Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Politycy obozu władzy niemal codziennie powtarzają, że oni robią tylko to, czego chcą i oczekują od nich Polacy. Postanowiliśmy zatem powiedzieć „sprawdzam”.
Okładka nowego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka nowego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Politycy obozu władzy niemal codziennie powtarzają, że oni robią tylko to, czego chcą i oczekują od nich Polacy, że obiecali przed wyborami i teraz nie mogą zawieść. Wszystkie decyzje, działania, reformy i „deformy”, przejmowanie instytucji, sądów, trybunałów – są uzasadniane w ten sam sposób – wolą narodu.

Postanowiliśmy zatem powiedzieć „sprawdzam” i zapytać Polaków w sondażu, jakiej chcą Polski, jakiego ustroju, jakiej gospodarki. Co sadzą o emeryturach, samorządach, sądach, obecności Kościoła w polityce, pozycji Polski w Unii Europejskiej, aborcji, trójpodziale władzy. Wyniki naszego badania są naprawdę zaskakujące – pokazują, na jakich polach może, i powinna, toczyć się wyborcza walka w ciągu najbliższych dwóch lat. Zachęcam Państwa do zapoznania się z rezultatami sondażu POLITYKI i obszernym do nich komentarzem w najnowszym wydaniu naszego tygodnika.

Co jeszcze w najnowszej POLITYCE? Nowe rozdanie w Nowoczesnej – czy Katarzyna Lubnauer potrafi zastąpić Ryszarda Petru, czy utrzyma partię w całości, czy będzie sprzyjać jednoczeniu opozycji – analizuje Malwina Dziedzic. O domykaniu niedemokratycznego systemu przez PiS, czyli o ustawach sądowych i zmianach w przepisach wyborczych, pisze Ewa Siedlecka. Wiesław Władyka przypomina walkę prof. Machcewicza o kształt Muzeum II Wojny Światowej i kłopoty, jakie stały się udziałem byłego już dyrektora, łącznie z domową wizytą funkcjonariuszy CBA. Bardzo interesujący jest też wywiad Rafała Kalukina z węgierskim socjologiem Balintem Magyarem o tym, czym różni się oligarchia Viktora Orbána od systemu władzy Jarosława Kaczyńskiego.

Ponadto: o pewnym brzemiennym w skutki wypadku na strzelnicy. O tym, jak mogą się potoczyć losy ustawy zabraniającej przemysłowej hodowli zwierząt futerkowych. O próbach zamykania domów dziecka na rzecz rodzin zastępczych i kłopotach z tym związanych. Wreszcie o problemie molestowania seksualnego, jego skutkach prawnych i społecznych.

Polecam też kolejny odcinek naszego cyklu „Co po PiS”, tym razem: co zrobić z zakazem niedzielnego handlu i innymi pomysłami władzy w kwestii sklepów i hipermarketów. Oraz artykuł o rosyjskiej propagandzie internetowej, która zalewa świat.

Przedstawiamy też wszystkich artystów nominowanych do kolejnej, jubileuszowej edycji Paszportów POLITYKI (to już 25 lat tej nagrody!).

To część naszych propozycji z najnowszego wydania POLITYKI, jest ich wiele więcej, do przeczytania których także Państwa zachęcam.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj