Ludzie i style

Dlaczego warto spać na materacu wysokoelastycznym?

Materiały klienta
Materace wysokoelastyczne, to materace piankowe, które są jednymi z najlepszych dla naszego kręgosłupa. Jakie są ich zalety i wady? Dlaczego warto postawić na ten rodzaj materacy oraz jakie są ich rodzaje? Dowiedz się!

Czym są materace wysokoelastyczne?

Na wstępie warto zaznaczyć różnicę pomiędzy materacami wysokoelastycznymi, a podobnie brzmiącymi materacami termoelastycznymi. Drugi rodzaj podłoża reaguje nie tylko na nacisk, ale także temperaturę ciała.

Natomiast materace wysokoelastyczne to materace, których elastyczność wynika z materiału - pianki poliuretanowej, dzięki której podłoże pod wpływem ciężaru ciała idealnie dopasowuje się do jego kształtu zapewniając użytkownikowi wygodę i komfort snu. Dodatkowy atut materiału materacy wysokoelastycznych to wysoka odporność na odkształcenia oraz sprawna wentylacja zapewniona przez układ pianki powodujący prawidłowy obieg powietrza. Producenci materacy tacy jak Hilding, marka oferująca wysokiej jakości produkty należąca do światowej czołówki producentów tego typu, oferują najwyższej jakości materace wysokoelastyczne, które doskonale sprawdzają się użytkownikom. Różnego rodzaju materace można kupić pod linkiem https://sennamaterace.pl/16-materace, robiąc wcześniej rozeznanie, który materac będzie dla nas najodpowiedniejszy.

Najlepsze egzemplarze materacy łączą w sobie połączenie pianek o różnej specyficeMateriały klientaNajlepsze egzemplarze materacy łączą w sobie połączenie pianek o różnej specyfice

Rodzaje materacy wysokoelastycznych

Choć na polskim rynku nietrudno o klasyczne materace wysokoelastyczne, najlepsze egzemplarze łączą w sobie połączenie pianek o różnej specyfice. Należą do nich:

- Materace z pianki wysokoelastycznej wzmocnione pianką termoelastyczną

Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest Hilding Massage. Idealnie sprawdzi się osobom cierpiącym na dolegliwości związane z kręgosłupem i wszystkim tym, którym zależy na wygodnym, zdrowym śnie. To materac dwustronny, o 7 strefach twardości. Wyjątkowo komfortowy, z 15-letnią gwarancją, dzięki czemu decydując się na jego zakup zapewnimy sobie zdrowy sen na długie lata.

- Materac wysokoelastyczny hybrydowy

Materac ten łączy w sobie budowę oraz funkcje materaca sprężynowego z pianką wysokoelastyczną. Sprawdzi się parom z uwagi na brak odczucia wzajemnych ruchów oraz osobom o ponadprzeciętnej wadze.

Zalety i wady

Materace wysokoelastyczne zachowują się podobnie do kieszeniowych materacy sprężynowych. Tak samo jak one, charakteryzują się wysoką sprężystością i elastycznością punktową. Pianki wysokoelastyczne zapobiegają rozwojowi bakterii i roztoczy, ponieważ są wielokomórkowym, oddychającym tworzywem. Materace wykonane przy ich użyciu są idealną propozycją dla osób cierpiących na alergię, gwarantując im spokojny, zdrowy sen. Kolejnym przykładem z tej kategorii jest na przykład materac Hilding Conga, nowoczesny materac zbudowany z czterech różnych pianek. Dwie wysokoelastyczne pianki o zróżnicowanej twardości zapewniają doskonałe wsparcie ciała. Wyprofilowanie ich w 7 stref twardości gwarantuje optymalne rozłożenie ciężaru ciała na powierzchni materaca. Zalety materacy piankowych wysokoelastycznych to przede wszystkim wytrzymałość, dobra wentylacja, elastyczność oraz sprężystość. Wiodące firmy jak Hilding oferują materace wysokoelastyczne, które będą służyć nam przez długie lata. To także materace odpowiednie dla dzieci, nawet dla noworodków.

Wadą materacy wysokoelastycznych może okazać się nieco wyższa cena. Należy jednak pamiętać, że stoi za nią wytrzymałość, jakość i niezwykły komfort użytkowania.

Materiał przygotowany przez Sennamaterace.pl

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Ostatni niemiecki jeniec

W czasie drugiej wojny w obozach jenieckich w USA znalazły się setki tysięcy niemieckich żołnierzy. Wielu z nich podjęło próby ucieczki. Ostatni ze zbiegów, urodzony w Świdnicy Georg Gaertner, ujawnił się po 40 latach.

Andrzej Fedorowicz
12.01.2021
Reklama