Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Suche uczucia

Suha Arafat - żona byłego palestyńskiego przywódcy. Suha Arafat - żona byłego palestyńskiego przywódcy. Darrin Zammit Lupi/Reuters / Forum

Gdyby zmarły w 2004 r. Jaser Arafat żył, mógłby czuć się równie zaskoczony opiniami swojej żony o sobie, co niedawno Lech Wałęsa. Danuta wyrażała jedynie lekkie pretensje wobec męża, Suha Arafat nie zostawia na swoim suchej nitki. „Chciałam się z nim rozwieść ze sto razy, ale mi nie pozwalał” – wyznała dziennikarzom tureckiego magazynu „Sabah” w wywiadzie, który odbił się szerokim echem w ojczyźnie jej zmarłego małżonka. Żona przywódcy Palestyńczyków opowiada, że ich związek był pomyłką, a wspólne 20 lat „było niczym pół wieku”, czuła się samotna, Jaser podeptał jej osobowość i zniszczył młodość – gdy się poznali, on miał 61 lat, a ona 27. Pochodząca z rodziny libańskich chrześcijan Suha przeszła dla niego na islam. Mimo gorzkich słów wdowa zapewnia, że „na swój sposób” kochała Arafata. Dowodem jej wieloletnie zabiegi (zakończone właśnie powodzeniem) o wznowienie śledztwa, czy przywódca Palestyńczyków nie został otruty.

Polityka 08.2013 (2896) z dnia 19.02.2013; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Nowe leki na odchudzanie podbijają świat. Czy właśnie odkryliśmy Święty Graal?

Czy nowe leki na odchudzanie, które właśnie zalewają zachodnie rynki, to największa rewolucja w medycynie od czasów antybiotyków? Jeśli tak, to może nas czekać również rewolucja społeczna.

Paweł Walewski, Łukasz Wójcik
23.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną