Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Co Polacy myślą o wojnie, a co chce na niej ugrać PiS; co Ameryka może zrobić Putinowi, jak wygląda życie pod rosyjską okupacją i jakie mamy w Polsce schrony – na wszystkie te pytania odpowiadamy w najnowszym numerze „Polityki”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy Państwu wiele interesujących tekstów, między innymi:

O sytuacji na frontach wojny w Ukrainie (wraz z aktualną mapą) – pisze Michał Fiszer.

Jaka jest teraz strategia NATO wobec agresji wojsk Putina, co wynika z ostatniego szczytu Sojuszu, także z wizyty prezydenta Joe Bidena w Warszawie – pisze Marek Świerczyński.

Co chce na wojnie ugrać PiS w polityce wewnętrznej, kto idzie w górę, a kto w dół w obozie władzy, czy będą przyspieszone wybory, jak zachowuje się teraz opozycja – analizują Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki.

• Sondaż „Polityki”: co Polacy myślą o wojnie, sankcjach, uchodźcach, polityce rządu – wyniki badania przedstawia i komentuje Mariusz Janicki.

Jak wygląda życie na ziemiach ukraińskich pod rosyjską okupacją – relacjonuje Paweł Reszka.

• Prof. Krzysztof Jasiewicz, politolog, w rozmowie z Jackiem Żakowskim mówi o tym, co Ameryka może zrobić Putinowi, czym może skończyć się ta „bardzo dziwna wojna”.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

• Polsko-ukraińska pisarka Żanna Słoniowska w rozmowie z Martyną Bundą mówi o tym, co powinni powiedzieć sobie nawzajem Polacy i Ukraińcy, jakie sprawy wyjaśnić i jak ponownie ułożyć dobrosąsiedzkie relacje.

• Marcin Rey, aktywista badający prorosyjskie siły w Polsce, w rozmowie z Katarzyną Kaczorowską mówi o ludziach i środowiskach wpływu, sferze kremlowskiej dezinformacji i wojnie informacyjnej.

O eksplozji czynszów za wynajmowane mieszkania, skąd ten trend i jak długo może potrwać – pisze Cezary Kowanda.

• O tym, jak pomóc ukraińskiej walucie – hrywnie – pisze Adam Grzeszak.

Dlaczego Węgrzy nadal głosują na partię Viktora Orbána – analizuje Dariusz Kałan.

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”

Jak udzielać pierwszej pomocy ludziom z wojenną traumą; • jak rodził się i umacniał system Putina; • o lekcji z Afganistanu dla rosyjskiej armii; • o wojennych fake newsach sprzed 300 lat, • o niezwykłej sztuce Gaudiego, • o tym, że w Polsce znowu mówimy Mickiewiczem • oraz – w rubryce „Na własne oczy” – o polskich schronach: gdzie są i czy okażą się wystarczające w sytuacji wojennego zagrożenia.

Zachęcam gorąco do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama