Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Okładka nowego wydania POLITYKI Okładka nowego wydania POLITYKI Polityka
W okładkowym artykule Joanna Podgórska zajęła się pytaniem: ile w Polaku chłopa, a ile szlachcica, czyli jak stereotypy, mity, modele zachowań z przeszłości odbijają się na współczesnej mentalności rodaków.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Polityka Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

W najnowszym numerze POLITYKI (na rynku tym razem wyjątkowo od wtorku) znajdziecie Państwo wiele atrakcyjnych artykułów i wywiadów. Między innymi:

– Ewa Siedlecka przygląda się sądom po trzech latach rządów PiS, sprawdzając, na ile poprawiła się ich sprawność i szybkość działania, skoro reforma sądownictwa jest dla partii rządzącej tak ważna, a minister sprawiedliwości mianuje na potęgę nowych, zaufanych prezesów sądów powszechnych.

– Janicki i Władyka piszą o programie opozycji, którego brak zarzucają jej nie tylko rządzący, ale też wielu wyborców, czym są dzisiaj programy i czy ludzie się naprawdę nimi interesują.

– Wojciech Szacki opowiada o nowych planach PiS i przegrupowaniu sił przed wyborczym „trójskokiem, o tym, kto w obozie władzy pnie się w górę, a kto zalicza spadek wpływów – i co to oznacza dla politycznej sceny.

– Anna Dąbrowska opisuje sylwetkę Macieja Mitery, rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa, wzorcowego sędziego nowych politycznych czasów.

– Joanna Podgórska zajęła się pytaniem: ile w Polaku chłopa, a ile szlachcica, czyli jak stereotypy, mity, modele zachowań z przeszłości odbijają się na współczesnej mentalności rodaków.

– Joanna Solska pisze o „schładzaniu Polski”, czyli jak długotrwałe upały stają się już dla ludzi i państwa takim samym zdrowotnym i ekonomicznym problemem co zimowe mrozy, a zmiana klimatu rodzi wyzwania znane z południa Europy – rośnie rola klimatyzacji i dostosowania mieszkań do nowej pogodowej sytuacji, być może pora na zmianę organizacji pracy w lecie (sjesta?).

Ponadto w najnowszym numerze: o skazanych za niewinność, o wątpliwych metodach leczenia stwardnienia rozsianego, o dwóch filmach o „Dywizjonie 303”, które powstały równolegle w Polsce i Wielkiej Brytanii, o tym, jak podróżować ze swoim zwierzakiem, oraz o dobrych markach wód, którymi można się delektować niemal jak winem.

To tylko niewielki wybór z blisko 30 pozycji, jakie proponujemy w najnowszym numerze. Zachęcam do przeczytania wszystkich pozostałych, zapewniając, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Diabeł i raj Katarzyny Gärtner. Jak słynna autorka „Małgośki” straciła dorobek życia

83-letnia dziś Katarzyna Gärtner, słynna kompozytorka „Małgośki” i wielu innych przebojów, tuła się po domach przyjaciół i stara odzyskać dom, studio oraz swój dorobek artystyczny.

Violetta Krasnowska
06.04.2025
Reklama