„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Być jak Angela

„Podwójne życie” można już oglądać w niemieckich kinach. „Podwójne życie” można już oglądać w niemieckich kinach. materiały prasowe

W miniony weekend trafił do niemieckich kin film „Podwójne życie” (Doppelleben) cenionego dokumentalisty Douglasa Wolfspergera. Bohaterkami są dwie gospodynie domowe: Susanne Knoll z Lubeki i Marianne Schätzle z badeńskiej prowincji. Panie łączy nie tylko balzakowski wiek, ale i tak duże podobieństwo do Angeli Merkel, że zainteresowała się nimi agencja zrzeszająca sobowtóry polityków. I to dzięki jej profesjonalnemu wsparciu obie panie rozpoczęły swoje tytułowe, podwójne życie, wcielając się w postać pani kanclerz. Robiły to początkowo niechętnie. Z czasem Schätzle odkryła w sobie talent aktorski i najchętniej imituje Angelę Merkel w programach kabaretowych. Susanne Knoll twierdzi zaś, że odgrywanie roli pani kanclerz wyciągnęło ją z życiowego dołka. Przestała cierpieć na depresję, wyzbyła się kompleksu niższości, w końcu – zainteresowała polityką na tyle poważnie, że zrezygnowała z imitacji! Pożegnała się z rolą „Angie” i zaczęła działać w inicjatywie obywatelskiej rodzinnego miasta. Patronuje jej jednak inna partia – konkurencyjna SPD.

Polityka 36.2012 (2873) z dnia 05.09.2012; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną