Witold Pawłowski poleca nowy numer POLITYKI
Osoba nowego premiera budzi uzasadnioną ciekawość.
Okładka nowego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka nowego wydania POLITYKI

Witold Pawłowski, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Polityka

Witold Pawłowski, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Jego korzenie, dom rodzinny, związki z ojcem, polityka, która dopadła go bardzo wcześnie – wszystko to stanowi ważki przyczynek do portretu, bo bardzo specyficznie ukształtowało osobowość i system wartości Mateusza Morawieckiego. Rodzina Morawieckich starannie dba o swoją prywatność. Annie Dąbrowskiej, sięgającej do wielu źródeł, udaje się sporo o niej opowiedzieć. Przy okazji podsuwa odpowiedź na pytanie może dziś w tej kwestii najważniejsze: o rodzaj relacji Mateusza Morawieckiego z Jarosławem Kaczyńskim. To rzeczywiście fascynująca lektura.

I temat pokrewny, związany z nowym rządowym rozdaniem: kolejne ocieplenie i kuszenie opozycji łagodniejszą wersją retoryki PiS. Ma zostać potraktowane jako wyciągnięcie ręki, wyłowienie z niepisu tych, którzy chcieliby się stać tak zwaną opozycją niehisteryczną, rozsądną i normalną. O tym, jaka to pułapka i zagrożenie, piszą Mariusz Janicki i Wiesław Władyka.

Tragicznej katastrofy wojskowego samolotu CASA, równo przed dziesięciu laty, dotyczy rozmowa z gen. Janem Rajchelem, lotnikiem, zdymisjonowanym komendantem Szkoły Orląt w Dęblinie. W istocie jest o tym, że tamta katastrofa wciąż w armii trwa, a sytuacja, jeśli chodzi o wyszkolenie pilotów, system dowodzenia, zdziesiątkowaną kadrę dowódczą, jest gorsza, niż była wówczas. Taki remanent po tych, którzy odeszli z rządu, jest niezbędny.

Piszemy też o zaostrzającym się sporze aborcyjnym: o coraz okrutniejszych argumentach używanych przez obie strony. A także o reformie pogotowia, kiedy to ratownicy medyczni coraz częściej zastępują lekarzy. O amerykańskiej wojnie o marihuanę, zalegalizowanej w Kalifornii, i o francuskiej specyficznej odmianie kampanii społecznej #MeToo. O fascynującej roli Gary’ego Oldmana w roli Winstona Churchilla w thrillerze politycznym „Czas mroku” – i modzie na maseczki antysmogowe.

To tylko niektóre pozycje z najnowszej POLITYKI, oferta jest bogata, na każdy gust i nastrój. Gorąco ją polecam.

Miłej lektury!

Witold Pawłowski
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj