Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W okładkowym tekście przedstawiamy raport na temat drożyzny i rosnącej inflacji, która zjada pensje, świadczenia socjalne i oszczędności.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym numerze „Polityki” znajdziecie Państwo wiele interesujących i aktualnych tematów, w tym:

• Cenowa polka galopka, czyli raport na temat drożyzny i rosnącej inflacji, która zjada pensje, świadczenia socjalne i oszczędności – skąd się bierze to zjawisko, w jakim stopniu uderza w domowe budżety, jakie są prognozy na przyszłość? Pisze Joanna Solska ze współpracownikami.

• W jaki sposób władzy, rządowi i premierowi Morawieckiemu wciąż udaje się lawirować, manipulować opinią publiczną, skutecznie wtłaczać wygodne dla rządzących przekazy, do tego stopnia, że notowania PiS znowu rosną – analizuje, na wielu przykładach, Malwina Dziedzic.

• Czy Donald Tusk w swoim drugim politycznym wejściu rzeczywiście zmienia strategię na bardziej centrową? Czy ta korekta kursu może jemu i Platformie przynieść polityczne korzyści, czy też zostanie odrzucona jako niewiarygodna? – sytuację omawia Rafał Kalukin.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

• Paweł Kukiz i jego ludzie nie zapewniliby Zjednoczonej Prawicy większości w sejmowych głosowaniach, gdyby nie dwójka niezrzeszonych posłów, którzy pojawili się na Wiejskiej w 2021 r. i od razu zaczęli wspierać PiS. Kim są Zbigniew Ajchler i Łukasz Mejza? Dlaczego pomagają władzy, skoro do Sejmu weszli z list opozycji? O tym w artykule Joanny Sawickiej i Wojciecha Szackiego.

• Jak wygląda dzisiaj sytuacja w pobliżu granicy polsko-białoruskiej? Jak przebiegają akcje przechwytywania imigrantów przez Straż Graniczną? Co się dzieje potem z tymi ludźmi, w jakim są stanie, kto im pomaga – o tym w poruszającym reportażu Marty Mazuś, uzupełnionym zdjęciami autorki.

John Porter, brytyjski (walijski) rockman od 40 lat mieszkający w Polsce, opowiada o skutkach brexitu i grożącym polexicie, mówi o tym, jak mu się mieszka w przybranej ojczyźnie i jak widzi przyszłość współczesnego świata.

• O patoyoutuberach i ich kuriozalnej, a zarazem krzywdzącej ludzi „twórczości” – pisze Norbert Frątczak.

• O dorosłych dzieciach alkoholików, ich traumatycznych wspomnieniach wpływających na całe życie – rozmawiają Juliusz Ćwieluch z Magdaleną Kicińską (oboje DDA).

• W niektórych krajach wprowadza się czterodniowy tydzień pracy z wolnymi piątkami. Czy takie rozwiązanie możliwe jest także w Polsce? Pisze Edwin Bendyk.

• O tym, jak profesura na wyższych uczelniach wykorzystuje prace magisterskie, nie zawsze wystarczająco uwzględniając prawa ich autorów – pisze Ryszarda Socha.

I jeszcze w najnowszej „Polityce”: sekrety atomowych okrętów podwodnych; czy uda się zrehabilitować Nerona; o ucieczkach z PRL w latach 80.; o twórcach Konkursu Chopinowskiego w przededniu jego nowej edycji. I wiele innych pozycji.

Gorąco zachęcam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama