Społeczeństwo

Wnerw

Polski wnerw powszedni

Bardzo wiele osób nie lubi siebie samych za własną nienawiść, za odczuwany wstręt i złość. Za to, że ulegają pokusie złorzeczenia i żądzy zemsty: wet za wet. Bardzo wiele osób nie lubi siebie samych za własną nienawiść, za odczuwany wstręt i złość. Za to, że ulegają pokusie złorzeczenia i żądzy zemsty: wet za wet. Adela Podgórska
W życiu emocjonalnym Polaków dzieje się coś godnego uwagi. Polityka stała się katalizatorem pewnego rozhamowania. Wstręt, odraza, nienawiść. Kto i po co nas w to pcha?
Zapewne wiele osób, odczuwa uczuciowe wzmożenie. Powolne, niechciane zwycięstwo natury nad kulturą. Emocji nad refleksją.Krzysztof Zatycki/Forum Zapewne wiele osób, odczuwa uczuciowe wzmożenie. Powolne, niechciane zwycięstwo natury nad kulturą. Emocji nad refleksją.

Aktorka: najbardziej nienawidzę ich za to, że nauczyli mnie nienawidzić.

Scenografka teatralna: odczuwam wstręt. Zażenowanie. Głęboką niechęć do oglądania ich twarzy i słuchania kłamstw.

Lekarz onkolog: kiedy ich widzę i słyszę, czuję gniew, bo bezustannie jestem obrażany. Traktowany jak człowiek nieinteligentny. Jakby co dzień powtarzano mi: jesteś durniem i ch.... Niestety, łapię się na tym, że i ja tak o nich myślę. Wydawało mi się, że to obce mi słowa.

Emerytka, była urzędniczka: coś stało się z moim językiem.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Wnerw"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021