Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Andrzej i Agata Dudowie: reaktywacja czy gra pozorów? Jak będzie wyglądać druga część drugiej kadencji prezydenta i jego żony? Czy głowa państwa zdobędzie się na jakąś samodzielność?
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy Państwu m.in. następujące artykuły i wywiady:

• Andrzej i Agata Dudowie: reaktywacja czy gra pozorów? Jak będzie wyglądać druga część drugiej kadencji prezydenta i jego żony? Czy głowa państwa zdobędzie się na jakąś samodzielność? Na te pytania odpowiada Wojciech Szacki.

• Uwaga, phishing! Każdy może paść ofiarą tego kolejnego internetowego oszustwa i stracić wszystkie pieniądze. Na czym ono polega i jak się bronić przed tym zagrożeniem – o tym w artykule Zbigniewa Borka.

• Prof. Andrzej Leder, filozof, historyk idei, autor głośnych książek, m.in. „Prześnionej rewolucji”, w rozmowie z Jackiem Żakowskim mówi o wadach Polaków, podwójnym języku i dwójmyśleniu, a także o odwiecznej wojnie polsko-polskiej.

Kim jest Jacek Bartosiak, traktowany przez swoich fanów jako „naczelny geopolityk” kraju? Postaci przyjrzał się Rafał Kalukin.

Najnowsza „Polityka”PolitykaNajnowsza „Polityka”

• Joanna Solska opisuje rynek chleba, pokazując, że piekarnie mają się marnie.

• Ewa Wilk o tym, jak pandemia wyzwoliła w ludziach pokłady nieufności, spiskowych teorii i zwykłej głupoty.

• Katarzyna Kaczorowska o miłości osób niepełnosprawnych i o tym, jak rzeczywistość w takich związkach odbiega od stereotypów.

• Michał Gaweł z Fundacji Dialog w rozmowie z Martą Mazuś mówi o tym, jak pomaga się imigrantom we współpracy z państwem i bez niej, a także o tym, jak teraz wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

• Ewa Wanat o transpłciowym dzieciństwie.

Ponadto w najnowszym wydaniu naszego tygodnika: czy inflacja zabije demokrację; co siedzi w głowie Putina; co dalej z energetyką jądrową; jak powstawała Armia Krajowa; nowa książka Anny Bikont o losach żydowskich dzieci po wojnie; rozmowa z Dominikiem Strycharskim, laureatem Paszportu POLITYKI; o modzie na „cukierkowe piosenki” oraz o feriach w górach przy covidzie.

I jeszcze więcej artykułów, do wszystkich zachęcam, życząc przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama