Ludzie i style

Peeling enzymatyczny. Jeden kosmetyk – mnóstwo możliwości

Materiały klienta
Pragniesz w domowych warunkach wykonać zabieg, którego efekty zauważysz niemal natychmiast, a dzięki temu wizyta u kosmetyczki nie będzie już potrzebna? Wypróbuj peeling enzymatyczny!

Ten bezpieczny i skuteczny specyfik zachwyci Cię już po pierwszym użyciu. Dowiedz się, jak go stosować, do jakiego rodzaju skóry jest polecany oraz naucz się z niego prawidłowo korzystać.

Pamiętaj, że złuszczanie martwego naskórka jest niesamowicie ważnym elementem pielęgnacji. Nie tylko sprawia, że cera staje się gładka i jędrna, lecz także doskonale oczyszczona i odpowiednio przygotowana na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

Idealny preparat dla każdego typu cery

Niezależnie od tego, czy Twoja skóra jest tłusta i trądzikowa, mieszana, czy też sucha, wrażliwa lub naczynkowa – peeling enzymatyczny świetnie sprawdzi się w każdym z tych przypadków.

Gdy go stosujesz, nie musisz się martwić o to, że przez chwilę nieuwagi lub niedostosowanie siły tarcia uszkodzisz pryszcz i doprowadzisz do rozprzestrzeniania się bakterii na powierzchni twarzy. Dlaczego? Gdyż ten kosmetyk ma kremową, lekką konsystencję, w niczym nie przypominającą klasyczne ziarniste peelingi! Ponadto jest w stanie uregulować odpowiedni poziom wydzielania sebum, co jest niesamowicie ważne w sytuacji, gdy masz problem z tłustą, nieestetyczną warstwą na skórze.

Łagodne złuszczanie nadaje się także dla kobiet, których cera często się wysusza lub czerwieni. Zawartość gliceryny lub innych substancji zatrzymujących wodę w tkance powoduje, że kondycja skóry szybko ulega poprawie, a kompleks składników odżywczych ujędrnia i wygładza jej powierzchnię. I przede wszystkim nie powoduje pękania naczynek!

Enzymy w peelingach pozyskiwane są często ze składników pochodzenia naturalnego, na przykład z papai czy ananasa.Materiały klientaEnzymy w peelingach pozyskiwane są często ze składników pochodzenia naturalnego, na przykład z papai czy ananasa.

Jak to działa?

Peeling enzymatyczny w swoim składzie oprócz nawilżających komponentów, zawiera również substancje, które delikatnie rozpuszczają zrogowaciały naskórek. Są to oczywiście enzymy pozyskiwane bardzo często ze składników pochodzenia naturalnego, na przykład z papai czy ananasa.

Jego stosowanie jest niesamowicie proste: wystarczy, że nałożysz dość grubą warstwę na oczyszczoną i stonizowaną twarz, odczekasz kilka lub kilkanaście minut (koniecznie sprawdź tą informację na opakowaniu swojego preparatu!) i zmyjesz go dokładnie ciepłą wodą.

Kilka praktycznych porad

Pamiętaj: przed pierwszym zastosowaniem kosmetyku należy wykonać próbę uczuleniową. Takie działanie da Ci pewność, że specyfik będzie bezpieczny i nie wywoła niepożądanych reakcji alergicznych. Na dwa dni przed aplikacją peelingu enzymatycznego nanieś odrobinę preparatu na skórę (najlepiej za uchem) i obserwuj, czy nie wystąpiła wysypka lub inne niepokojące objawy. Jeśli nie, możesz śmiało działać!

Przed pierwszym zastosowaniem kosmetyku należy wykonać próbę uczuleniowąMateriały klientaPrzed pierwszym zastosowaniem kosmetyku należy wykonać próbę uczuleniową

Zrezygnuj również z depilacji twarzy na minimum kilka dni. Peeling enzymatyczny może ją jeszcze bardziej podrażnić, a tego przecież chcemy uniknąć. Ta zasada tyczy się również innych uszkodzeń naskórka, na przykład zadrapań lub świeżych blizn.

W pierwszych dniach po zabiegu mogą pojawić się suche skórki. Pod żadnym pozorem nie próbuj ich usuwać! Pozwól, by cały proces się zakończył. Nie powinno to potrwać dłużej niż 3 doby.

Naturalne kosmetyki to coś, co uwielbiasz i chętnie wykorzystujesz w swoim rytuale pielęgnacyjnym? Tutaj znajdziesz odpowiedni peeling oraz mnóstwo innych kosmetyków, które są doskonale dopasowane do potrzeb każdego typu cery i wspomagają działanie enzymów. Podczas kolejnych zakupów pamiętaj o tym, że Twój komfort i bezpieczeństwo to priorytety. A specyfik, o którym dziś była mowa, zagwarantuje Ci to i jeszcze wiele więcej. Przekonaj się sama!

Materiał przygotowany przez makeup.pl

Autorka Anna Chrząstek

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama