Global cities: connecting talent, driving change
Going Global jest największym światowym forum dla liderów edukacji wyższej, twórców polityki edukacyjnej i praktyków, organizowanym co roku przez British Council.
Konferencja „Going Global 2017” odbędzie się w dniach 22-24 maja w Londynie.
Camilo Rueda López/Flickr CC by 2.0

Konferencja „Going Global 2017” odbędzie się w dniach 22-24 maja w Londynie.

Uczestnicy konferencji „Going Global 2017”, odbywającej się w dniach 22-24 maja w Londynie, będą dyskutować o tym, jak uniwersytety mogą wspierać miejskie i regionalne gospodarki w angażowaniu społeczności lokalnych oraz jak mogą ułatwiać miastom dostęp do globalnej wiedzy i talentów, aby w ten sposób rozwiązywać współczesne wyzwania.

Żyjemy w erze globalizacji i urbanizacji, gdzie ponad połowa ludności świata mieszka w metropoliach i mniejszych miastach. Do 2050 roku ta proporcja wzrośnie do dwóch trzecich. Już teraz miasta produkują około 80 proc. globalnego PKB i wiele z nich ma znaczenie strategiczne. Na światowej mapie istnieją takie mega-miasta, których populacja jest większa niż niektórych krajów; miasta współpracują ze sobą równolegle, a czasem nawet niezależnie od współpracy między krajami. Są ważnym źródłem innowacji, a sukces zapewnia im ich zdolność do przyciągania nowej wiedzy i talentów.

Rolę łączników w dynamicznie rozwijających się gospodarkach opartych na wiedzy pełnią uniwersytety. Era globalnej urbanizacji stwarza szkołom wyższym bezprecedensową szansę przekazywania wiedzy młodym ludziom tak, by przygotować ich na wyzwania, które niesie przyszłość. Daje też okazje do stymulowania badań naukowych i formowania polityki na poziomie miast, krajów i całego świata. Jednocześnie powstają wyzwania, którym uczelnie, podobnie jak miasta, w których funkcjonują, muszą stawić czoła.

Bądź wystawcą na Going Global – zbuduj swój globalny profil

Co roku Going Global gości ponad 1200 uczestników z całego świata. Pakiet sponsorski zapewnia szeroką rozpoznawalność i okazję do promowania Twojej organizacji wśród osób kreujących politykę edukacyjną na całym świecie, przedstawicieli biznesu, organizacji rządowych i pozarządowych.

Rejestracja i zniżka early birds

Rejestracja możliwa jest online na stronie www.britishcouncil.org/going-global. Dla osób, które zarejestrują się do 24 marca 2017 r., organizatorzy oferują korzystne zniżki.

Opłata konferencyjna zawiera wszystkie koszty, łącznie z zaproszeniem na uroczystą kolację 22 maja i publikacją podsumowującej najważniejsze debaty i wnioski z zeszłorocznej edycji Going Global 2016. Zapewnia dostęp do aplikacji konferencyjnej oraz umożliwia wstęp na wszystkie sesje.

Rynek: aktualności i komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj