Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Papuzie Soczi

Stroje niemieckiej reprezentacji zaprojektowane na zimowe igrzyska w Soczi. Stroje niemieckiej reprezentacji zaprojektowane na zimowe igrzyska w Soczi. Imago SportFotodienst / EAST NEWS

W Düsseldorfie na specjalnym pokazie miały premierę niemieckie stroje olimpijskie na rozpoczynające się 7 lutego zimowe igrzyska w Soczi. Wzbudziły niemałą sensację, bo wielu obserwatorów (i internautów) z miejsca uznało, że ta tęczowa kolekcja projektu Willy’ego Boguera to śmiały protest przeciwko nowej rosyjskiej ustawie antygejowskiej, zabraniającej propagowania „nietradycyjnych zachowań seksualnych”. Ustawa ta, jak wiadomo, odbiła się nieprzychylnym echem w światku olimpijskim i nie tylko, łącznie z wezwaniami do bojkotu Soczi czy przeniesienia igrzysk do Vancouver. Niestety, przedstawiciel Niemieckiej Konfederacji Sportów Olimpijskich (DOSB) ogłosił, że stroje były przygotowywane dużo wcześniej, nim rozeszła się wieść o ustawie, więc nie niosą żadnego ukrytego przesłania. Niestety – bo w kategoriach pozapolitycznych zostały banalnie uznane za „papuzie i wstrętne”.

Polityka 41.2013 (2928) z dnia 08.10.2013; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Mamy wysyp dorosłych z diagnozami spektrum autyzmu. Co to mówi o nich i o świecie?

Przez ostatnich pięć lat diagnoz autyzmu w Polsce przybyło o 100 proc. Odczucie ulgi z czasem uruchamia się u niemal wszystkich, bo prawie u wszystkich diagnoza jest jak przełącznik z trybu chaosu na wyjaśnienie, porządek. A porządek w spektrum zazwyczaj się ceni.

Joanna Cieśla
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną