Kultura

Transatlantyk płynie do Poznania

Nowy multimedialny festiwal Transatlantyk (5–13 sierpnia)

materiały prasowe
Powołany do życia przez polskiego laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka festiwal ma szczytne ambicje.

Nowy multimedialny festiwal Transatlantyk (5–13 sierpnia) powołany do życia przez polskiego laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka ma szczytne ambicje. „Używając siły filmu i muzyki chce inspirować rozmowę na ważne tematy”. Od ekologii i alternatywnych źródeł energii po rewolucje arabskie. Za pretekst do dyskusji i spotkań z udziałem międzynarodowych sław posłużą głośne filmy, m.in. dokument „Cool it” Duńczyka Ondi Timoneta oraz irańskie dramaty społeczne „Green Days” Hany Makhmalbaf i „Rough Cut” Firouzeh Khosrovani.

Główny konkurs przeznaczony jest dla młodych kompozytorów filmowych, a nagrodą, oprócz honorarium w wysokości 20 tys. dol., jest zaproszenie do udziału w warsztatach Instytutu Rozbitek, które poprowadzą wybitni twórcy muzyki filmowej. W przeglądzie „Panorama” – wybór najciekawszych tytułów sezonu (w tym polska premiera nagrodzonego w Cannes dramatu kryminalnego „Poliss” Francuzki Maïwenn Le Besco oraz „Miral” Juliana Schnabela). Oprócz tego retrospektywa Miloša Formana, dużo kina niemieckiego, skandynawskiego i kulinarnego.

Szczegóły: www.transatlantyk.org/pl

Polityka 32.2011 (2819) z dnia 02.08.2011; Afisz. Premiery; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Transatlantyk płynie do Poznania"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyjątkowo długie wolne po Nowym Roku. Rodzice oburzeni. Dla szkół to konieczność

Jeśli ktoś się oburza, że w szkołach tak często są przerwy w nauce, niech zatrudni się w oświacie. Już po paru miesiącach będzie się zarzekał, że rzuci tę robotę, jeśli nie dostanie dnia wolnego ekstra.

Dariusz Chętkowski
04.12.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną