Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Co w nowym numerze „Polityki”

Jaka rodzina jest normalna, a jaka „nienormalna”? To pytanie krąży po kraju od czasu, kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński na wyborczej konwencji podał idealny wzorzec: „jedna kobieta, jeden mężczyzna i dzieci”.

W najnowszej „Polityce” socjolog dr Mikołaj Pawlak w rozmowie z Edwinem Bendykiem opowiada o tym, jak w rzeczywistości wyglądają polskie rodziny, jak się zmienia ich model i jak daleko odbiegają od ideologicznych wizji prawicowych polityków. W uzupełnieniu bardzo interesująca statystyka. Polecam.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu „Polityki”?

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

Ponadto w najnowszym numerze: Anna Dąbrowska pojechała za kilkoma kandydatami PiS w teren i uczestniczyła w spotkaniach wyborczych, podczas których politycy z reguły mówią bardziej szczerze niż oficjalnie w telewizji czy na wielkich konwencjach.

Sławomir Sierakowski pisze o szansach lewicy, jej atutach i wewnętrznych problemach, a także o tym, na ile trwale może się ulokować na polskiej scenie politycznej.

Gościnnie w rubryce „Ogląd i Pogląd” tym razem Łukasz Pawłowski z „Kultury Liberalnej” zastanawia się, w jakiej mierze kłopoty opozycji wynikają z trudnej sytuacji politycznej i przewagi PiS polegającej na dysponowaniu całym aparatem państwa, a na ile popełnia ona „błędy niewymuszone”.

I hit numeru: publicystka „Polityki” Joanna Podgórska oraz reporter naszego tygodnika (oraz szef działu krajowego) Paweł Reszka wydali właśnie książki o Kościele – „Spróchniały krzyż” i „Czarni”. Na potrzeby „Czarnych” Reszka przebrał się zresztą za księdza, aby lepiej wczuć się w sytuację duchownych. Na łamach „Polityki” Podgórska rozmawia z Reszką, a Reszka z Podgórską o tym, czym jest dla nich Kościół.

Co jeszcze? Martyna Bunda o strefach wolnych od dzieci, Izabela O’Sullivan o gehennie, jaką przeżywają bliscy osób uzależnionych od seksu, hazardu i internetu, a Marta Mazuś opisuje historię lekarza atakowanego przez hejterów.

Również: o czekoladowej dynastii Wedlów, o tym, jak idzie nowemu prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu, o nowej technologii 8K i o niesłabnącej popularności serialu „Przyjaciele”.

Gorąco polecam nasz dodatek: „Oko na eko”, w którym znajdziecie Państwo bardzo interesujące artykuły na temat ekologii, klimatu, ochrony środowiska – ze świetnymi infografikami.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama