Kraj

Witold Pawłowski poleca nowy numer POLITYKI

Witold Pawłowski poleca nowy numer POLITYKI

Okładka nowego numeru POLITYKI Okładka nowego numeru POLITYKI Polityka
Minister Szyszko i huragan stulecia sprawili, że zamiast lasów mamy sporo drewna do zagospodarowania. Kto to przerobi i kto zarobi?
Witold Pawłowski, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIPolityka Witold Pawłowski, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

To nasz – trochę nietypowy – temat okładkowy, ale i ranga problemu niemała: nagle przybyło do zagospodarowania tyle drzew, ile w całym kraju wycina się w kwartał. Jesteśmy drewnianą potęgą Europy i potężnym eksporterem. Co może napawać dumą, ale też skłania do konstatacji, że na przeróbce drewna kończą się nasze umiejętności imponowania Europie.

Lewico, ogarnij się! – to przesłanie wciągającej publicystyki Mariusza Janickiego i Wiesława Władyki. Lewica zajęta jest głównie krytykowaniem prawicy, że nie jest lewicą. A przecież nikt tak dobrze nie zrealizowałby lewicowo-liberalnych postulatów jak nowa formacja, która powinna się wyłonić i przejść wyborczy test – piszą autorzy.

Chciałbym także zwrócić uwagę na rozmowę z Robertem Kozakiem, byłym dziennikarzem BBC i szefem „Wiadomości”, o ludziach i metodach propagandy TVP. Tytuł: „Zero wstydu”. Uwaga: pada wiele nazwisk. „Alleluja i do szkoły!” – zapowiada, co nas czeka 4 września. Mamy też reportaż o tym, jak nierozliczona historia dopada dziś Amerykę. Mamy rozważanie o klimacie, z pięknym zdjęciem trąby wodnej we Władysławowie. Jest rzecz o polskim wkładzie w malarską szkołę paryską, jedno z najciekawszych zjawisk w sztuce XX w. Zaglądamy do Lusławic Krzysztofa Pendereckiego, opisujemy zadziwiającą karierę brazylijskiego piłkarza Paulinho, na którym nie poznano się w Łodzi, a „na własne oczy” można obejrzeć, jak się tworzy nowy warzywny sojusz miasta ze wsią.

To tylko niektóre pozycje z najnowszej POLITYKI, oferta jest bogata, na każdy gust i nastrój. Polecam ją z całym przekonaniem.

Miłej lektury!

Witold Pawłowski
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Kultura

Rozmowa z Magdaleną Grzebałkowską o życiu i jazzie Krzysztofa Komedy

Poginęli i poumierali z dezynwoltury, którą powodował alkohol, ale też z pecha i bezczelności – mówi o ponurej serii zapoczątkowanej śmiercią Krzysztofa Komedy Magdalena Grzebałkowska, autorka książki „Komeda. Osobiste życie jazzu”.

Jakub Knera
09.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną