Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Nierówna wojna Rosji z Ukrainą. Maciej Świrski, nowy szef KRRiT. Polska potęga zniczowa. To wszystko i jeszcze więcej w najnowszej „Polityce”, idealnej propozycji na długi, zaduszkowy weekend. Polecamy i zapraszamy!
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” podejmujemy interesujące, aktualne tematy krajowe i zagraniczne. Między innymi:

• Jednoręki Dawid prowadzi wojnę z Goliatem, czyli dlaczego wojna w Ukrainie jest tak asymetryczna, dlaczego Rosja może równać z ziemią Ukrainę, a ta nie może zaatakować Rosji – o tym w artykule Piotra Łukasiewicza.

• Kim jest Maciej Świrski, nowy przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji? – wyjaśnia Anna Dąbrowska.

• Polska jest potęgą zniczową, rocznie stawiamy ich na grobach ponad 300 mln, czy ten piękny obyczaj mógłby być bardziej ekologiczny – o tym w tekście Zbigniewa Borka.

• Dlaczego elektorat PiS uchodzi za lepszy od elektoratu opozycji, na czym polega ten mit i kto go lansuje – analizuje Mariusz Janicki.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• Czy po zmianie władzy w wyniku wyborów będzie można ukarać rządzących dzisiaj polityków i jak to można zrobić – wyjaśnia Ewa Siedlecka.

• O tym, czego się boją ludzie w ostatnich chwilach przed śmiercią, opowiada – w rozmowie z Katarzyną Kaczorowską – Katarzyna Szubert, pielęgniarka opiekująca się osobami nieuleczalnie chorymi.

• Jak w praktyce wyglądają lekcje HiT, ulubionego przedmiotu ministra Czarnka – relacjonuje Joanna Cieśla.

• Maciej Łuczak, autor kilku książek o twórczości Stanisława Barei, mówi w rozmowie z Violettą Krasnowską o tym, jak obserwacje i wizje tego twórcy genialnych komedii są wciąż – niestety – aktualne.

• Wielki państwowy koncern miedziowy KGHM od lat jest politycznym łupem polityków – dlaczego tak się dzieje, tłumaczy Katarzyna Kaczorowska.

Ponadto w najnowszym numerze „Polityki”: polski spór o unijne fundusze; grzechy lewicy wobec #MeToo; dlaczego mamy coraz mniej lasów; jak powstawały pierwsze polskie samoloty; losy dzieci „źle urodzonych” w czasie II wojny; recenzja nowej powieści J.K. Rowling i jej walka z internetowymi hejterami.

To wszystko i jeszcze więcej w najnowszej „Polityce”, idealnej propozycji na długi, zaduszkowy weekend. Polecamy i zapraszamy!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyjątkowo długie wolne po Nowym Roku. Rodzice oburzeni. Dla szkół to konieczność

Jeśli ktoś się oburza, że w szkołach tak często są przerwy w nauce, niech zatrudni się w oświacie. Już po paru miesiącach będzie się zarzekał, że rzuci tę robotę, jeśli nie dostanie dnia wolnego ekstra.

Dariusz Chętkowski
04.12.2024
Reklama