Kraj

Co w nowym numerze „Polityki”

Jaka rodzina jest normalna, a jaka „nienormalna”? To pytanie krąży po kraju od czasu, kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński na wyborczej konwencji podał idealny wzorzec: „jedna kobieta, jeden mężczyzna i dzieci”.

W najnowszej „Polityce” socjolog dr Mikołaj Pawlak w rozmowie z Edwinem Bendykiem opowiada o tym, jak w rzeczywistości wyglądają polskie rodziny, jak się zmienia ich model i jak daleko odbiegają od ideologicznych wizji prawicowych polityków. W uzupełnieniu bardzo interesująca statystyka. Polecam.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu „Polityki”?

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

Ponadto w najnowszym numerze: Anna Dąbrowska pojechała za kilkoma kandydatami PiS w teren i uczestniczyła w spotkaniach wyborczych, podczas których politycy z reguły mówią bardziej szczerze niż oficjalnie w telewizji czy na wielkich konwencjach.

Sławomir Sierakowski pisze o szansach lewicy, jej atutach i wewnętrznych problemach, a także o tym, na ile trwale może się ulokować na polskiej scenie politycznej.

Gościnnie w rubryce „Ogląd i Pogląd” tym razem Łukasz Pawłowski z „Kultury Liberalnej” zastanawia się, w jakiej mierze kłopoty opozycji wynikają z trudnej sytuacji politycznej i przewagi PiS polegającej na dysponowaniu całym aparatem państwa, a na ile popełnia ona „błędy niewymuszone”.

I hit numeru: publicystka „Polityki” Joanna Podgórska oraz reporter naszego tygodnika (oraz szef działu krajowego) Paweł Reszka wydali właśnie książki o Kościele – „Spróchniały krzyż” i „Czarni”. Na potrzeby „Czarnych” Reszka przebrał się zresztą za księdza, aby lepiej wczuć się w sytuację duchownych. Na łamach „Polityki” Podgórska rozmawia z Reszką, a Reszka z Podgórską o tym, czym jest dla nich Kościół.

Co jeszcze? Martyna Bunda o strefach wolnych od dzieci, Izabela O’Sullivan o gehennie, jaką przeżywają bliscy osób uzależnionych od seksu, hazardu i internetu, a Marta Mazuś opisuje historię lekarza atakowanego przez hejterów.

Również: o czekoladowej dynastii Wedlów, o tym, jak idzie nowemu prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu, o nowej technologii 8K i o niesłabnącej popularności serialu „Przyjaciele”.

Gorąco polecam nasz dodatek: „Oko na eko”, w którym znajdziecie Państwo bardzo interesujące artykuły na temat ekologii, klimatu, ochrony środowiska – ze świetnymi infografikami.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021
Reklama