Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Czy nadchodzi zmierzch kin jako masowej formy rozrywki? Czym się skończy spór na opozycji o listy wyborcze, a co słychać w PiS? Kto wygrywa w wojnie wywiadów na Ukrainie?
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym numerze „Polityki” oferujemy wiele atrakcyjnych tematów, między innymi:

• Czy widzowie wrócą do kin, czy też obserwujemy zmierzch tej formy rozrywki? – pisze o tym Jakub Demiańczuk.

Platforma Obywatelska zaprasza, ale chętnych brak – w opozycji rozgorzał spór o koalicje i listy wyborcze. Czym się skończy? – analizuje Rafał Kalukin.

• Prezes PiS zarządził mobilizację wyborczą w swojej partii, czy zapowiada to przedterminowe wybory? – sytuację w partii rządzącej opisuje Wojciech Szacki.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• W cieniu starć zbrojnych w Ukrainie trwa zacięta wojna wywiadów, szpiegowskie gry, pojawiają się nowe formy pozyskiwania informacji i informatorów. Kto wygrywa w tej wojnie? – referuje Piotr Łukasiewicz.

• Kim są doule, jak akuszerki pomagały rodzącym kobietom w przeszłości, a jak pomaga się dzisiaj? – w wywiadzie z Sabiną Jakubowską, autorką książki „Akuszerki”.

Jak to jest być sobowtórem Putina? – dowiedziała się Edyta Gietka.

• Jakie wartości są obecnie ważne dla Polaków, czym przejmujemy się naprawdę, a czym tylko na pokaz? – w rozmowie z kulturoznawcami Marcinem Stabrowskim i Łukaszem Rozwadowskim.

Dlaczego z aresztu wyszli tzw. maczetnicy podejrzewani o zabójstwo w Krakowie? – dowiedziała się Violetta Krasnowska.

Czy polski przemysł obronny rzeczywiście produkuje nowoczesną broń, skuteczną na współczesnym polu bitwy? – problem opisuje Marek Świerczyński.

• Rząd obiecuje, że gazu w Polsce nie zabraknie mimo wojennych perturbacji i zakręcenia przez Rosję kurka. Czy tak jest naprawdę? – zbadał sprawę Adam Grzeszak.

Czy i kiedy Europa i świat „zmęczą się” wojną w Ukrainie? Czy nie zacznie się namawianie Ukrainy, aby się z Rosją jakoś dogadała, ustępując część swoich ziem? – w rozmowie z politologiem Piotrem Burasem.

Ponadto w najnowszym numerze: o dotychczasowej szwedzkiej polityce neutralności; o fantastycznym świecie komet; o roli kobiet w pradziejach ludzkości; o tym, jak się ilustruje książki dla dzieci; o powieściach o pracownicach seksualnych i o Odessie, wciąż zagrożonej atakiem.

Zapraszam serdecznie do przeczytania nowego wydania „Polityki”, życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama