10 tekstów z minionego tygodnia, których nie można przegapić
Pisaliśmy w minionym tygodniu o polskiej polityce, Tomaszu Mackiewiczu, wadliwym prawie oraz prostowaliśmy nieprawdziwe tezy.
Danuta Holecka
Ireneusz Sobieszczuk, Jan Bogacz/TVP/Forum

Danuta Holecka

W trakcie pełnego zajęć i obowiązków tygodnia często nie jesteśmy w stanie przeczytać wszystkiego, na co mamy ochotę. Na szczęście zaległości można nadrobić w weekend. Oto najlepsze Państwa zdaniem, bo cieszące się największym zainteresowaniem artykuły z mijającego tygodnia:

1. „Gwałt na nas wszystkich”. Rozmowa Martyny Bundy z prof. Moniką Płatek, prawniczką z Uniwersytetu Warszawskiego, dotycząca sprawy 14-letniej Agaty z Lublina, której w 2008 roku odmówiono w dwóch szpitalach wykonania aborcji.

2. „Kim jest Tomasz Mackiewicz, himalaista, który walczy o życie pod Nanga Parbat?”. Portret himalaisty autorstwa Marcina Piątka.

3. „Holecka odniosła się do tekstu POLITYKI na jej temat”. Danuta Holecka w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” zarzuca nam kłamstwo, choć żadnego sprostowania nie nadesłała. Anna Dąbrowska punktuje nieścisłości, które pojawiły się w wywiadzie prezenterki TVP.

4. „Mariusz Błaszczak robi czystkę w MON”. Tekst Marka Świerczyńskiego o tym, że ludzie Macierewicza są utrącani w równie upokarzający sposób co część odwoływanych przez niego generałów.

5. „Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam”. „PiS zbrzydł” – ubolewa wicenaczelny „Gazety Polskiej”. Konsekwencje zmian mogą wykraczać poza samą partię Kaczyńskiego. Komentarz Wojciecha Szackiego.

6. „Muzułmanin pojawił się w serialu TVP. Były powody do oburzenia?”. Katarzyna Czajka recenzuje szeroko dyskutowany odcinek „Ojca Mateusza”, w którym pojawił się nowy bohater: muzułmański uchodźca.

7. „Erekcja jest darem bożym. Czyli kobiety rozmawiają o recepcie na viagrę”. Omówienie satyrycznej dyskusji, która obnaża absurdy ostatnich dyskusji o prawach kobiet.

8. „Nitras punktuje Brudzińskiego. Wreszcie dobry dzień dla opozycji”. Jan Rojewski komentuje sejmową debatę po głośnym reportażu „Superwizjera”.

9. „Jak często trzeba się myć? Zagadnienie zbadali naukowcy”. Problemowi przyjrzał się David Leffell, ordynator dermatologii w Yale School of Medicine (USA). Jego stanowisko zaskakuje.

10. „Ten, który puka do drzwi – właśnie mija dekada od premiery genialnego »Breaking Bad«”. Podsumowanie Anety Kyzioł na naszym serialowym blogu.

Czytaj także

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj