Kraj

Co zmienią te wybory – zapraszamy na debatę Polityki Insight i tygodnika „Polityka”

Wojciech Leliński / Polityka
Ile partii przekroczy próg? Jak czytać sondaże? Już w piątek 4 października w redakcji tygodnika „Polityka” dyskusja socjologów i politologów, naukowców i praktyków badań.

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 13 października mogą przekształcić polską scenę polityczną na lata. Zdaniem wielu obserwatorów to najważniejsze głosowanie w kraju od wyborów czerwcowych w 1989 r. Zgodnie z sondażami rządzący PiS utrzymuje przewagę nad opozycją, ale wciąż nie jest przesądzone, czy wystarczy to do utrzymania władzy. Konkurują z nim trzy komitety opozycyjne, które w wyborach europejskich szły razem, oraz skrajnie prawicowa Konfederacja.

Jak cztery lata rządów PiS i zbliżająca się do końca kampania wyborcza zmieniły polską politykę? Ile partii przekroczy próg wyborczy i znajdzie się w Sejmie? Jak czytać liczne i często sprzeczne ze sobą sondaże? Ilu Polaków pofatyguje się do urn wyborczych?

Zapraszamy na debatę socjologów i politologów w piątek 4 października o godz. 16 w redakcji tygodnika „Polityka” przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie (wejście „B”).

W dyskusji wezmą udział:

  • Mikołaj Cześnik, socjolog i politolog, Uniwersytet SWPS
  • Tomasz Karoń, badacz rynku, analityk trendów społecznych i rynkowych, strateg polityczny
  • Urszula Krassowska, dyrektor zespołu badań publicznych w Kantar Polska
  • Anna Materska-Sosnowska, politolog, Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Radosław Sikorski dla „Polityki”: Świat nie idzie w dobrą stronę. Ale Putin tej wojny nie wygrywa

PiS wyobraża sobie, że przez solidarność ideologiczną z USA Polska może być takim Izraelem nad Wisłą. Że cała Europa będzie uwikłana w wojnę handlową ze Stanami Zjednoczonymi, a Polska jako jedyna traktowana wyjątkowo przez Waszyngton. To jest ryzykowne założenie – mówi w rozmowie z „Polityką” szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Marek Ostrowski, Łukasz Wójcik
18.04.2025
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną