J.K. Rowling tylko dla dorosłych

Harry bez czarów
Nie ma magii, nie ma smoków, są gwałty na nieletnich, narkotyki oraz ludzka podłość i dwulicowość. J.K. Rowling, która wymyśliła Harry’ego Pottera, napisała powieść dla dorosłych.
J. K. Rowling przeszła do historii literatury sagą, która na całym świecie sprzedała się w 450 mln egzemplarzy.
Reuters/Paul Hackett/Forum

J. K. Rowling przeszła do historii literatury sagą, która na całym świecie sprzedała się w 450 mln egzemplarzy.

Jest bogatsza od brytyjskiej królowej, „Sunday Times” wycenia jej majątek na około 900 mln dol. Przeszła do historii literatury sagą, która na całym świecie sprzedała się w 450 mln egzemplarzy. Twierdzi, że nic nikomu nie musi udowadniać, że pisze wyłącznie dla siebie. Ma świadomość swojej pozycji, wie, jak łakomym kąskiem jest dla każdego wydawcy. „Następna książka, jaką napiszę po zakończeniu sagi o Harrym, mogłaby być okropna, a ludzie i tak by ją kupili – mówi w rozmowie z „The Guardianem”. – To mój najgorszy koszmar. Rozpoczęłaby się licytacyjna wojna i skończyłabym u tego, kto miałby najgrubszy portfel, kto kupiłby moją książkę wyłącznie dlatego, że jestem autorką »Harry’ego Pottera«”.

Między innymi dlatego historia kupna „The Casual Vacancy” przez wydawnictwo Little, Brown and Company jest inna (poprzednie książki Rowling wydawało Bloomsbury).

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną