Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Być jak Angela

„Podwójne życie” można już oglądać w niemieckich kinach. „Podwójne życie” można już oglądać w niemieckich kinach. materiały prasowe

W miniony weekend trafił do niemieckich kin film „Podwójne życie” (Doppelleben) cenionego dokumentalisty Douglasa Wolfspergera. Bohaterkami są dwie gospodynie domowe: Susanne Knoll z Lubeki i Marianne Schätzle z badeńskiej prowincji. Panie łączy nie tylko balzakowski wiek, ale i tak duże podobieństwo do Angeli Merkel, że zainteresowała się nimi agencja zrzeszająca sobowtóry polityków. I to dzięki jej profesjonalnemu wsparciu obie panie rozpoczęły swoje tytułowe, podwójne życie, wcielając się w postać pani kanclerz. Robiły to początkowo niechętnie. Z czasem Schätzle odkryła w sobie talent aktorski i najchętniej imituje Angelę Merkel w programach kabaretowych. Susanne Knoll twierdzi zaś, że odgrywanie roli pani kanclerz wyciągnęło ją z życiowego dołka. Przestała cierpieć na depresję, wyzbyła się kompleksu niższości, w końcu – zainteresowała polityką na tyle poważnie, że zrezygnowała z imitacji! Pożegnała się z rolą „Angie” i zaczęła działać w inicjatywie obywatelskiej rodzinnego miasta. Patronuje jej jednak inna partia – konkurencyjna SPD.

Polityka 36.2012 (2873) z dnia 05.09.2012; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Kraj

Pięć dziwactw polskiej polityki. To dlatego czeka nas zapewne dreszczowiec dekady

Nasza krajowa polityka, choć wydaje się na co dzień zwyczajna i banalna, ma jednak swoje wyraziste cechy, może i dziwactwa – w skali europejskiej i nie tylko. Te znaki szczególnie mocno się ujawniają i będą wpływać na kluczowe wydarzenia, także na wybory 9 czerwca i prezydenckie. Oto kilka z takich osobliwości.

Mariusz Janicki
16.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną