Hale magazynowe ze stali jako doskonała alternatywa dla tradycyjnych budynków murowanych
To nowoczesne rozwiązanie oraz alternatywa dla tradycyjnych budynków murowanych. Obiekty stalowe cenione są z bardzo wielu względów. Ich największymi zaletami są:
- krótki czas realizacji budowy,
- wysoka wytrzymałość,
- możliwość łatwego rozbudowania konstrukcji,
Poznaj wszystkie atuty, które mają stalowe hale magazynowe!
Hale, które szyte są na miarę oczekiwań!
Niezaprzeczalną zaletą, jaką mają hale o stalowej konstrukcji, są niemal nieograniczone możliwości, które pojawiają się już na etapie projektowania. Każdy z obiektów może zostać dostosowany do potrzeb oraz oczekiwań inwestorów. Dzięki temu powstają nowoczesne budynki zoptymalizowane pod względem powierzchni czy wysokości. Ponadto wnętrza takich hal można dowolnie aranżować, a także wyodrębniać w nich osobne pomieszczenia o różnym przeznaczeniu - biurowym, sanitarnym czy socjalnym. Pozwala to stworzyć komfortową oraz bardzo funkcjonalną przestrzeń.
Dodatkowo hale magazynowe ze stali można w łatwy sposób rozbudowywać czy modyfikować. Doceniają to współcześni przedsiębiorcy, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dynamiczny w dzisiejszych czasach jest rynek. Hale stalowe są dużo bardziej elastyczne niż tradycyjne obiekty murowane. Zastosowane rozwiązania pozwalają w szybki sposób reagować na zmieniającą się sytuację.
Podczas projektowania stalowych hal magazynowych zwraca się także uwagę na to, jakie produkty i materiały będą w nich przechowywane. Istotny jest również czas przechowywania oraz planowane działania wykonywane wewnątrz. Są to bardzo ważne informacje, które pozwalają dopracować obiekt pod każdym względem i sprawić, że będzie on jeszcze bardziej funkcjonalny!
Wytrzymałe i bezpieczne hale stalowe
Hale magazynowe, których podstawowym i najważniejszym elementem jest stalowy szkielet, są bardzo wytrzymałe. Wszystkie komponenty konstrukcji produkuje się z wysokiej jakości stali, która jest bardzo wytrzymała, i może znosić ogromne obciążenia. Takie rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie w naszej strefie klimatycznej, w której dochodzi do obfitych opadów śniegu, a także występują silne wiatry. Stalowa konstrukcja jest więc przystosowana do niekorzystnych warunków atmosferycznych. Pozwala to zapewnić bezpieczeństwo osobom, które przebywają w jej wnętrzu, a także ochronić pojazdy, sprzęt oraz rozmaite urządzenia, które w danym momencie znajdują się w hali .
Wytrzymałe hale stalowe doskonale nadają się na:
- magazyny dla różnego rodzaju towarów,
- izolowane lub nieizolowane centra towarowe,
- magazyny chłodnicze,
- magazyny przystosowane dla przemysłu farmaceutycznego,
- magazyny do przechowywania żywności i produktów spożywczych,
- magazyny o wysokiej odporności ogniowej.
Budowa hal stalowych – sprawdzone rozwiązania
Koncepcja budowania magazynowych hal stalowych w systemie Llentab powstała w latach 70-tych XX wieku w Skandynawii. Prekursorami byli Szwedzi, którzy przez lata szukali najlepszych rozwiązań oraz testowali, a także udoskonalali kolejne projekty. Surowy klimat skandynawski, mróz, silne wiatry czy obfite opady śniegu oraz deszczu – wszystko to było poligonem doświadczalnym, na którym powstały najbardziej wytrzymałe, stalowe hale magazynowe.
Kilkudziesięcioletnie doświadczenie zebrane przez inżynierów pozwala obecnie zarówno projektować zoptymalizowane hale, jak i produkować wytrzymałe komponenty, a także bezproblemowo i szybko montować stalowe konstrukcje. Dbałość o najwyższą jakość wszystkich elementów oraz procesów powstawania tego typu budynków zaowocowały tym, że dzisiaj hale te cenione są nie tylko w Szwecji, ale również w Niemczech, Norwegii, Polsce, Czechach, czy na Słowacji, Ukrainie.
Specjalistyczne podejście do każdego inwestora
Niezwykle ważne w procesie budowania magazynowych hal stalowych jest specjalistyczne oraz indywidualne podejście do każdego z inwestorów. Inżynierowie odpowiedzialni za projektowanie powinni być otwarci na wszelkie sugestie klientów. Wszystko po to, aby ostateczny plan był dopracowany w każdym detalu oraz spełniał wszystkie oczekiwania oraz potrzeby. Ponadto w projekcie rozważone powinny zostać wszystkie aspekty dotyczące bezpieczeństwa oraz ochrony przeciwpożarowej. Warto również, aby wykonawca posiadał wieloletnie doświadczenie i sięgał po materiały oraz tworzywa najwyższej jakości, a także korzystał z zaawansowanych pod względem technologicznym urządzeń. Takie profesjonalne oraz indywidualne podejście do inwestorów gwarantuje grupa Llentab, która powstała w 1972 roku w Szwecji i działa również na polskim rynku.