Kraj

Co zmienią te wybory – zapraszamy na debatę Polityki Insight i tygodnika „Polityka”

Bochniarz, Janik, Łapiński i Piskorski odpowiedzą na pytania o wybory. Bochniarz, Janik, Łapiński i Piskorski odpowiedzą na pytania o wybory. Wojciech Leliński / Polityka
Bochniarz, Janik, Łapiński i Piskorski odpowiedzą na pytania o wybory. Jak ostatnie cztery lata i kampania zmieniły polską politykę? Co będzie się działo po głosowaniu? Dyskusja już w czwartek 10 października w redakcji tygodnika „Polityka”.

Już w piątek o północy zaczyna się cisza wyborcza. Dzień wcześniej zastanowimy się, jak cztery lata rządów PiS zmieniły polską politykę. Kto zyskał, kto stracił w kampanii? Kto i jak bardzo wygra wybory? Czy czeka nas rewolucja pokoleniowa w polityce?

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 13 października mogą przekształcić polską scenę polityczną na lata. Zdaniem wielu obserwatorów to najważniejsze głosowanie w kraju od wyborów czerwcowych w 1989 r. Zgodnie z sondażami rządzący PiS utrzymuje przewagę nad opozycją, ale wciąż nie jest przesądzone, czy wystarczy to do utrzymania władzy. Konkurują z nim trzy komitety opozycyjne, które w wyborach europejskich szły razem, oraz skrajnie prawicowa Konfederacja.

Zapraszamy na debatę polityków, którzy pełnili istotne funkcje na polskiej scenie, już w czwartek 10 października o godz. 11 w redakcji tygodnika „Polityka” przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie (wejście „B”).

W dyskusji wezmą udział:

  • Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, b. minister przemysłu i handlu oraz kandydatka na prezydenta
  • Krzysztof Janik, b. minister spraw wewnętrznych, b. szef SLD
  • Krzysztof Łapiński, b. poseł PiS, b. rzecznik prezydenta
  • Paweł Piskorski, b. prezydent Warszawy, b. europoseł PO, przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego.
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021
Reklama