Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W nowym numerze ogłaszamy laureatów kolejnej edycji Paszportów POLITYKI, czyli najciekawszych młodych twórców, których talent i osiągnięcia w 2019 r. zauważyli jurorzy oraz Kapituła Nagrody. Co poza tym?
Mariusz Janicki, Pierwszy zastępca redaktora naczelnegoPolityka Mariusz Janicki, Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

W najnowszym numerze „Polityki” ogłaszamy laureatów kolejnej edycji Paszportów POLITYKI, czyli najciekawszych młodych twórców, których talent i osiągnięcia w 2019 r. zauważyli nominujący jurorzy oraz Kapituła Nagrody. Zachęcam do zapoznania się z tymi nader interesującymi postaciami i ich dorobkiem. Ponadto przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych pozycji:

Czy Donald Trump chce wojny na Bliskim Wschodzie, o co mu chodzi w polityce zagranicznej, w jakim miejscu znalazł się świat i sojusznicy USA – o tym Łukasz Wójcik.

Syndrom Schetyny opisuje Sławomir Sierakowski: przypomina jego karierę, relacje z Donaldem Tuskiem i analizuje, w jaki sposób ten partyjny lider stał się „czarnym ludem” polskiej polityki. Na czym polega ten mechanizm „nielubienia”?

• Także publicysta Przemysław Szubartowicz, gościnnie w rubryce „Ogląd i Pogląd”, zastanawia się, dlaczego wyborcy opozycji tak nie cierpią polityków i partii tzw. niepisu. Skąd się bierze specyficzna „autonienawiść” i krytycyzm wobec własnego środowiska.

Wojciech Szacki przygląda się obozowi władzy i opisuje strategię rządzących na najbliższe miesiące, analizuje też przetasowania w PiS i partiach koalicyjnych.

Anna Dąbrowska zaś w okładkowym materiale pisze o kłopotach polityków z dorosłymi dziećmi, których rozmaite „wyskoki”, działania i decyzje przysparzają problemów w działalności publicznej – na wielu interesujących przykładach – zachęcam!

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

Poza tym w najnowszej „Polityce”: o podstępnej chorobie – zakupoholizmie; o tym, czy należy oddawać dzieci do żłobka; o pracy na pół gwizdka i na pokaz, czyli metodzie stosowanej, jak pokazują badania, dość powszechnie; o romskiej feministce; o rosyjskiej polityce historycznej; o genach elit; o tym, jak kino zajęło się molestowaniem; o fascynujących latach 20. – tych sprzed stu lat i obecnych; oraz o płonącej na oczach całego świata Australii.

To tylko wybór tekstów. Jest tam znacznie więcej bardzo interesujących artykułów. Zapraszam zatem i życzę przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Kraj

Jak leśnicy sami sprywatyzowali Lasy Państwowe

Prywatyzacją lasów politycy straszą nas regularnie. Zawsze wtedy, gdy partykularne interesy leśnego lobby i jego politycznych protektorów wydają się zagrożone. Samym jednak lasom przekazanie w prywatne ręce nigdy nie groziło. PiS wykreowało wroga, żeby nas przed nim bronić.

Joanna Solska
01.09.2015
Reklama