Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Czy nadchodzi zmierzch kin jako masowej formy rozrywki? Czym się skończy spór na opozycji o listy wyborcze, a co słychać w PiS? Kto wygrywa w wojnie wywiadów na Ukrainie?
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym numerze „Polityki” oferujemy wiele atrakcyjnych tematów, między innymi:

• Czy widzowie wrócą do kin, czy też obserwujemy zmierzch tej formy rozrywki? – pisze o tym Jakub Demiańczuk.

Platforma Obywatelska zaprasza, ale chętnych brak – w opozycji rozgorzał spór o koalicje i listy wyborcze. Czym się skończy? – analizuje Rafał Kalukin.

• Prezes PiS zarządził mobilizację wyborczą w swojej partii, czy zapowiada to przedterminowe wybory? – sytuację w partii rządzącej opisuje Wojciech Szacki.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• W cieniu starć zbrojnych w Ukrainie trwa zacięta wojna wywiadów, szpiegowskie gry, pojawiają się nowe formy pozyskiwania informacji i informatorów. Kto wygrywa w tej wojnie? – referuje Piotr Łukasiewicz.

• Kim są doule, jak akuszerki pomagały rodzącym kobietom w przeszłości, a jak pomaga się dzisiaj? – w wywiadzie z Sabiną Jakubowską, autorką książki „Akuszerki”.

Jak to jest być sobowtórem Putina? – dowiedziała się Edyta Gietka.

• Jakie wartości są obecnie ważne dla Polaków, czym przejmujemy się naprawdę, a czym tylko na pokaz? – w rozmowie z kulturoznawcami Marcinem Stabrowskim i Łukaszem Rozwadowskim.

Dlaczego z aresztu wyszli tzw. maczetnicy podejrzewani o zabójstwo w Krakowie? – dowiedziała się Violetta Krasnowska.

Czy polski przemysł obronny rzeczywiście produkuje nowoczesną broń, skuteczną na współczesnym polu bitwy? – problem opisuje Marek Świerczyński.

• Rząd obiecuje, że gazu w Polsce nie zabraknie mimo wojennych perturbacji i zakręcenia przez Rosję kurka. Czy tak jest naprawdę? – zbadał sprawę Adam Grzeszak.

Czy i kiedy Europa i świat „zmęczą się” wojną w Ukrainie? Czy nie zacznie się namawianie Ukrainy, aby się z Rosją jakoś dogadała, ustępując część swoich ziem? – w rozmowie z politologiem Piotrem Burasem.

Ponadto w najnowszym numerze: o dotychczasowej szwedzkiej polityce neutralności; o fantastycznym świecie komet; o roli kobiet w pradziejach ludzkości; o tym, jak się ilustruje książki dla dzieci; o powieściach o pracownicach seksualnych i o Odessie, wciąż zagrożonej atakiem.

Zapraszam serdecznie do przeczytania nowego wydania „Polityki”, życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama