Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI
Stan partii opozycyjnych to dzisiaj najgorętszy temat polityczny.
Okładka nowego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka nowego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Sprawa głosowania nad obywatelskim projektem ustawy łagodzącej prawo aborcyjne ujawniła słabości organizacyjne i niekonsekwencje programowe, jakie cechują opozycyjne ugrupowania parlamentarne. Do tego dochodzi – w dużej mierze skuteczna – zmasowana propaganda obozu rządzącego, której celem jest obrzydzanie opozycji w oczach jej potencjalnych wyborców. Wszystko to powoduje, że kondycja „anty-PiS-u”, jak się zwykło nazywać przeciwników dzisiejszej władzy, nie jest dobra.

Ale ile w tym rzeczywistej jego winy, a w jakiej mierze jest to efekt politycznych przekazów dnia sztabu przy Nowogrodzkiej? Gorąco polecam dwa teksty na ten temat w najnowszej POLITYCE: cotygodniowe „Przy-PiSy” Jerzego Baczyńskiego, w których redaktor naczelny naszego tygodnika analizuje polityczne i psychospołeczne skutki ostatnich wydarzeń w Sejmie, oraz artykuł Malwiny Dziedzic, gdzie autorka pisze o kulisach głosowania, grach politycznych, sytuacji w Platformie i Nowoczesnej.

Co jeszcze w najnowszej POLITYCE? Leszek Baj i Wojciech Szacki przyglądają się nowo-staremu rządowi Mateusza Morawieckiego i dociekają politycznych celów rekonstrukcji. Ewa Siedlecka rozważa, czy sędziowie powinni kandydować do nowej, według wielu autorytetów niekonstytucyjnej, Krajowej Rady Sądownictwa. Grzegorz Rzeczkowski natomiast rozmawia z Niną Jankowicz, amerykańską ekspertką ds. rosyjskiej propagandy – o tym, jak dezinformacja może wpływać na lokalną i globalną politykę.

Ponadto: o tym, kto dzisiaj w Polsce jest bogaty, jakie są progi zamożności i co z tego wynika dla życia społecznego. O niewydolnym systemie opieki nad starszymi ludźmi. O służbie zdrowia po ministrze Radziwille. O sytuacji krajowego przewoźnika lotniczego LOT. O biznesowych kłopotach znanych cukierników – rodziny Blikle. Oraz o tym, co wiedzą o dynastii Piastów twórcy serialu „Korona królów”.

Polecam też Państwu relację z gali wręczenia naszej nagrody kulturalnej, Paszportów POLITYKI.

To wszystko i wiele więcej w najnowszym wydaniu POLITYKI. Zachęcam do przeczytania pozostałych pozycji – dla każdego coś interesującego, na wszystkie, nie tylko polityczne tematy.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj