą sondaże? Ilu Polaków pofatyguje się do urn wyborczych?

Zapraszamy na debatę socjologów i politologów w piątek 4 października o godz. 16 w redakcji tygodnika „Polityka” przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie (wejście „B”).

W dyskusji wezmą udział:

  • Mikołaj Cześnik, socjolog i politolog, Uniwersytet SWPS
  • Tomasz Karoń, badacz rynku, analityk trendów społecznych i rynkowych, strateg polityczny
  • Urszula Krassowska, dyrektor zespołu badań publicznych w Kantar Polska
  • Anna Materska-Sosnowska, politolog, Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną